Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:06:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Přesazování 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přesazování
orchidejky píše:
Já ten rašeliník nejraději vyplavuju hadicí, proud vody je dobrý a pokud se to nepřežene, tak je dost šetrný.


já to dělám pod vodovodem :D u hadice bych umrzla já i kytka. Teda v této době :lol:


pát 14. říj 2016 19:26:24
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Přesazování
Já mám hadici ve skleníku 8-) :lol:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 14. říj 2016 19:29:30
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Přesazování
Tak jsem se zase jednou vyznamenal! Člověk si myslí jak je docela dobrý pěstitel a pak udělá takovou hloupost že se nestačí divit sám sobě. Povedlo se mi to z vánoční hvězdou kterou "zachraňuji". Zjistil jsem, že jsem ji v létě asi zasadil do velikého květináče a že rostlina to špatně zvládá. Když jsem zalil málo tak rostlině žloutly listy, protože se bal celý nepromočil. Když zase hodně tak byla zemina tak dlouho mokrá, že listy chytaly hnědé fleky a opadávaly. Řekl jsem si, že ji vyjmu, ve vlažná vodě opatrně opláchnu kořeny a odplavím tak neprokořeněnou zeminu. Pak rostlinu zasadím do menšího keramického květináče než byl ten původní a zaliji naředěným roztokem stimulátoru AS-1. I při poklepání na stěny květináče ale rostlina nešla ven. Dražší keramický květináč jsem ale nechtěl rozbít. Stále jsem poklepával a nakonec se rozhodl, že kytce pomohu tahem za kmen. Nastalo to, že jsem vytrhl rostlinu s původním balem kořenů a všechny vlasové kořeny zůstaly utržené v květináči. Byly dlouhé, tenoučké a bylo jich docela dost. Nějak jsem ale neodhadl, že když zatáhnu za kmen tak mezi původním balem a tím nově se utvářejícím nejsou silnější spojovací kořeny a tudíž nevytáhnu celý bal, (což by se stalo pravděpodobně u zdravé rostliny) ale pouze vytrhnu starý bal z nového. Trochu více přemýšlení před konáním by určitě v tomto případě bylo dobré. Ušetřil jsem květináč a rostlina začíná zase od začátku :cry: Překvapila mne ale svou vitalitou v kořenovém systému a tak doufám že ji zachráním i přes tyto hlouposti které s ní provádím. Rostlina ze mne musí být na mrtvici :lol:
Korunu jsem úměrně zredukoval takže na vánoce letos budu mít vánoční koště :lol: :lol: Pěstuji z ní nechtěně jakousi bonsaj :)


Přílohy:
P1260674.JPG
P1260674.JPG [ 110.87 KiB | Zobrazeno 5297 krát ]
stř 04. říj 2017 15:50:39
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Přesazování
Je vidět, že se jen tak nevzdáte.. :P u Vás to kytka určitě zvládne..


čtv 05. říj 2017 4:37:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Přesazování
No nevím, jestli takhle budu pokračovat tak jsem si měl pořídit plastovou :lol:


čtv 05. říj 2017 5:04:30
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Přesazování
Ááále no ... I majster tesár sa utne ! Resp. stáva sa to i lepším ;)
Doprajte je chvíľku, než sa spamätá a zase porastie ako z vody ...


sob 07. říj 2017 12:22:03
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Přesazování
Člověka to ale naštve- takhle nebohé kytce ubližovat :)


sob 07. říj 2017 18:01:34
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Přesazování
Paphio píše: Cattleya lawrenceana Canaima bude mít 8 květů. A to na ni nedávno dozrál semeník a před rokem jsem ji rozdělil a přesadil.

Někdy se člověk nestačí divit co ty kytky dokáží. Letos jsem Stanhopeje tigriny z lenosti zimoval v ZZ co to udělá. Určitě to bylo špatně protože jim narostly jen slabé zimní výhony. Na jaře jsem si řekl že stejně letos nepokvetou a tak je alespoň přesadím z košů do misek. Kytky jsem brutálně nařezal na segmenty řeznickým nožem. Něco jsem prodal a vždy tři segmenty zasadil do jedné misky. Kytky přišly skoro o všechny kořeny, protože pletivo košů jsem odřezával a právě tam bylo nejvíce funkčních kořenů. Kdo by v té chvíli přemýšlel o kvetení? Snad jenom blázen!
Když se před asi třemi týdny objevil květní stvol tak jsem na to koukal jak péro z gauče. Nyní již roste 6 květních stvolů. V jedné misce dokonce 3 a jeden již čumí ze dna.
Cituji volně starou literaturu: "K přesazování je nejvhodnější dobou léto tedy doba po odkvětu kdy ještě neraší nové výhony. I tak většinou příští rok nekvete protože přesazování nemá ráda".
Někdy člověk nevhodně zalije a kytka hned shodí již rostoucí poupata! V tomto případě zdecimované kytky nasadily cca 50% kvetení zdravých a prokořeněných rostlin a to ještě nevím jestli se něco nevyklube! :D


sob 15. čer 2019 12:19:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron