Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:50:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 bláznivé počasí 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: bláznivé počasí
Za čirým sklem se kytky rády popálí. Daleko lepší je rozptýlené světlo. Letos mi na exponovaných místech zežloutly i listy Cycas revoluta a to byl venku. Jediné co vydrží naprostou výheň a slunce jsou olivovníky. Ta zeslabená ozonová díra se na kytkách podepisuje.
Nejhorší je, když je několik dní zatažených a pak vysvitne naplno slunce. Pokud kytka není v super kondici tak je problém. I v přírodě jsou vidět popálené rostliny.


úte 04. zář 2018 8:08:54
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: bláznivé počasí
Odepsal jsem všechny (11 ks) drákuly. Teplota ve skleníku byla od 13 do 17 hod 35°C. Došla voda na chlazení. Při chlazení se to drží na 30°C. Vodovodní voda se použít nedá. Jednak se za pár dní ucpou trysky a na skle se vytváří "krusta" která se těžko odstraňuje. Jsou i jiné menší ztráty ale ty jsou vždycky.


úte 04. zář 2018 18:56:50
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: bláznivé počasí
Takováhle léta se zřejmě budou opakovat - takže konec drákul? Chladit vodou z reverzní osmozy by asi poněkud lezlo do peněz.


úte 04. zář 2018 21:02:22
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: bláznivé počasí
A co klimatizace? Sám jsem o ní chvíli přemýšlel. Ten okruh co pěstuji ale vyšší teploty vydrží. Letos jsem měl v ZZ max. 36°C. V kakt. skleníku ale 44°C! Kdyby mi rostly rychle kytky i v létě tak by se mi vlastně natáhlo období vegetace. Já ale spíše potřebuji zkrátit tuto periodu. Proto jsem to nakonec zavrhl. Co potřebují Draculy nevím, nemám ani jedinou.


stř 05. zář 2018 9:36:21
Profil

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: bláznivé počasí
Přesně tak, když se část protoru s chladnými rostlinami samostatně oddělí, tak nainstalovaná klimatizace je výborné řešení. A vypadá to, že do budoucna se stane i nezbytností. Viděl jsem to tak ve Slovinsku, tam klimatizaci ve skleníkách používají orchidejáři už běžně.


stř 05. zář 2018 10:20:28
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: bláznivé počasí
No veru - hrozne teplo bolo. Rastliny nikdy nestriekam vodou, ale teraz to bolo nutné (aj 2-3x za deň). A behom krátkej chvíle bolo hneď všetko suché ...
Škody ako také nemám. Akurát 2 Phaly a Sedirea zastavili rast nových listov (vo veľkosti 3-5 cm). Teraz im začínajú rásť nové listy. Aj Lycaste ciliata zastavila rast listov asi v polovičnej veľkosti oproti listom na prechádzajúcej pahľúze. Či ešte dorastú a dozreje pahľúza sa uvidí ...

Paphio:
Citace:
u 2 katlejí hniloba konce nových výhonů

Už som to raz písal - chce to pridávať vápnik ! Catt. chcú pomerne dosť Ca. Tento rok som s tým nemal žiaden problém.


sob 08. zář 2018 10:01:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: bláznivé počasí
Vím, psával jsem o tom články, ale stejně se to stalo. Možná souhra více příčin. Jedné se to stalo po přesazení.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 08. zář 2018 10:54:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: bláznivé počasí
To počasí stojí letos fakt za h...o. Sotva jsem odstínil ZZ tak začaly celodenní vypalováky bez mráčku jako v červenci. Naši meteorologové stojí za druhé h...o. Stále předpovídají konec veder, deště a bouřky už od června a stále nic. Nyní v předpopvědi mají cca za týden ranní teploty v Praze 0°C. Myslím že to dopadne jako již několikráte. Místo 0°C to bude +15°C. Dal bych jim lopaty ať jdou makat. Takhle předpovídat bych dokázal také i bez drahého vybavení. Letos mne dost zklamali :cry: .


čtv 20. zář 2018 13:50:10
Profil

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: bláznivé počasí
zaruba píše:
To počasí stojí letos fakt za h...o. Sotva jsem odstínil ZZ tak začaly celodenní vypalováky bez mráčku jako v červenci. Naši meteorologové stojí za druhé h...o. Stále předpovídají konec veder, deště a bouřky už od června a stále nic. Nyní v předpopvědi mají cca za týden ranní teploty v Praze 0°C. Myslím že to dopadne jako již několikráte. Místo 0°C to bude +15°C. Dal bych jim lopaty ať jdou makat. Takhle předpovídat bych dokázal také i bez drahého vybavení. Letos mne dost zklamali :cry: .

Tak on se vývoj počasí při extrémně zvlněném jet streamu, jaký máme na planetě teď, dost těžko přdpovídá. Je to jako kdyby chtěl člověk na rozbouřeném moří předpovědět, kam přesně konkrétní vlna dorazí a jak bude silná. Taková situace je pro nás zcela nová a ani nejmodernější výpočetní technika si s ní zatím neumí příiš poradit.


ned 23. zář 2018 7:26:00
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: bláznivé počasí
Martin Štich píše:
zaruba píše:
To počasí stojí letos fakt za h...o. Sotva jsem odstínil ZZ tak začaly celodenní vypalováky bez mráčku jako v červenci. Naši meteorologové stojí za druhé h...o. Stále předpovídají konec veder, deště a bouřky už od června a stále nic. Nyní v předpopvědi mají cca za týden ranní teploty v Praze 0°C. Myslím že to dopadne jako již několikráte. Místo 0°C to bude +15°C. Dal bych jim lopaty ať jdou makat. Takhle předpovídat bych dokázal také i bez drahého vybavení. Letos mne dost zklamali :cry: .

Tak on se vývoj počasí při extrémně zvlněném jet streamu, jaký máme na planetě teď, dost těžko přdpovídá. Je to jako kdyby chtěl člověk na rozbouřeném moří předpovědět, kam přesně konkrétní vlna dorazí a jak bude silná. Taková situace je pro nás zcela nová a ani nejmodernější výpočetní technika si s ní zatím neumí příiš poradit.

Mě to letos v předpovědích spíše připadá jako kdyby se předpovídalo že bouře ustane a ona zesílila :) . Nejsem odborník na počasí. Chodím na předpovědi buďto na meteocentrum.cz nebo spíše na slunecno.cz kde mi to přijde ještě lepší. Když srovnám předpovědi v minulé vegetační sezoně s těmi letošními tak odhaduji sníženou úspěšnost tak cca o 30% oproti loňsku. To mi přijde hodně! Přitom letos skoro ustáleně vedro a slunečno a také sucho. Loni přitom daleko kolísavější počasí. Letos často předpovídáno mezi vedry ochlazení a deštivo, ale skoro nikdy se to nedostavilo. Předpověď pak byla na poslední chvíli měněna. Nevím co se děje letos tak specifického na planetě Zemi oproti loňsku že to takto výrazně zhoršilo výsledky předpovědí z roku na rok. Na předpovědi počasí chodím skoro denně a pozoruji to již od jara.


ned 23. zář 2018 13:31:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: