Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 28. říj 2024 19:22:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 539 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 54  Další
 Sbírka orchidejí Mendelu 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Jednou jsem s panem Studničkou mluvil, bylo to spíše o masožravkách, ale pochopitelně jsem se zeptal i na orchideje a on mi říkal, že se jim velice často stávalo, že jim orchideje lidé kradli. Právě z toho důvodu dávají do těch vitrín jen druhy, u kterých mají větší množství rostlin v zásobních sklenících. Tak mi bylo vysvětleno. :?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 05. bře 2013 20:31:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Tak to je zase možné. Vím, že kamarádovi po odjezdu jednoho zájezdu ze zahrady zbyly jen důlky po plnokvětých prvosenkách a konečně i v tom Arboretu jim někdo, svého času, vydrancoval celý trs střevíčníků, pan Holzbecher z toho byl na pepku.


úte 05. bře 2013 20:38:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
No,asi ví,co říká... :roll:
Já to celý obešel dvakrát dokola- a pořád jsem hledal sekci s orchidejemi.Až pak jsem pochopil,že ty dvě sklněný výlohy s dvaceti orchidejemi(včetně hybridů) jsou všechno.Hmm,doma mně toho kvete víc... :mrgreen:
Ale co se týče masožravek-to jsem valil oči... :shock:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 05. bře 2013 20:41:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
marťan píše:
Věrko,možná počítá každou pahlízu zvlášť... :mrgreen:

Pavle myslím, že jsi na to kápnul, to mě nenapadlo :lol:

Ne, ale vážně, já rozhodně nechci nikomu křivdit, dokonce ani panu Studničkovi, byť na mě působí trochu jako megaloman.
Pokud jde o rozkrádání sbírky nenechavými návštěvníky, uznávám, že to je jistě problém. Nicméně, když to jde zajistit jinde, proč ne v Liberci? OK, jsem ochotná připustit, že to prostě u nás jinak nejde, pak ale nechápu, proč vitrín není víc, aby byla ta největší sbírka vidět.
No nic, nechám to koňovi, ten má větší hlavu ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 05. bře 2013 20:59:23
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
olaw píše:
Jednou jsem s panem Studničkou mluvil, bylo to spíše o masožravkách, ale pochopitelně jsem se zeptal i na orchideje a on mi říkal, že se jim velice často stávalo, že jim orchideje lidé kradli. Právě z toho důvodu dávají do těch vitrín jen druhy, u kterých mají větší množství rostlin v zásobních sklenících. Tak mi bylo vysvětleno. :?

Jardo to jsem nějak nepochopila. Mám tomu rozumět tak, že to, co mají po jednom kusu ani vůbec nevystavují? Proboha proč? Vždyť ty vitríny jsou zamčené, tam neprostrčí ruku pětileté dítě, natož dospělý...

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 05. bře 2013 21:02:25
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Co se liberecké botanky píše, tak Wiolan má naprostou pravdu....byla jsem tam asi před 3 týdny, vitríny sice plné, ale schválně jsem na sebe nechala "působit" stavbu.... prostě nemůžu si pomoct, ale nepůsobí to příjemným dojmem....stará zahrada byla plná sluníčka, pohody, mohli jste tam strávit několik hodin....teď to je takový plácek, kytky nevidíte, ty špeky jsou schválně zasazené tak, aby na ně nikdo nedohlédl (to není pomluva, ale fakt sdělený zaměstnancem)... je mi to líto....
Byla jsem v botance v Berlíně - no pro mě balzám na duši...sice tam tenkrát moc věcí nekvetlo (tedy orchidejí - bylo to tuším v listopadu), ale byly normálně sázeny ve sklenících, jen něco bylo zavřeno ve vitríně - Němci prostě asi nic nekradou a asi tam nechodí ani zaměstnanci z liberecké botanky....:lol:...vstupné v podstatě stejné jako u nás v Liberci, ale plocha nesrovnatelná....chápu, Němci jsou někde jinde...ale stejně to dnes člověk posuzuje podle toho, co za své peníze dostane....a jestliže se Wiolan 2x místo na orchideje mohla kochat pracovnicemi za svých 140,-K, tak je to nehorázné. V Praze ve Fatě mají v pondělí zavírací den - právě proto, aby to stihli opečovat. Ale chlubit se tím, že my v Liberci ho nemáme, když pak orchideje nevidíte.....nevím....je to škoda....
Nejvíce asi dojem kazí ta "krásná" zelená konstrukce....když fotíte, stále se tam mrška cpe....a my bychom přitom radši jen ty kyti, no.....co naděláme....
Zůstalo mi spousta vzpomínek na starou, hlavně si až teď uvědomuju, jaké jsme měly štěstí, když jsme tam v létě šly se sestřenicí a mám pocit, že každé prázdniny tam kvetla Stanhopea....tu jsem milovala....stále vidím před sebou ty skleníky, jak to šlo za sebou, kde jaká kytka co se mi líbila byla zasazená....pak tam také bývaly výstavy papoušků - to když viktorka "spala".....a spousta světla.....no když člověk uváží, co tohle všechno stálo ( a to včetně těch chyb, které při stavbě učinili a co se muselo předělávat), tak se možná ty krádeže daly řešit jinak....
Ale abych nebyla jen pesimistická - v pátek jedu do Faty a na to se těším.....takže orchidejím zdar! a budu žít z těch mých krásných vzpomínek... :lol:


úte 05. bře 2013 21:19:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 10:20:34
Příspěvky: 303
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Příloha:
Paphiopedilum sukhakulii.jpg
Paphiopedilum sukhakulii.jpg [ 142.58 KiB | Zobrazeno 1991 krát ]

Diskuze Botanka Liberec vs. BZA Mendelu je lepší asi neříkat vůbec nic. Když jezdíme po Evropě slýcháme to ani v Brně nemají. Je pravda, že vybrat si v Orchids & more co nemáme ve sbírce je těžké.


úte 05. bře 2013 21:29:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Tož děcka a nezaložíme vlákno Botanická Liberec ? :lol: Já dneska odvezl k nacenění plánek konstrukce skleníku, tak jestli to vyjde, slibuju, že až to postavim, můžete všichni přijet a kochat se, případně i jemně pohladit. Kytky. :mrgreen:


úte 05. bře 2013 21:33:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
No to ani nemusíme... Je to jen postesknutí... V Praze budou kytky blíž... :lol:


úte 05. bře 2013 21:36:37
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
wiolan píše:
olaw píše:
Jednou jsem s panem Studničkou mluvil, bylo to spíše o masožravkách, ale pochopitelně jsem se zeptal i na orchideje a on mi říkal, že se jim velice často stávalo, že jim orchideje lidé kradli. Právě z toho důvodu dávají do těch vitrín jen druhy, u kterých mají větší množství rostlin v zásobních sklenících. Tak mi bylo vysvětleno. :?

Jardo to jsem nějak nepochopila. Mám tomu rozumět tak, že to, co mají po jednom kusu ani vůbec nevystavují? Proboha proč? Vždyť ty vitríny jsou zamčené, tam neprostrčí ruku pětileté dítě, natož dospělý...

Přesně tak Věro, rostlin, od kterých mají malé množství, nevystavují vůbec.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 05. bře 2013 21:42:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 539 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 54  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: