Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:50:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Svět orchidejí Letňany 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Možná, že bude provádět distribuci objednaných kytek pan Ondřej Kaiser, na výstavách v minulosti asistoval při prodeji.
Nicméně loni jsem se tak rozpálil, že jsem se zařekl, že už nikdy. Kytky jsem si objednal , objednávka potvrzena, pak se objevilo, že mají problém a kytky přijdou poštou , jak píše Virens z Německa, tak s tím jsem souhlasil, platba před PAYPAL. To nemám, tak jsem požádal kolegu o zaplacení a když byla platba provedena a kytky měly dorazit, přišlo avízo, že nemají vše, co jsem si objednal a že mi peníze vrátí nebo, že mi kytky pošlou na jaře. Už jsem kolegu nechtěl obtěžovat, navíc je tam za pohyb zase nějaký poplatek.
Tak jsem souhlasil, že na jaře. Týden po Drážďanech jsem se ozval , zda na mně nezapomněli a oni, že je to už na poště.
To co přišlo mě probudilo ze sna.


čtv 08. zář 2016 19:57:23
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
samamalo píše:
Možná, že bude provádět distribuci objednaných kytek pan Ondřej Kaiser, na výstavách v minulosti asistoval při prodeji.
Nicméně loni jsem se tak rozpálil, že jsem se zařekl, že už nikdy. Kytky jsem si objednal , objednávka potvrzena, pak se objevilo, že mají problém a kytky přijdou poštou , jak píše Virens z Německa, tak s tím jsem souhlasil, platba před PAYPAL. To nemám, tak jsem požádal kolegu o zaplacení a když byla platba provedena a kytky měly dorazit, přišlo avízo, že nemají vše, co jsem si objednal a že mi peníze vrátí nebo, že mi kytky pošlou na jaře. Už jsem kolegu nechtěl obtěžovat, navíc je tam za pohyb zase nějaký poplatek.
Tak jsem souhlasil, že na jaře. Týden po Drážďanech jsem se ozval , zda na mně nezapomněli a oni, že je to už na poště.
To co přišlo mě probudilo ze sna.


Objednávky rostlin na slepo po internetu umožňují prodat i to, čeho by si člověk na výstavě ani nevšiml. Jen málo rostlin je ve skutečně dobrém stavu. I ty, které mi přišly jako "v pořádku" mají třeba nové pahlízy menší než staré a úplné minimum zdravých kořenů. Tak rok minimálně potrvá než rostlina zesílí. Stejně jsem ale nakonec rád, že takové "špeky" o kterých si mohl člověk dříve nechat jenom zdát se dají objednat. Je pak na každém z nás, abychom si z toho co přijde pěknou kytku vypiplali.


pát 09. zář 2016 8:45:11
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Ono naslepo je trochu zavádějící, měl jsem asi pět objednávek, do Drážďan a do Prahy a nakonec tá pošta. Nicméně nic nenasvědčovalo, že to takhle dopadne.
V balíku který se rozdělil na dva byly tyto kytky a stačilo napsat, že zbytek není a hotovo. Takové fantastické kytky přišly, E. kockii jsem již presentoval a zbytek je tady.


Přílohy:
Psychopsis versteegianum.jpg
Psychopsis versteegianum.jpg [ 170.84 KiB | Zobrazeno 4742 krát ]
Oncidium nanum.jpg
Oncidium nanum.jpg [ 160.09 KiB | Zobrazeno 4742 krát ]
Tricocentrum tigrinum.jpg
Tricocentrum tigrinum.jpg [ 141.01 KiB | Zobrazeno 4742 krát ]
sob 10. zář 2016 20:04:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Pěkné rostliny , tak ať se jim daří


ned 11. zář 2016 12:01:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
No to je právě to, nevím, zda jsou tak zdatní obchodníci, aby si už připravovali půdu pro věci příští.
Přišly krásné kytky, to co přišlo potom už takové nebylo, ani zdaleka.
Stalo se, už to opakovat nebudu.


ned 11. zář 2016 19:48:02
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
samamalo: Díky za inspiraci obrázky. To Oncidium nanum a Trichocentrum tigrinum se mi zalíbily a tak jsem si je hned objednal u Orchids&More. Minulá zásilka rostlin byla Ok, tak jsem zvědavý jak to dopadne. Oba druhy by měly přijít v květuschopné velikosti.
Výhodou mi připadá ta platba až po vybalení kytek, protože si nedovolí snad poslat úplný kšunt. Kamarád mi také říkal, že kytky od nich rostou. Nakupuje u nich i Brněnské Arboretum.


pon 12. zář 2016 23:49:42
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Na stránkách Svět orchidejí potvrzují, že Peruflora nebude, ale objednané kytky půjdou vyzvednout. Tak snad to klapne, kdo má objednáno.


čtv 15. zář 2016 15:04:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
předávám poslední info o výstavě od Honzy Zimy:

Milí přátelé orchidejí,

dovoluji si Vás upozornit na výstavu Svět orchidejí 2016, která se koná tento víkend od 6.10 do 9.10. 2016 na výstavišti v Praze Letňanech.
Budou zastoupeni následující prodejci :
Sun Moon Orchids (Taiwan), Roellke Orchideenzucht (Německo), Ecuagenera (Ecuador), BR-Orquidea (Brazílie), Terra Koruna, PH-Kakteen Flora a Pokojovky.cz
Další informace na http://www.svetorchideji.cz/
Příjeďte podpořit svojí účastí další pokus o konání větší výstavy orchidejí v České Republice.

Těším se na případné setkání s vámi. Upozorněte, prosím, na výstavu své známé!

Honza Zima


pon 03. říj 2016 21:19:25
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Děkuji za zprávu a moc se na všechny těším. Snad to tedy bude lepší než loni, každopádně je zúčastnění zahraničních firem přínosem pro všechny orchidejáře. Ale je jasné,že jdou prodávat, pokud neprodají bude to asi zlé, tak snad bude tentokrát líp......a každý si tam najde to své....Věra


úte 04. říj 2016 7:47:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Svět orchidejí Letňany
Poruším svou zásadu již tuto výstavu nenavštívit a ve čtvrtek dopoledne se stavím. Nevím vlastně jak to dopadlo s tou kvetoucí Stanhopeou od Luda. Paní mi nevolala, ale říkali tenkráte, že pokud pokvete tak ji vezmou na výstavu. Auto ale zaparkuji jinde protože 150kč při hodinové prohlídce mi přijde hodně. Zbytek Hobby- výstavy mne nezajímá. Doufám že všichni přijedou a nenajdu tam zase pouze dva stánky :P


úte 04. říj 2016 20:44:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: