Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:20:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 Sviluška 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
No, podle netu se za 48 hodin venku odbourá natolik že je neškodný pro včely, pro které je velmi jedovatý. Takže ho zkusím, za 3 dny ještě dám ten Neem a příští čtvrtek nasadím roztoče. V pokoji nebudu moci nejméně 2 dny spát nebo se déle zdržovat...Spát budu u anduláka který dělá už brzy ráno strašný bugr a žvaní u toho. Umí už Běž pryč! Chceš na držku, ničemo?!

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 15. úno 2017 18:09:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Podle německého fóra zabíjí Vertimec jen dospělé jedince a je minimální pravděpodobnost vzniku rezistence.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 15. úno 2017 19:10:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
Paphio píše:
Podle německého fóra zabíjí Vertimec jen dospělé jedince a je minimální pravděpodobnost vzniku rezistence.

To je zajímavé. Já provádím vždy pouze jeden postřik a od svilušek mám potom dlouho pokoj. Kdyby se z vajíček vylíhly larvy a těm to neškodilo tak by postřik pomohl pouze tak maximálně na dva týdny. Vertimec ale přes léto střídám s tím Nissoranem. Ten asi působí nejlépe, ale nezabíjí hned.
U Vertimecu píší že zabíjí i třásněnku západní ale místo koncentrace 0,06% se má použít 0,1%. Možná by to chtělo tuto vyšší koncentraci na toho Brevipalpuse. Za slunce a vyšší teploty bych to ale neriskoval.

Od koho se ten Papouch naučil těm nadávkám? :o :o


stř 15. úno 2017 20:04:29
Profil

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Sviluška
mně na sviluše nakonec zabral Substral Careo - je to tekuté a ředí se to, nesmrdí
neem by fungoval, ale rodina protestovala
jenže Careo je systémový, pak by roztoč použít nešel


stř 15. úno 2017 23:19:47
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
janav píše:
mně na sviluše nakonec zabral Substral Careo - je to tekuté a ředí se to, nesmrdí
neem by fungoval, ale rodina protestovala
jenže Careo je systémový, pak by roztoč použít nešel

Koukal jsem na to na Agromanuálu a moc tomu nerozumím. Píší že to rostlina natahuje kořeny a zároveň to působí dotykově. Přitom na svilušku až do 14ti dnů po použití. Je to systémové a účinkuje to 2-3měsíce. Je to kombinované s hnojivem. Buďto je to jako postřik nebo granulát. Chápu to tak, že postřik působí dotykově ihned, ale nedostane se listy do rostliny, čili to nepůsobí systémově. Nebo použiji granulát do půdy, pak to rostlina natáhne kořeny do sebe a to trvá až těch 14dní než je to rozvedeno do celé rostliny a škůdci se otráví.


čtv 16. úno 2017 7:32:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
zaruba píše:
Paphio píše:
Podle německého fóra zabíjí Vertimec jen dospělé jedince a je minimální pravděpodobnost vzniku rezistence.

To je zajímavé. Já provádím vždy pouze jeden postřik a od svilušek mám potom dlouho pokoj. Kdyby se z vajíček vylíhly larvy a těm to neškodilo tak by postřik pomohl pouze tak maximálně na dva týdny. Vertimec ale přes léto střídám s tím Nissoranem. Ten asi působí nejlépe, ale nezabíjí hned.
U Vertimecu píší že zabíjí i třásněnku západní ale místo koncentrace 0,06% se má použít 0,1%. Možná by to chtělo tuto vyšší koncentraci na toho Brevipalpuse. Za slunce a vyšší teploty bych to ale neriskoval. :o

V návodu u Vertimecu píší ochrannou lhůtu na zeleninu 3 dny. Z tohoto důvodu si dovoluji o dlouhodobém účinku pochybovat. Spíše slabé napadení roztoči ujde pozornosti. A jak jsem psal výše, včely to zabíjí jen 2 dny po postřiku.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 16. úno 2017 18:52:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Sviluška
Substral Careo který používám není kombinovaný s hnojivem, je to koncentrát na potvory, systémový
prodává se 30 ml a 100ml - okopíruju sem charakteristiku z webu:

Popis produktu Substral Careo koncentrát 30ml
CAREO® koncentrát je přípravek na ochranu rostlin účinkující proti savým a žravým škůdcům okamžitě jako kontaktní, ale i dlouhodobě systémový insekticid. Emulgovaný koncentrát se aplikuje ve vodném roztoku na rostlinách jak venku, tak i uvnitř ve sklenících a zimních zahradách.

Charakteristika:

Systémový insekticid

Učinná látka:
acetamiprid 5g/l
tj. (E)-N1-[(6-chloro-3-pyridyl)methyl] - N2 - kyano - N1 - methylacetamidin

Působení přípravku:
CAREO® koncentrát s kontaktním i dlouhodobým systémovým účinkem působí na larvy i dospělce savých a žravých škůdců. Účinná látka je vstřebávána listy rostlin a rozváděna po celé rostlině. Je také pak obsažena dokonce i v nových přírůstcích. Saví a žravý škůdci jsou účinnou látkou likvidováni jak při sání tak i při zasažení během aplikace.

Příprava aplikační kapaliny:
Odměřené množství přípravku se vlije do nádoby postřikovače a doplní vodou na stanovený objem. Během přípravy aplikační kapaliny a při aplikaci je nutné účinné míchání.

Dávkování:
> okrasné rostliny skleníkové (mšice, mery, červci, křísi, molice, třásněnky, svilušky, štítenky, nosatci, pilatky, vrtalky) 10 ml / 1 l vody / 16,7 m2 = při výšce rostlin do 50 cm / OL 0 dní (od začátku výskytu; max. 3x za vegetační sezónu)
> okrasné rostliny skleníkové (mšice, mery, červci, křísi, molice, třásněnky, svilušky, štítenky, nosatci, pilatky, vrtalky) 10 ml / 1 l vody / 11,1 m2 = při výšce rostlin od 50 - 125 cm / OL 0 dní (od začátku výskytu; max. 3x za vegetační sezónu)
> okrasné rostliny skleníkové (mšice, mery, červci, křísi, molice, třásněnky, svilušky, štítenky, nosatci, pilatky, vrtalky) 10 ml / 1 l vody / 8,4 m2 = při výšce rostlin nad 125 cm / OL 0 dní (od začátku výskytu; max. 3x za vegetační sezónu)
> okrasné rostliny venkovní (mšice, mery, červci, křísi, molice, třásněnky, svilušky, štítenky, nosatci, pilatky, vrtalky) 5 ml / 0,5 l vody / 8,4 m2 = při výšce rostlin do 50 cm / OL 0 dní (od začátku výskytu; max. 3x za vegetační sezónu)
> okrasné rostliny venkovní (mšice, mery, červci, křísi, molice, třásněnky, svilušky, štítenky, nosatci, pilatky, vrtalky) 5 ml / 0,5 l vody / 5,6 m2 = při výšce rostlin od 50 - 125 cm / OL 0 dní (od začátku výskytu; max. 3x za vegetační sezónu)

Aplikační poznámka:
Vzhledem k množství druhů a odrůd okrasných rostlin se doporučuje před jejich provozním ošetřením ověřit citlivost v daných podmínkách na malé části porostu nebo na menším počtu rostlin.

Antirezistentní strategie:
K zabránění vzniku rezistence neaplikujeme tento přípravek nebo jiný, který obsahuje účinnou látku typu neonikotinoidu, po sobě bez přerušení jiným insekticidem s odlišným mechanismem účinku a ne více než 3x za vegetační sezónu.

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Přípravek nevyžaduje klasifikaci z hlediska ochrany ptactva, vodních organizmů, suchozemských obratlovců, včel, necílových členovců kromě včel, půdních mikroorganismů, půdních makroorganismů.


čtv 16. úno 2017 22:56:25
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
Paphio píše:
zaruba píše:
Paphio píše:
Podle německého fóra zabíjí Vertimec jen dospělé jedince a je minimální pravděpodobnost vzniku rezistence.

To je zajímavé. Já provádím vždy pouze jeden postřik a od svilušek mám potom dlouho pokoj. Kdyby se z vajíček vylíhly larvy a těm to neškodilo tak by postřik pomohl pouze tak maximálně na dva týdny. Vertimec ale přes léto střídám s tím Nissoranem. Ten asi působí nejlépe, ale nezabíjí hned.
U Vertimecu píší že zabíjí i třásněnku západní ale místo koncentrace 0,06% se má použít 0,1%. Možná by to chtělo tuto vyšší koncentraci na toho Brevipalpuse. Za slunce a vyšší teploty bych to ale neriskoval. :o

V návodu u Vertimecu píší ochrannou lhůtu na zeleninu 3 dny. Z tohoto důvodu si dovoluji o dlouhodobém účinku pochybovat. Spíše slabé napadení roztoči ujde pozornosti. A jak jsem psal výše, včely to zabíjí jen 2 dny po postřiku.

Máte pravdu, píší opravdu OL 3dny. Zajímavé je, že ale provedu pouze jeden postřik a nějaké měsíce nic neřeším. Dříve jsem používal Plictran nebo Omite. Stříkal jsem minimálně 2x a za chvíli tam byly sviluše znovu. Jak to funguje nevím, ale listy mám čisté, zcela bez poškození.


pát 17. úno 2017 6:47:23
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Sviluška
janav: Zní to velmi lákavě. Asi se po tom koncentrátu poohlédnu v OBI a vyzkouším to. Mohlo by to být ještě lepší než to co jsem používal. Díky za typ :P


pát 17. úno 2017 6:51:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Neem mají také v Beně http://www.biocont.cz/data/pr_produkty/14/files_cs/neemazal_pbalov_letk.pdf
Hledal jsem v Googlu ten Brevipalpus. Zabíjí ho postřik chemikáliemi Abamectin, Spirodiclofen a Tebufenpyrad. Postřik se má opakovat za 2-3 týdny. To první je Vertimec s tou výhodou, že má krátkou ochrannou lhůtu a tedy lze jím stříkat řekněme týden před nasazením dravého roztoče. Tebufenpyrad je obsažen v přípravku Masai, který je zcela neškodný pro dravého roztoče, avšak prodává se jen velké balení a---Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu nutné předložit (zaslat) číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!.Díky specifickému mechanismu působení je Masai účinný také proti sviluškám, které vykazují rezistenci vůči většině běžných akaricidů.
Spirodiclofen je v přípravku Envidor, o němž jsem nic bližšího nezjistil.
S dravým roztočem lze používat Nissuron, o jehož účinku na Brevipalpus jsem nic nezjistil.
Ještě je tu přípravek proti sviluškám Floramite 240 SC k dostání v OBI v malém balení s ochrannou lhůtou 3 dny ovšem na okrasné rostliny, takže to nic neříká (pro zeleninu není uvedeno). Účinek na Brevipalpus je neznámý. Podle návodu je prý bezpečný pro dravé roztoče, ale v seznamu Biocontu se neuvádí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 17. úno 2017 10:20:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron