Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:57:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Svět orchidejí Letňany 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Tak jsem dnes navštívil výstavu v Letňanech. Bylo tam několik stánků s orchidejemi a sortiment celkem obstojný- když nic lepšího tu momentálně není :P Koupil jsem si od Ecuagenery Catasetum expansum- pěknou velikou rostlinu za směšnou cenu 600kč. Počítal jsem, že budou chtít tak 1500kč. Pět obrovských pahlíz a výhon na sucho se zkrácenými kořeny- vše Ok. Pak ještě od Luda Catasetum saccatum. Sice zasazené v kůře, ale i tak přišlo o kořeny. Doma jsem vzpomínal na samamalo a jeho rostlinu z Chotče. Odstranil jsem všechny kořeny až na jeden ještě živý. Rostlina je ale jinak pěkná, nerozpadla se a již dříve kvetla, takže zakoření a vše bude Ok. Vzpomněl jsem si také na naši diskusi s paní Zdenkou a v duchu si říkal, že než rostlinu ulít tak je určitě lepší ty kořeny ustřihnout, protože když hnijí tak je nebezpečí že zajde všechno. Prodejci zalévají všechny druhy zřejmě společně, což je pro Cataseta hrob. Chladné počasí a mokrý substrát i přes to, že je to kůra je připraví o kořeny velmi rychle. Cataseta by měli pěstovat spíše kaktusáři, protože tento rod má ke kaktusům blíže nežli ke klasickým orchidejím. Na výstavě také prodával p. Zima, p. Kacerovský a byly i kaktusy.
Výstavní areál PVA mi připadá větší než haly v Drážďanech tak bych Drážďany přesunul do Letňan a fertik :lol: :lol: :lol:


čtv 06. říj 2016 22:19:16
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Prostředí v těch halách je ošklivé, ale ten koutek s orchidejemi se mi zdál důstojný. Nabídka byla rozhodně lepší než předloni.
Přivezla jsem si drobné ctsm.pileatum od p.Kacerovského s velmi pěknými živými kořeny a 2 phalenopsisy - bellinu a pinďu hieroglyphycu (ale kořeny má slušné).
Příjemně strávená hodinka.
Martina


čtv 06. říj 2016 23:29:15
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
kvusta: Mělo by tedy časem kvést bíle. To pileatum i botanické má různobarevné variety.


pát 07. říj 2016 21:22:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Já jsem si dovezla Asconopsis a Paphiopedilum faireanumx micrantum od Roelkeho....měla jsem vybraný střevíčník od Sun Moon a naprosto bez kořenů, tak jsem ho vrátila.....Věra


pon 10. říj 2016 9:05:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Věra: Ptal jsem se u Luda na tu Stanhopeu co měla tolik stvolů a bylo mi řečeno, že nakonec jich nějak hodně zaschlo, takže z toho nic nebylo.


pon 10. říj 2016 15:39:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
zaruba píše:
Věra: Ptal jsem se u Luda na tu Stanhopeu co měla tolik stvolů a bylo mi řečeno, že nakonec jich nějak hodně zaschlo, takže z toho nic nebylo.


jestli jste byl u stánku Luda, tak jste se tam nejspíš s Věrou potkal , pomáhala mu s prodejem :D


pon 10. říj 2016 19:29:32
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
EvaJ: Mě to říkal Ludo ale je to možné, že tam byla i P. Věra.


pon 10. říj 2016 21:15:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: