Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:47:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek cosi s listama
Posílám problém, který se vyskytl na listech. 1. phalaenopsis, 2. cymbídium. Oboje na spodní straně, jen u cymba jeden obr. vrchní.
Příloha:
nemoc.JPG
nemoc.JPG [ 101.23 KiB | Zobrazeno 17548 krát ]
Příloha:
nemoc..JPG
nemoc..JPG [ 165.54 KiB | Zobrazeno 17499 krát ]
Příloha:
cymbid..JPG
cymbid..JPG [ 114.2 KiB | Zobrazeno 17522 krát ]
Příloha:
cymbidi.JPG
cymbidi.JPG [ 131.88 KiB | Zobrazeno 17550 krát ]
Příloha:
cymbidium.JPG
cymbidium.JPG [ 161.54 KiB | Zobrazeno 17531 krát ]


úte 23. úno 2010 20:13:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: cosi s listama
NA CYMBU-SVILUSKY???

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 23. úno 2010 23:25:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: cosi s listama
U obojího bych řekla, že je to sviluška. Ty vyžraný místa na Phalenopsisu mám taky a pod lupou jsem ty mrchy zjistila a protože tchýně natáhla i na ostatní moje kyti( naštěstí ne na orchidky)puklice jak jsou spolu na zahradě a stírání nepomáhá, koupila jsem včera Puklistop a budu hubit, je to kombinovaný přípravek na svilušky i puklice obsahuje Mospilan (sviluška),smáčedlo a Talstar takže 3 týdny mám co dělat, asi si letos rozmyslím co vyhážu na zahradu.
Jen se chci zeptat zkušených s chemií nezabije Mospilan i rostlinu? Trochu se bojím a pro jistotu je chci stříknout všechny i hybridy i botaniku.


stř 24. úno 2010 9:00:17
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: cosi s listama
U toho mého jednoho ,co mám,jsou taky sem tam černé listy a roste spokojeně dál,neřekla bych,že je to nějaký škůdce,daří se mu dobře i když je sem tam trochu černější list.Nevím,čím to může být,ale pokud to rostlině evidentně nějak neubližuje tak bych to neřešila. :)


stř 24. úno 2010 16:47:03
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: cosi s listama
pafka píše:
U obojího bych řekla, že je to sviluška. Ty vyžraný místa na Phalenopsisu mám taky a pod lupou jsem ty mrchy zjistila a protože tchýně natáhla i na ostatní moje kyti( naštěstí ne na orchidky)puklice jak jsou spolu na zahradě a stírání nepomáhá, koupila jsem včera Puklistop a budu hubit, je to kombinovaný přípravek na svilušky i puklice obsahuje Mospilan (sviluška),smáčedlo a Talstar takže 3 týdny mám co dělat, asi si letos rozmyslím co vyhážu na zahradu.
Jen se chci zeptat zkušených s chemií nezabije Mospilan i rostlinu? Trochu se bojím a pro jistotu je chci stříknout všechny i hybridy i botaniku.

před cca 6 týdny jsem stříkala Mospilanem orchideje na třásněnku, a hlásím, že orchideje přežily ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 24. úno 2010 19:00:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Mospilan je naprosto šetrný k rostlinám. S talstarem problémy také nejsou, ale pozor na slunce. Většina insekticidů zvyšuje riziko popálení. O talstaru se to říká obvzlášť. Problémy jsem s tím neměl, neriskuji, stříkám ve stínu.Po uschnutí je vše v pořádku. Tuto kombinaci- mospilan, talstar užívám často, netušil jsem že je obchodníky podporovaná. Z dokumentace je mi známa podpora mospilan aplaud.
pafka píše:
U obojího bych řekla, že je to sviluška. Ty vyžraný místa na Phalenopsisu mám taky a pod lupou jsem ty mrchy zjistila a protože tchýně natáhla i na ostatní moje kyti( naštěstí ne na orchidky)puklice jak jsou spolu na zahradě a stírání nepomáhá, koupila jsem včera Puklistop a budu hubit, je to kombinovaný přípravek na svilušky i puklice obsahuje Mospilan (sviluška),smáčedlo a Talstar takže 3 týdny mám co dělat, asi si letos rozmyslím co vyhážu na zahradu.
Jen se chci zeptat zkušených s chemií nezabije Mospilan i rostlinu? Trochu se bojím a pro jistotu je chci stříknout všechny i hybridy i botaniku.


stř 24. úno 2010 23:16:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: cosi s listama
Riskla jsem to a stříkla Talstar, na krabičce jsou uvedeny intervaly, pořadí a ředění, další týden potom je na řadě Mospilan, chci se zeptat mícháte ty dva přípravky dohromady nebo každý zvlášť, výrobce nedoporučuje míchání, ale zase je to hodně zdlouhavé takhle po týdnu a 14-ti dnech


stř 24. úno 2010 23:38:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Míchám je dohromady. U kombinace mospilan aplaud je to vysloveně doporučeno. Je pravda, že některé látky se míchat nemají. U mospilanu a talstaru jsem toto nikdy nečetl. Podle standartních agro postupů je těch zakázaných kombinací velmi málo. Občas slýchám názory o nevhodnosti míchání, zatím jsem pro to nedostal pádné argumenty. Proto, že ale občas vyslyším některé obavy, jsem loni míchal méně. Dosáhl jsem tím jen většího rozšíření slimáků. Letos budu zase užívat mé tradiční postupy. Tím netvrdím, že časem se nezjistí další nevhodné kombinace, nebo že to jen já nevím.


čtv 25. úno 2010 0:16:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: cosi s listama
Aha tak to jsem ráda, že se to míchat dá, já měla strach , že kombinace spálí rostliny, možná nedoporučují míchání kvůli toxicitě na člověka při stříkání,příště to namíchám.Mám špatnou zkušenost s mícháním chemikálií tak raději poslouchám návody, protože kdysi při aktivním úklidu v práci jsem smíchala Savo s Jarem a bylo mi zle a pozdechaly tam všechny mouchy a až pak na školení za několik let jsem se dozvěděla ,že jsem vyrobila něco jako Sarin :lol: Takže proto se raději ptám. Na slimáky mi dobře zabíral Vanisch granule, jen to okolo dost smrdí zdechlinami :D


čtv 25. úno 2010 9:44:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Žádné pesticidy se ale nemíchají v koncentrované podobě. Rozpustit, rozmíchat každý zvlášť, smíchat dohromady až s větším množstvím vody.


čtv 25. úno 2010 19:00:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron