Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:32:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Gumové listy - Phal. 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
membri píše:
Zdenko tak u mamky je voda tvrda, ptala jsem ji.. a nechala si ji i zmerit..

Tak je potřeba zajistit si měkkou vodu. Jen nevím, jak je to u vás s čistotou dešťové vody, ve vašem případě bych asi volila destilku. Vím, že to není ideální, jde o to, jak moc vám na těch rostlinách záleží. V každém případě bych to takto dělala nejméně do chvíle, než se rostliny vzpamatují. Potom by se to snad dalo řešit častějším přesazováním, pokud rostliny jinak budou v pořádku a zaléváním převařenou a odstátou vodou. Hodně úspěchů


úte 01. lis 2011 20:38:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led 2011 18:06:34
Příspěvky: 44
Bydliště: Šilheřovice, okr. Opava
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Dobrý den,
chtěla bych se vrátit k mému podobnému problému ;)
Nyní gumové listy většinou odchází -zůstávají a rostou krásné nové - a dočkala jsem se - vlastně na všech rostlinách vyrazily nové stvoly, takže mám ohromnou radost a pořád kolem nich chodím :o
Jen mám vlastně neustálou obavu - pokud mám rostliny na parapetu, občas samozřejmě větrám, sice pouze ventilem nebo mikro, ale i tak mám o rostliny strach, zda jim chladný vzduch, který nyní je, nemůže poškodit, aby mi za nějaký čas neodešly ???
Moc děkuji,
Pavlína*


úte 22. lis 2011 10:57:40
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Zatím nemrzne, ale velký pozor bych dávala hlavně po zalití, tehdy je nebezpečí největší. To bych nevětrala. Jinak si myslím, že to zatím přečkají.


úte 22. lis 2011 12:29:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led 2011 18:06:34
Příspěvky: 44
Bydliště: Šilheřovice, okr. Opava
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Moc děkuji za odpověď!!
A myslíte, že při mrazech a větší zimě je mám dát raději jinam nebo dále od okna?
Větrání se nevyhnu, ačkoli je to opravdu jen krátká doba a okno není příliš otevřené...
Nevím, zda je stěhování vhodné a taky mám obavu, aby měly dostatek světla...
Děkuji :)


úte 22. lis 2011 13:28:31
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Určitě bych je nenechávala v průvanu studeného vzduchu, pokud jich není mnoho, tak je na dobu větrání postavte někam do tepla a po zavření oken si je zase vraťte na místo. Pokud máte plné okno, radši větrejte jiným :D


úte 22. lis 2011 17:09:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
To je přesné, nachlazené rostlině začnou gumovatět listy.


úte 22. lis 2011 19:42:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led 2011 18:06:34
Příspěvky: 44
Bydliště: Šilheřovice, okr. Opava
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Moc vám děkuji za odpovědi! :)
Jsem totiž tak ráda, že vlastně u všech rostlin vyráží stonky na květy - po tom, jak byly zdevastované /velmi dlouho byly v hrozné zimě při problémech s topením/ a krásně se dávají do pořádku - tak bych je nerada poškodila větráním ;)
Díky - hezký den!!
P*


stř 23. lis 2011 9:04:26
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Někdy je dorazí to, že vykvetou.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 23. lis 2011 10:22:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 04. led 2012 16:23:46
Příspěvky: 35
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Dobrý den, přesouvám svůj dotaz z jiného tématu. Chtěla bych se zeptat, zda je normální, že listy orchideje začnou být takové měkké, tady se píše, že gumové, tak nemusím dále popisovat. Co jsem tu pročetla, květina má kořeny v pořádku, nehnijí asi neschnou, ale na druhou stranu zatím žádné nové nevyhání a to ji mám od léta. Jedná se o nejspodnější dva lupeny a jsou také nejmenší a nahoře jí roste už nový lupen. Zalévám je deštovou vodou, vždy, po úplném vyschnutí. Je umístěná na parapetu a na topení mám danou mističku s vodou, aby se odpařovala a dělala vlhčí vzduch. Já myslela, že je to normální, že listy čase odumírají.


čtv 02. úno 2012 17:36:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Gumové listy - Phal.
Spirulína píše:
Dobrý den, přesouvám svůj dotaz z jiného tématu. Chtěla bych se zeptat, zda je normální, že listy orchideje začnou být takové měkké, tady se píše, že gumové, tak nemusím dále popisovat. Co jsem tu pročetla, květina má kořeny v pořádku, nehnijí asi neschnou, ale na druhou stranu zatím žádné nové nevyhání a to ji mám od léta. Jedná se o nejspodnější dva lupeny a jsou také nejmenší a nahoře jí roste už nový lupen. Zalévám je deštovou vodou, vždy, po úplném vyschnutí. Je umístěná na parapetu a na topení mám danou mističku s vodou, aby se odpařovala a dělala vlhčí vzduch. Já myslela, že je to normální, že listy čase odumírají.


Samozřejmě, že nejstarší listy časem odumírají. Pokud jsou ty nahoře v pořádku a rostou, nic se neděje. Byla by dobrá fotka ... ;)


čtv 02. úno 2012 20:46:14
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: