Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:42:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Neofinetia falcata 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Takhle narostly mojí neofinetii kořeny při dostatečné zálivce. Samozřejmě musí rostlina mezi zálivkami dobře proschnout, ale dlouhodobější sucho nemá ráda.
K zasazení bych použil raději než plastový obyčejný keramický květináč kvůli provzdušnění.


Přílohy:
Neofinetia falcata-rostlina.JPG
Neofinetia falcata-rostlina.JPG [ 74.56 KiB | Zobrazeno 5498 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
ned 31. bře 2013 15:02:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
tercinka píše:
Nasla jsem hezke video jak se to sazi tim tradicnim zpusobem http://www.youtube.com/watch?v=IIvP12Y-NCA .... jen skoda ze asi v CR nesezenu tu japonskou keramickou nadobicku...
Premyslela jsem o tom prilisnem vlhku v raseliniku a kdyz to budu jen rosit, tak by to snad v panelaku melo vysychat docela rychle...

Jen rosení rašeliníku se mi nezdá vůbec dobré. Orchideje obecně jsou kytky vyžadující spíš krátké intrvaly intenzivní vlhkosti a intervaly sušší, než trvale trochu vlhko. U epifitů to platí zvlášť. Tahle kytka z málo vlhkého substrátu bude mít problém dostat vůbec jakou vodu.
To už je vhodnější ůplně volné kořeny denně na hodinu namočit. Nabere vodu spolehlivě, oschne taky.
To video je právě o tom, co jsem psal. Asi to tak jde, viz druhý příklad přesazování. Ale prvního je lépe se vyvarovat. Kytka je pěstovaná ve skleníku. Zničili jí všechny kořeny v substrátu, zvládá ještě vlhkostí žít. To je přesně ten špatný příklad!!!
V bytě, by to byla si konečná. Takhle blbnout se substrátem snad ne. Je nutné, aby kytka měla ty kořeny stále v substrátu aktivní.
Pár let jsem ji měl namontovanou jak Radzak. Rostla dobře, pravda, má vyšší transpiraci. Potřebuje dost vody. Musel jsem ji celkem kontrolovat, nadstandartně zalévat.
Poškodil jsem ji při zkoušce vyšší koncentrace Atoniku za vyšší teploty. Pak jsem si jinou nepořídil.
Jestli volit větší rašeliníkový bal v košíku pro konkrétní byt, nebo přímo do květináče nedokážu posoudit. Nebo jiné varianty....
Potřeba intenzivnější zálivky a proschnutí ale bude.


ned 31. bře 2013 17:26:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Také se mi zdá, že ta rostlina na videu nevypadá vůbec dobře :(

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 31. bře 2013 18:31:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Radku,tak to je paráda,kořeny super a květů bude jistě taky dost...


ned 31. bře 2013 19:16:10
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Marta1 píše:
Radku,tak to je paráda,kořeny super a květů bude jistě taky dost...

Kvete pravidelně každé léto ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 31. bře 2013 20:23:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
jojo, ta první kytka z videa je fuj, celá žlutá, spousta kořenů pryč, ten komentátor říká, že jí moc zalévali přes zimu a tím zničili kořeny a proto jí přesazuje...dala jsem jí do čistého sphagna a takového toho celoděrovaného květináčku (pro kytky do vodních jezírek), pokud to nebude rychle vysychat, tak půjde do substrátu...děkuju za rady :)


stř 03. dub 2013 20:50:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Sfagnum je jako bal pro řadu epifitů dobré. Má ale nevýhodu rychlejšího rozkladu. Projevuje se to zajména u většího množství , u většího balu. Je dobré je v tomto případě měnit. Teď plácnu, jednou ročně. Tvrdí se , že záleží na kvalitě mechů, články o dokonalosti, trvanlivosti chilského sfágna beru jako obchodní trik. Po nějaké době působí negativně každé. Dá se ale snadno vyměnit.
U těchto košíčků s balem sfagna je trochu problém po čase, až rostlina zesílí, kořeny vylezou , jsou dlouhé. Zaléval bych pak zvlášť vylezlé kořeny a občas košíček s balem. Ať neuhnijí kořeny u báze. Když uhnije koneček, není to taková katastrofa.


čtv 04. dub 2013 16:07:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Tercinka ako to dopadlo s Neofinetiou ? , tiež mám jednu v malinkom 5,5 cm kvetináčiku, mám dojem že vody chce docela dosť, viac menej mám kôrový substrát, kevtináčik je priehladný tak vidím že korene rastú...až na to, že si myslím že jej je na parapete JV okna moc teplo aj ked zatienim...špekulovala som že ju dám do klasického malého hlineného kvetináčka dole s odtokovou dierou, proste klasika, mám v tom Masdevalku, tá je v čistom živom sfagne, a citelne je to an dotyk chladné, iné ako plast :), v domovine Neofinety tiež nemajú moc teplo a odparovaním cez hlinený kvetináč by sa aj vzdušná vlhkosť trošku zvýšila, len neviem čio jud ať do kôry alebo do živého rašeliníka, samozrejm eneutláčať, skorej navolno, aj tak to teray denne musím rosiť a čo sa neuchytí na koreňoch a kôre, tak proste pretečie...odparovanie v izbe je dosť silné a napriek tomu že vyháňa nové korene a satré rastú, dokonca sa ukazujú náznaky nových rastliniek, tak najspodnejšie listy postupne raz za čas zhodí, proste si myslím že jej je teplo a hlinený kvetináč by sa šikol, čo Vy na to ?


ned 19. kvě 2013 17:32:04
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
to Betina2: S hliněnými květináči nemám vůbec zkušenosti, přeci jen jsem začátečník a kontrola kořenů přes průhledný plasťáček je pro mě důležitá...to by chtělo radu zkušenějšího...
Já tu svou nechala chvíli ve sphagnu, ale když jsem viděla, že vůbec ani po několika dnech nevysychá, nechala jsem jí prostokořenně a děnně namáčela (jako Vandy) a to mi přišlo, že se jí taky nelíbí, protože se jí docela dehydratovaly listy, a tak putovala do hrubšiho korového substrátu, rostou jí teď nové kořínky ale listy jsou pořád takové trošku svráštělé, takže jsem na nějaký supr recept pořád furt nějak nepřišla :cry: ale zdá se mi, že tento poslední způsob je zatím nejlepší. Mám jí na jižním okně a máte pravdu, asi je toho sluníčka na ní moc, dám jí jinam...


pon 20. kvě 2013 21:52:56
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Neofinetia falcata
Já bych zkusil tu keramiku se sphagnem 8-)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 20. kvě 2013 22:00:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron