Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:36:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další
 Prosím o radu-opět listy 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Tu příčinu těžko odhalí někdo podle obrázků. Jen Vy víte kdy to nastalo můžete si to dát do nějakých souvislostí které se v tu dobu děly. Navíc mě nepřipadá že by tím rostliny nějak trpěly. Každopádně ten prach na listech který jsme měli za svilušku bych osprchoval. Rád bych poradil ale jenom s fotek to nedokáži :cry:


úte 04. říj 2016 20:35:35
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Čím hnojíte, čím zaléváte? Třeba by poradil Mácha. Ten myslím problematiku deficience prvků má celkem zmáklou.
Trochu to vypadá, jakoby ty podmínky nebyly vyrovnané a občas se kytka zarazila, občas porostla trochu více.


úte 04. říj 2016 21:22:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
určitě bych doporučila listy (pokud je na nich prach) omýt houbičkou vlažnou vodou, případně ještě osprchovat. Pozor ale, aby voda nezůstala v paždí listů. Rostlinám se bude lépe "dýchat" a pokud jiné problémy nemají, už bych přestala hnojit a začala zase až na jaře. Do té doby by se mělo ukázat, zda rostlinám ještě něco chybí, nebo se srovnaly. Mohl to způsobit i třeba nárazový šok, třeba studený průvan po zalití, prostě cokoliv.


stř 05. říj 2016 8:25:06
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Přes zimu se mi udělaly tyto fleky, je to hybridní papuč. Není to měkké , ale moc se mi to nelíbí..mám se s ním rozloučit? prosím o názor a radu, díky Eva


Přílohy:
Snímek 037.jpg
Snímek 037.jpg [ 185.11 KiB | Zobrazeno 3285 krát ]
čtv 06. dub 2017 11:42:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Těžko říct, nejspíš to je houba. Fungicidy brání dalšímu šíření ale zpravidla se problém úplně nevyřeší. Virózní rostliny jsou k napadení choulostivější, i když viróza třeba na květech není vidět. V každém případě je to infekční a já osobně se takových rostlin raději zbavuji, snad leda s výjimkou opravdových vzácností. Nemusí hned do kontejneru, můžete ji dát nějakému pěstiteli pokojových rostlin který nemá orchideje. V mnoha případech je infekce následkem nějakého fyziologického onemocnění, tedy v kultuře je něco špatně. Někdy jsem kupodivu u podobných sqrnitých chcípáků zjistil, že se u naprostého neodborníka vzpamatovaly. Nejhloupější sedlák, největší brambory...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 06. dub 2017 17:41:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Paphio děkuji za názor. Měla jsem ho v bytě , jako ostatní orchideje. Protože nekvetlo, myslela jsem , že jako zelenolisté pap. bude mít raději chladno a dala jsem ho na chodbu, k chladnomilným, ale bohužel mu to neprospělo. Mrzí mne to , není to sice žádný špek, jen je mi líto , že asi mou hloupostí kytka půjde... :cry:


čtv 06. dub 2017 17:53:12
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Prosím o radu.P.kaihili má listy s mozaikou.Přirůstají nové i kořeny pěkné.Po přihnojení Wuxalem bez viditelné nápravy..ví někdo,oč jde?

http://anic1.rajce.idnes.cz/Psychopsis_ ... C04691.jpg


čtv 27. dub 2017 13:32:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Moc z fotky nevidím, ale připadá mi list deformovaný. Často jsou takové deformace a fleky způsobené podchlazením, ofouknutím při začátku vývoje listu. Vyroste, ale bývá z něj mrzáček.


čtv 27. dub 2017 20:21:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Ani píše:
Prosím o radu.P.kaihili má listy s mozaikou.Přirůstají nové i kořeny pěkné.Po přihnojení Wuxalem bez viditelné nápravy..ví někdo,oč jde?

http://anic1.rajce.idnes.cz/Psychopsis_ ... C04691.jpg

Když mám na kytce nějaký problém tak se snažím postupovat takto:
1/ Nejprve se lupou přesvědčím, jestli nejde o živočišného škůdce
2/ Pak se snažím usoudit, jestli to může být houbová choroba.
3/ Zjistím, jestli staré kořeny jsou živé nebo mrtvé. Nejlépe proříznutím nějakého staršího kořenu žiletkou a pak prohlédnout řez lupou. Jinak se to asi poznat nedá. Někdy i mrtvé kořeny vypadají jako živé.


Dále se snažím nastudovat z jakých podmínek rostlina pochází, jak se má pěstovat a jestli jsem ji nevystavil něčemu co by bylo v rozporu s těmito zjištěními.
Pokud rostlina nemá v pořádku kořeny tak přesazuji. U pomalu rostoucích druhů se snažím hnojit velmi střídmě polovičními koncentracemi a pouze občas.
Na tom listu mi to připadá jako něco, co nastalo vlivem špatného způsobu pěstování: zálivka, teplota, průvan, substrát ap.
Moc to není vidět a těžko to nějak specifikovat bez informací o kultuře :cry:


pát 28. dub 2017 7:05:07
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Prosím o radu-opět listy
Děkuji za názory..Rostlina pochází od prodejce POKOJOVKY, je stále na stejném místě u okna a průvan ji nemohl zasáhnout,dávám pozor,má spoustu nových kořenů a nové přírustlky.Listy nevykazují deformaci a škůdce jsem neobjevila.


ned 30. dub 2017 18:27:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron