Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:51:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY 
Autor Zpráva

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Já moc orchidejí nemám, většinu už jsem tady ukázal, takže se budu opakovat, ale pro mne je z mého sortimentu nejsnadnější kytkou na teplé, trochu přistíněné okno Calanthe vestita a její hybridy - přes léto snese a vyžaduje relativně bohatou zálivku a přes zimu normální teplotu a úplné sucho. Možná se tak budou chovat i jiné opadavé druhy, které momentálně zkouším. Na teplém osluněném okně se u mne docela daří druhu Dendrobium chrysotoxum. No a vyloženou pokojovkou je kupodivu i Pleione maculata, ale ta už chce trochu speciálnější zacházení a trochu přichladit v zimě. Nakonec si neodpustím obligátní zdůraznění, že to platí pro okna a můj způsob péče a nedá se to zevšeobecňovat.
T.


pát 07. úno 2014 22:23:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Já doporučím dendrobium purpureum (mám albu). Celoročně v teple na západním okně, žádné extra sušení a kvete každý rok. Do běžného bytu myslím ideální rostlina


sob 22. úno 2014 14:03:42
Profil ICQ

Registrován: ned 24. bře 2013 10:00:58
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Dnes vecer musim prelozit do jedne prace trochu odborneho textiku, abych zitra mohla jit do druhe prace :( Takze delam vsechno mozny, protoze se mi do toho FAKT nechce. Taky si ctu orchid. forum. A hele, tohle tema me zajima! Jsem vecny zacatecnik. A jak to u me funguje? Koupim si v Drazdanech nejaky pekny kousek a pak zkousim, co vydrzi. Miluji pantofle, takze volba je jasna. Takze mi takhle v mini panelakovem bytecku uz vykvetlo na parapetu vychodniho okna paph. niveum, paph. micranthum, za chvili mi SNAD vykvete phal. pulchra a taky to letos velice nadejne vypada s paph. bellatum. A muj recept? Neprehanet to se zalivkou (voda z vodovodu), obcas "holky" zkouknout a hlavne to chce - trpelivost! Protoze sice se jim moc nechce, ale nakonec to vzdaj a vykvetou! Kveteni zdar!


stř 02. lis 2016 21:16:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
smitule píše:
A muj recept? Neprehanet to se zalivkou (voda z vodovodu)

Ahoj. S tím přeháněním se zálivkou se dá souhlasit. Ale ta voda z vodovodního řádu -tak se zeptám jak dlouho takto pěstuješ pafíčka. Tady v Hradci Králové to moc na zálivku vodou z vodovodu nevypadá ;)


ned 06. lis 2016 11:54:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: