Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:40:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 Sviluška 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
janav: Tak jsem z toho přípravku Substral Careo Ultra trochu jelen. Doufám že to je ono. Je tam 30ml a koupil jsem to v OBI. Je tam ale ještě to slůvko ultra.
Nicméně: Vy v tom staženém máte uvedenu svilušku a spoustu jiných škůdců. Mne trochu zarazilo, že je to insekticid. Ty sice působí na savé a žravé škůdce ale na svilušky téměř ne. Na svilušky mi zabírají akaricidy, jako Vertimec, Nissorun, Floramite ap., ale zase kořenovce ani vlnatkám nevadí. Koukl jsem tedy na koupené balení. Tam nejsou uvedeny ani okrasné rostliny ani svilušky. Pouze mšice a molice a je tam také uvedeno že je to insekticid. Pak jsem koukl na Agromanual.cz a tam také svilušky nejsou. Zajímalo by mne odkud jste to stáhla. Tak trochu se mi nyní zdá, že to na svilušku není to pravé ořechové.
Aby to nebylo jako s tím Heřtusem a Confidorem na svilušku :P Když jsem Pavla viděl na setkání cestovatelů- kaktusářů v Hořicích tak mu říkám: Pavle máš u Confidoru na stránkách že je účinný i na svilušku. Akorát mateš lidi. On mi na to odpověděl: To máš jedno, ale na svilušku byl vyvinutý. Říkám:To jo, ale dávno se ví, že na ni neúčinkuje a místo toho je ideální na červce a kořenovku. Myslím, že dneska se moc neřeší co kdo kam napíše, hlavně že se toho více prodá :cry: Informace jsou stále méně spolehlivé, což platí všeobecně.


pát 17. úno 2017 15:13:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Vertimec je na třásněnku, a to je dosti jeduvzdorná potvora. Zda působí na červce nevím, ale zajímalo by mě to. Je fakt, pokud u přípravku není výslovně uvedeno že je na roztoče/svilušky tak je účinek nejistý.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 17. úno 2017 16:29:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
Paphio píše:
Vertimec je na třásněnku, a to je dosti jeduvzdorná potvora. Zda působí na červce nevím, ale zajímalo by mě to. Je fakt, pokud u přípravku není výslovně uvedeno že je na roztoče/svilušky tak je účinek nejistý.

To nemám odzkoušené protože prolévání kaktusů Vertimecem proti kořenovce by stálo mailant. Na kořenovku používám nyní Varant. Stejná účinná látka jako u Confidoru ale několikanásobně levnější. Na zálivku spotřebuji cca 250l roztoku.


pát 17. úno 2017 19:36:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
zaruba píše:
je to insekticid. Ty sice působí na savé a žravé škůdce ale na svilušky téměř ne..

Jak které. Něco není vyzkoušeno a je to podobné jako s Confidorem. Například Vaztac zabíjí dravé roztoče a tedy by měl vraždit i svilušky, ač na ně není vyvinut. V návodu nejsou uvedeny jako cilové puklice, ale kdysi jsem je tímto svinstvem spolehlivě vymýtil.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 18. úno 2017 8:27:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
Paphio píše:
zaruba píše:
je to insekticid. Ty sice působí na savé a žravé škůdce ale na svilušky téměř ne..

Jak které. Něco není vyzkoušeno a je to podobné jako s Confidorem. Například Vaztac zabíjí dravé roztoče a tedy by měl vraždit i svilušky, ač na ně není vyvinut. V návodu nejsou uvedeny jako cilové puklice, ale kdysi jsem je tímto svinstvem spolehlivě vymýtil.

Není v silách jednotlivce všechno odzkoušet. Navíc se ty přípravky stále obměňují. Já jsem si odzkoušel ty "své" osvědčené. Umožňují mi při minimu práce udržet rostliny prakticky bez škůdců a v případě škůdců je velmi rychle likvidují. Zkoušení nového je vždy spojeno s rizikem. Pamatuji si, jak jsem kdysi postříkal všechny bílé Mammillarie Kuprikolem. Všechny na dobu než to odrostlo zešedivěly a byly několik roků hnusné.


sob 18. úno 2017 9:09:38
Profil

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Sviluška
https://www.prohopo.cz/cs/p-2260-substral-careo-koncentrat-30ml/?cat=1

popis k Substral Careo jsem stáhla z těchto stránek.
teď jsem ještě koukala na krabičku toho, co mám doma
a svilušky jsou tam uvedené a ty další potvory také
mně to na svilušky pomohlo
(máte pravdu - je to Substral Careo Ultra)


sob 18. úno 2017 22:48:22
Profil

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Sviluška
a musí mít červenou krabičku a být na okras.rostliny
dělá se ještě jeden pro venkovní použití
ten má myslím tmavou krabičku


sob 18. úno 2017 22:52:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Ještě se prodává v malém balení přípravek Floramite, v návodu je že prý nezabíjí dravé roztoče. I zde je účinek na Brevipalpus záhadou. Zkusím se časem zeptat Němců co na to používají. Včera jsem kytky ještě postříkal Neemem. Ráno to kupodivu ani moc nesmrdělo. Jen nevím zdali nemám tu násadu T. pyri která přijde příští čtvrtek nechat ještě pár dní v lednici. Návod u Neemu uvádí ...schwach schädigend..tedy slabě škodící.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 19. úno 2017 8:05:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
janav: Tak je to jasné. Vyrábějí to v tak širokém sortimentu, že jsem koupil něco jiného. Mám zelenou krabičku Substral Careo Ultra na zeleninu a ovoce :cry: . Nic jiného tam neměli a nějak mě nenapadlo, že na okrasné rostliny je něco jiného se stejným názvem a jiným složením. Tak se budu muset poohlédnout ještě po červené krabičce :P
Paphio: To Floramite 240SC na svilušku mám také. Je to taková narůžovělá tekutina a účinkuje to podobně jako Nissorun.


ned 19. úno 2017 9:41:16
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Sviluška
Floramite by snad orchidejím vadit nemělo, ale jednou jsem s tím stříknul netýkavky a docela jim to dalo zabrat.


pon 20. úno 2017 6:31:05
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: