Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 27. zář 2024 11:17:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Ulomený list Phal 
Autor Zpráva

Registrován: pon 21. zář 2009 11:33:17
Příspěvky: 14
Příspěvek Ulomený list Phal
Přežije Phalaenopsis když přijde o vrcholový list? Předposlední list mi začal od vnitřku plesnivět, takže jsem ho precizně odpreparoval. Jenže tím přišel vrcholový list o oporu a při nějaké manipulaci se ulomil.
Má taková rostlina šanci na další růst? Byl to docela hezký Yellow Butterfly, nerad bych ho vyhodil do koše :(
Zatím jsem ho umístil do závěsného květináče pod zářivku (Fluoro77) aby měl dost světla a čekám co udělá...


úte 19. led 2010 8:58:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
Také se mi podařilo už dříve zbavit phalu středového listu...bylo to kvůli přelití, dostala se mi voda do středu a bohužel mi odešel....ale pak jsem ho strážila, držela jsem ho spíše víc v suchu, jen kořeny mlžila a vyrostla mi vedle úplně nová rostlina..tak si myslím, že není vše určitě ztraceno.


úte 19. led 2010 14:17:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
Není vše ztraceno, tchyni spontánně vyrašily postranní rostlinky u 3 phalenopsů, mě se takhle jeden taky zregeneroval, Před časem mi kočičáci vylomili středový list u flekatého hybridu a ten vyrazil květní stvol prostředkem - takže teď už vím, jak se to může stát, tak jsem zvědavá, jestli taky obrazí, ale přijde mi, že žlutavé jsou v tomhle ohledu ochotnějšík regeneraci.


úte 19. led 2010 20:18:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. úno 2009 21:07:02
Příspěvky: 16
Bydliště: Piestany
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
Katka to vôbec nevadi ze vihnal kvetný svol v strede bude to trvat dlho ale on s boku vyzenie novu rastlinu tak spravil mne ....


ned 24. led 2010 21:28:30
Profil

Registrován: pon 21. zář 2009 11:33:17
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
další měsíc za námi a zatím žádná změna, spíš mi přijde, že vypadá hůř, včera sem rekognoskoval, jestli někde neobráží a nic :cry:


stř 17. úno 2010 14:06:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
mato74 píše:
další měsíc za námi a zatím žádná změna, spíš mi přijde, že vypadá hůř, včera sem rekognoskoval, jestli někde neobráží a nic :cry:

Budeš muset vydržet a to si myslím, podle mého alspoň ještě 1-2měsíce....myslím si, že jak vyjde sluníčko a oteplí se, tak může něco začít.


stř 17. úno 2010 16:29:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
To chce čas. Mně takovýto obrazil téměř za rok.


stř 17. úno 2010 20:49:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 21. zář 2009 11:33:17
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
po delší době bohužel stále žádná změna, alespoň že nechřadne ;)


čtv 03. čer 2010 7:50:23
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
Vydržet, já koupila kvetoucí phal mini. Kvetl ze středu a já byla zvědavá co bude dělat dál a po víc jak půl roce mu roste vprostřed nová rostlinka- střed a to nevím jak dlouho byl předtím bez středu, pokud budete chtít mohu připojit i foto jak to vypadá, ale opravdu to trvá velmi, velmi dlouho, hlavně nerosit.


čtv 03. čer 2010 12:46:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. črc 2009 19:53:51
Příspěvky: 58
Bydliště: Brno-venkov-Biskoupky
Příspěvek Re: Ulomený list Phal
ano , chce to jen vydržet ho nevyhodit, mně loni na podzim sestra jednou zalila tu moju mini sbírku a taky nalilavodu u jednoho do středu listů a střed celý shnil, vypraparovala sem to a zůstali jen dva spodní listy bez středu, kořenů krásně zelených měl a pořád má hodně, tak sem se rozhodla ho nechat, že ho vyhodím až seschne i poslední list a kořeny a na jaře po půl roce se začal tlačit vedle v květináči malinký lísteček a dneska už jsou tam dva, sice takový malý zatím jak kdyby to byl mini phal, ale roste, jestli mi jednou znova vykvete, tak to bude zázrak, ale budu mít velkou radost


Přílohy:
Poznámka: přikládám foto aktuálního stavu, kde je vidět stará rostlina bez středu a vedle vyrůstající nová
hh.jpg
hh.jpg [ 174.34 KiB | Zobrazeno 7093 krát ]
čtv 03. čer 2010 15:21:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: