Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 03. říj 2024 4:28:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 814 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 82  Další
 Vanda 
Autor Zpráva

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Vanda
Hanko2 moc pěkně kvete, tak to máš radostObrázek


pát 30. říj 2009 18:46:24
Profil

Registrován: pon 27. črc 2009 21:44:00
Příspěvky: 34
Bydliště: Brezno
Příspěvek Re: Vanda
Krásna modrá.


sob 31. říj 2009 21:12:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Vanda
Tak jsem si z Lysé včera přivezla 2 - Manauwadee FCC a Dr.Anek FCC, tak jsem zvědavá, jestli bude Anek tak vitální jak píšou, má 3 ustříhlé květní stvoly, tak snad bude tolerantní. Vyzvídala jsem, jak profíci pěstují vandy - zajímavá zkušenost. Ondřej Lukscheiter je má věšené, od jara do podzimu je hnojí plnou dávkou orchimixu v každé zálivce :shock: a Ludova žena Marianna je pěstuje ve váze s rašeliníkem a vandy ani phalenopsy vůbec nehnojí :? to jsem nečekala :lol: takový rozdíl.


sob 31. říj 2009 23:04:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 13:36:11
Příspěvky: 80
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Vanda
Ahoj, přidávám se do vašeho fora. Orchideje pěstuji od roku 2006. V posledním roce mě také uchvátily Vandy. Na Floře Olomouc jsem si koupila Ascocendu Princes Mik.Blue, na Burze Exotiky v Brně jsem si koupila Ascocentrum curvifolium a Vandu jsem dostala darem. Všechny jsem nasadila do kůrovo,čipsovo,polystyrénového substrátu. Přes léto Ascocenda byla na balkoně a v září mi vykvetla. Chci se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s pěstováním těchto krásek v substrátu-hlavně teď v zimě.
Přikládám odkaz na své fotky
http://haniko.rajce.idnes.cz/2009_Ascoc ... %2C_Vanda/

_________________
Hana


úte 10. lis 2009 14:15:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vanda
Haniko, dala jsem je do kůry a viditelně se jim daří, čekám jestli se dočkám květů.
Ta tvoje je krásná.....


úte 10. lis 2009 14:54:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Vanda
Čtu ty Vaše příspěvky a ptám se jak velké mají vaše Vandy květináče? Já je mám ve vázách a mají tak neuvěřitelný nárůst kořenů za rok, že si vůbec neumím představit, jak bych to cpala do kvetináče. Dokonce jsem po 2 letech musela vyměnit vázy za větší. Jsou to naprosto úžasné kytky, kdybych měla víc místa, tak bych jich určitě měla víc než pouze 3.
Můj poslední přírůstek je z léta od Lukscheiterů - Ascocenda Ken Kone, doufám, že v příští léto poprvé pokvete. Měla by být žlutá.
Haniko - kvete ti úžasně. V kvetení je fakt spolehlivá, mám ji taky a ani jeden rok nevynechala. Ascocentrum mám také, teď je to přesně rok, co jsem si ho přivezla z Ládví. Bylo na kůře, tak jak bylo šlo do vázy, neroste sice tak rychle jako Vandy, ale za ten rok má asi 7 nových silných kořenů. S tím kvetením to, ale bude na delší dobu.


pon 16. lis 2009 23:19:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vanda
Kyra, mám ji od Luccheitera taky , zatím je dobrá a roste, mám ji také v květníku, co největším


úte 17. lis 2009 13:43:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Vanda
Pro mne ve skleníku nejsou prostokořené Vandy zásadní problém. Uvědumuji si, že pro řadu lidí ano. Proto oděluji rostlinky dřív- s kratšími kořeny a zapěstovávám je do menších květináčů. Nedovedu si představit nacpat volně pěstovanou Vandu s dlouhými kořeny do květináče.
Kyra píše:
Čtu ty Vaše příspěvky a ptám se jak velké mají vaše Vandy květináče? Já je mám ve vázách a mají tak neuvěřitelný nárůst kořenů za rok, že si vůbec neumím představit, jak bych to cpala do kvetináče. Dokonce jsem po 2 letech musela vyměnit vázy za větší. Jsou to naprosto úžasné kytky, kdybych měla víc místa, tak bych jich určitě měla víc než pouze 3.
Můj poslední přírůstek je z léta od Lukscheiterů - Ascocenda Ken Kone, doufám, že v příští léto poprvé pokvete. Měla by být žlutá.
Haniko - kvete ti úžasně. V kvetení je fakt spolehlivá, mám ji taky a ani jeden rok nevynechala. Ascocentrum mám také, teď je to přesně rok, co jsem si ho přivezla z Ládví. Bylo na kůře, tak jak bylo šlo do vázy, neroste sice tak rychle jako Vandy, ale za ten rok má asi 7 nových silných kořenů. S tím kvetením to, ale bude na delší dobu.


úte 17. lis 2009 19:34:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Vanda
Haniko doufám , že jseš hodně mladá. Ty malé vylahvované Vandy pokvetou tak za 10 let. Když to dobře půjde podotýkám. Ale nenech se odradit já jsem si těch 10 let taky musel počkat.


úte 17. lis 2009 20:02:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 13:36:11
Příspěvky: 80
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Vanda
Virensi děkuji za povzbuzení. Těch deset let tu snad ještě budu a kdyžtak si je ponechá dcera. No fakt je, že jsem si myslela, že to bude dříve. Ale nevadí, alespoň bude dlouho menší a nezabere tolik místa. Ale je to príma sledovat jak postupně přirůstá.

_________________
Hana


stř 18. lis 2009 8:53:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 814 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 82  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron