Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:54:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
 Paphiopedilum fairrieanum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Paphiopedilum fairrieanum
radzak píše:
Dnes tu byla řeč o venustum a fairieanum. Přidal bych k nim třeba ještě adductum, randsii, wentworthianum, zieckianum...Když ti tyhle kytky bez problémů porostou, tak hluboce smeknu 8-) .

Když jsem tohle Paphiopedilum fairrieanum v. giganteum dostala bylo v jiném substrátu-(to je nakonec jasný každý má svůj podle svých podmínek) nahoře na substrátu bylo hodně rašeliníku.Na fotce (rychlofoto) je vidět spoustu malých kořenů který nepokračovaly v růstu.Myslela jsem si ,že je to příliš mokré pro mé podmínky.Rašeliník jsem tedy při přesazení nedala.Na tehdejším fotu je taky vidět že kořenů moc není –jeden hlavní a z toho jde něco málo kořenů.Tohle pafíčko roste v dubovém lese kde je i nějaký rašeliník, vápenatý šterk ,listí.Zatím jsem rašeliník do substrátu nedala. Povyrostlo –vlastně vidím stále nějaký malý růst .Světlo 20 000-30 000 Luxů to jsem poznala skoro hned.Klidně se růžice ohnula jak se táhla za světlem(nebylo to absencí zálivky)tak takto moje zkušenost - je to potvora rohatáááá v tom má Radzak pravdu.Pafíčko jsem dostala před zimou2011.Jde to ztuha.Je tu ještě nějaký majitel tohoto zázraku? :)


Přílohy:
Poznámka: kořeny
5.jpg
5.jpg [ 171.64 KiB | Zobrazeno 8548 krát ]
Poznámka: roste 3 list vyrostly už u mě
PAPH.F.jpg
PAPH.F.jpg [ 193.82 KiB | Zobrazeno 8548 krát ]
pon 27. srp 2012 17:51:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum v. giganteum
Hanko, já ho mám, ale mimino. Ozvu se tak za 5-6 let, jak se mu daří :lol:


pon 27. srp 2012 18:11:51
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
já mám jen klasickou formu. Sice roste, ale ne moc ;) Teď mu začíná rašit nová růžice. Chtělo by ale přesadit, protože mi každou chvíli přeschne :(

Hezký den
Pavel


pon 27. srp 2012 20:54:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
DNES nastal ten pravý čas vyklopit fairrieanum a podívat se jak a co.Udělalo mě strašnou radost.Uplně se změnil růst kořenů -koukněte . Už nejsou jen dva dlouhé je jich více.Já jsem to nenapsala v tom obalu od lihu :) je ještě děravý košíček-pafíčko na něm vlastně jakoby sedí.Mám zkušenost-když se daří kořeny košíček uplně prorostou. Zřejmě to, že mu luftuje odspodu je dobrý.Jinak tedy růst stále stejný -ale když rostou kořeny bude pafíčko silnější a třeba třeba ...poroste víc.A na ten růst se těším.Nedala jsem žádnou kapradinu protože kořeny má fairrieanum strašně křehký .Chce to jemné zacházení. ;)


Přílohy:
Poznámka: kořeny jsou všechny žívé
fairrieanum-kořeny.jpg
fairrieanum-kořeny.jpg [ 194.44 KiB | Zobrazeno 8307 krát ]
PAPH.fairrieanumleden2013.jpg
PAPH.fairrieanumleden2013.jpg [ 184 KiB | Zobrazeno 8307 krát ]
úte 29. led 2013 17:50:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
HAKI-krásně ti roste,ale aby nee,je to "...one of the easiest Paphiopedilum species to grow and flower,even if the complete rest is not given..."(Birk)
(...jedno z nejsnadnějších P. co se týká růstu i kvetení,dokonce i tehdy,pokud nemělo kompletní rest periodu...)
Já nevím,takhle mladou kytku bych po roce pěstování asi nepřesazoval-pokud by nebylo nebezpečí jejího zasolení... :roll:
No-každej to asi budeme dělat trochu jinak,přeji ti brzké kvetení,je to jeden z nejhezčích střevičníků-podle mýho názoru... 8-)
Sháním klasické fairrienianum,zatím mám-jak jsem psal-jenom albíny... :roll:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. led 2013 18:03:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
A co ten kus uhlí?:-)


úte 29. led 2013 18:33:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
marťan píše:
HAKI-krásně ti roste,ale aby nee,je to "...one of the easiest Paphiopedilum species to grow and flower,even if the complete rest is not given..."(Birk)

Ono právě moc dobře neroste ,to byl taky důvod podívat se na kořeny.A to doporučuju někdy je to velký překvapení. To co píše Birk nevím nevím moc na tu lehkost nedávám přímo nevěřím.Je to možný i tím ,že jsem Haki :mrgreen: Myslím ještě tak rok než se rozroste a to je taky nejistý.Představa každopádně příjemná.....


Naposledy upravil HAKI dne úte 29. led 2013 19:04:55, celkově upraveno 1



úte 29. led 2013 19:02:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
Karlos píše:
A co ten kus uhlí?:-)


To bylo mezi košíčkem dole.Myslíš na absorbování solí a škodlivin? ;)


úte 29. led 2013 19:03:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
HAKI,ale kořeny byly OK,teď se bude dva měsíce vzpamatovávat z přesazení... :roll:
A navíc mu rostl nový list,nebo nee... :?
Podle čeho vlastně usuzuješ,že je třeba přesazovat,k rozpadu substrátu zjevně nedošlo-viz ten kus uhlí... :shock: 8-) Dovedl bych si představit starou rostlinu o mnoha růžicích,ale i tak je rok příliš krátká doba-pokud to ovšem nehnojíš jako salát,což nepředpokládám.
Anebo je to tím,že jsi zvědavá ženská-to bych bral.Ovšem na to máš přece průhledný květináče... :!: :mrgreen:
Nebo mně prostě něco nedocvaklo... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. led 2013 19:15:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum fairrieanum
marťan píše:
HAKI,ale kořeny byly OK,teď se bude dva měsíce vzpamatovávat z přesazení... :roll:

To vůbec nevadí-já nespěchám ;) Řeknu celý příběh.Když jsem pafíčko dostala chovalo se zvláštně -trucovitě. Neptala jsem se tedy jak dlouho.Na těch fotkách z r.2011 je vidět ,že nové kořeny nerostly . Rostly ale nepokračovaly v růstu. Je jich tam hodně okolo růžice. Pafíčko bylo slabé i málo kořeny.1-2kořeny je málo. Vyrostly sice nové listy ale spodní uschly.Furt dokola.Musím přiznat ,že i mě se takto fairrieanum chová. Takřka růst moc není vidět –jen zasílilo.Nový kořeny rostly níže-vůbec jsem to netušila ,nebylo to vidět.Příjemně mě to překvapilo. Víš co nikdy nevíš co se v substrátu děje.(Lehká odbočka-jedno zelenolistý mě moc neroste.Je jeden rok v substrátu.Dnes byla kontrola –no všechny kořeny v čudu jsou tam jen dva-ale sebere se.) Jak je nějaká pochybnost v růstu nejlepší se podívat –já to tak dělám. Fairrieanum-teď alespoň vím ,že kořeny rostou že zvládám zálivku a ostatní snad taky přijde.Nebo je to potvora a nepřijde nic.Lepší se podívat než pak kytku zachranovat.


úte 29. led 2013 19:44:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron