Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:27:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50  Další
 Dendrobium senile 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Moje senile nějak utíká do stínu. Nevím, ale mám ho pověšené na hraně misky směr JZ a ono roste do stínu. Tak nevím kdyby potřebovalo světlo, tak roste na druhou stranu, ne ?


sob 20. led 2018 16:43:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba píše:
Míla.J: Rostliny v dormanci sice v domovině mají světla hodně, ale pokud spí tak vlastně ani světlo nepotřebují- alespoň většina druhů. U kaktusů se zimovalo dosti často ve tmě a rostlinám to nejenom nevadilo, ale i krásně kvetly. Problém byl pouze s druhy které kvetly brzy z jara- ty většinou kvetení vynechaly. Sám jsem takhle zimoval kaktusy mnoho roků.
Stále koketuji s myšlenkou jestli to senile by nenasadilo na květ třeba i bez té žárovky. Myslím, že tyto závislosti svícení a kvetení u jednotlivých druhů orchidejí jsou zatím velmi málo prozkoumány.

O tom zimování kaktusů vím. Ale jestli to tak jde na všechny orchideje nevím. Dost o tom pochybuji. Ale netvrdím, že některé druhy to dobře nezvládnou. Dost rostlin jsem zahubil nedostatkem světla, tak jsem opatrný.


sob 20. led 2018 17:05:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Mila.J píše:
zaruba píše:
Míla.J: Rostliny v dormanci sice v domovině mají světla hodně, ale pokud spí tak vlastně ani světlo nepotřebují- alespoň většina druhů. U kaktusů se zimovalo dosti často ve tmě a rostlinám to nejenom nevadilo, ale i krásně kvetly. Problém byl pouze s druhy které kvetly brzy z jara- ty většinou kvetení vynechaly. Sám jsem takhle zimoval kaktusy mnoho roků.
Stále koketuji s myšlenkou jestli to senile by nenasadilo na květ třeba i bez té žárovky. Myslím, že tyto závislosti svícení a kvetení u jednotlivých druhů orchidejí jsou zatím velmi málo prozkoumány.

O tom zimování kaktusů vím. Ale jestli to tak jde na všechny orchideje nevím. Dost o tom pochybuji. Ale netvrdím, že některé druhy to dobře nezvládnou. Dost rostlin jsem zahubil nedostatkem světla, tak jsem opatrný.

Na všechny určitě ne, protože některé mi rostou i v zimě. Spíše myslím ty přísně dormantní druhy jako Laelia speciosa, Cyrtopodia i třeba některá Cataseta. I u těch bych nezkoušel tmu ale pouze zimování na světle ale bez přisvěcování.


sob 20. led 2018 18:23:07
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
samamalo píše:
Moje senile nějak utíká do stínu. Nevím, ale mám ho pověšené na hraně misky směr JZ a ono roste do stínu. Tak nevím kdyby potřebovalo světlo, tak roste na druhou stranu, ne ?

To nějak nedovedu posoudit, když nevidím jak vypadá rostlina. Prohlédl jsem na google spoustu snímků a připadá mi, že nejbohatěji kvetou rostliny s poměrně krátkými a buclatými pahlízami. Podle údajů které jsem různě vyčetl by mělo jít o druh poměrně náročný na světlo, asi jako Cattleye, Laelie, Cataseta ap. Rozhodně to není stínomilný druh! V létě jsem ho měl v nejvyšším patře venku jako Laelie speciosy a Coelogyne cristatu a rostlo krásně. Naopak stíněné výhony jsou dlouhé a nejsou tak buclaté. Proč ale u Vás roste do stínu nevím.


sob 20. led 2018 18:40:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dendrobium senile
To by asi souhlasilo. I u katlejí platí že rostliny s kratšími silnějšími pahlízami i listy lépe kvetou. Někdy je těžké trefit kolik světla ještě snesou a kolik už je spálí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 21. led 2018 11:17:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
Poznámka: 25.9.2017
P1270915.jpg
P1270915.jpg [ 92.35 KiB | Zobrazeno 2519 krát ]
Příloha:
Poznámka: 25.1.2018
P1270920a.jpg
P1270920a.jpg [ 139.97 KiB | Zobrazeno 2519 krát ]
Proměna rostliny po čtyřech měsících úplného sucha. Z toho dva měsíce nad radiátorem UV. Chce to pevné nervy a vytrvat. Nakonec budou buďto květy, nebo cesta na kompost :lol: :lol: -počítám s obojím.


čtv 25. led 2018 16:28:50
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium senile
tak to vypadá, že ty kvetoucí jsou pořízeny z divočiny http://siameseorchidfarm.com/Den-senile.html


čtv 25. led 2018 19:15:02
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Zaruba: věřím že letos to dotáhne do květu. V podstatě má na opad posledních listů ještě dost času.


čtv 25. led 2018 21:04:06
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Karlos: Také jsem optimista. Když se podívám na ten snímek rostliny ze září tak mne nenapadá co jiného by mohlo této rostlině chybět kromě výrazného období sucha. Opad stále pokračuje a jelikož ho letos nepřenesu do ZZ tak bude pokračovat i v únoru a březnu. Pouze ty rozrostlé pahlízy asi neopadají, ale na těch narostlých z loňska již moc listů nezbývá. Přitom letošní zima je nepříznivá. Tady v Praze je stále teplo-takže r.v. je docela vysoká. Ještě že je nad tím topením :)

samamalo: No v té pěstírně to tak vypadá. Rostliny nemají malé pahlízy. Nějak si ale nedovedu představit že by toho mohli tolik sbírat v přírodě. Také ty rostliny vypadají podobně. Možná pouze někde v jiném skleníku dělí matečnice a rostliny tak získávají vegetativním množením. Ale z těch obrázků dostáváte jasně odpověď že ta rostlina potřebuje světla hodně. Mají je tam stíněné jen velmi lehce. Takže je asi spíše světlomilná.


pát 26. led 2018 6:14:07
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Tak jsem to nakonec vyfotil bleskem. Je vidět, že kytka se schovává za hranu kůry a kořeny má na odvrácené straně. Nový výhon tlačí někdy v srpnu.


Přílohy:
Dendrobium senile_26012018.jpg
Dendrobium senile_26012018.jpg [ 181.33 KiB | Zobrazeno 2469 krát ]
pát 26. led 2018 17:29:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: