Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 7:18:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 53  Další
 Vanda 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Vanda
Fantagiro, to se stává snad každému. Bývají to fiziologické problémy. Kterékoliv z jmenovaných, řada jiných. Některé náročnější to dělají častěji. Občas tohle rostlina udělá, když se necítí, že květenství zvládne. Často nedostatkem světla. Když začnou nakvétat v dobu, kdy nemají optimální podmínky, tak to tak dopadá. Teď mám stejný stvol na sanderianě, tricolory jsou poškozeny méně. Jsou odolnější. Nelíbilo se jim chladno venku před sklizením. Raději by teď také víc světla.


stř 16. lis 2011 19:18:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Vanda
Mila.J píše:
Fantagiro, to se stává snad každému. Bývají to fiziologické problémy. Kterékoliv z jmenovaných, řada jiných. Některé náročnější to dělají častěji. Občas tohle rostlina udělá, když se necítí, že květenství zvládne. Často nedostatkem světla. Když začnou nakvétat v dobu, kdy nemají optimální podmínky, tak to tak dopadá. Teď mám stejný stvol na sanderianě, tricolory jsou poškozeny méně. Jsou odolnější. Nelíbilo se jim chladno venku před sklizením. Raději by teď také víc světla.



Měl jsem stejné problémy, šestkrát mi na jedné rostlině zaschly květní stvoly. Letos jsem ji nevenčil
a jak je vidět, dvě kvetení v roce (odstřižené stvoly v horní části) a opět začíná vyrážet květní stvol.
Je pravdou, že svítím. Líbí se to i ostatním. tři Vandy mám ve skle, dvě v substrátu. Všech pět postupně
nakvétá.


Přílohy:
V. blue magic.jpg
V. blue magic.jpg [ 63.25 KiB | Zobrazeno 3075 krát ]
Potápění Vand.jpg
Potápění Vand.jpg [ 63.23 KiB | Zobrazeno 3075 krát ]
čtv 17. lis 2011 16:52:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vanda
VLADAS píše:
Mila.J píše:
Fantagiro, to se stává snad každému. Bývají to fiziologické problémy. Kterékoliv z jmenovaných, řada jiných. Některé náročnější to dělají častěji. Občas tohle rostlina udělá, když se necítí, že květenství zvládne. Často nedostatkem světla. Když začnou nakvétat v dobu, kdy nemají optimální podmínky, tak to tak dopadá. Teď mám stejný stvol na sanderianě, tricolory jsou poškozeny méně. Jsou odolnější. Nelíbilo se jim chladno venku před sklizením. Raději by teď také víc světla.



Měl jsem stejné problémy, šestkrát mi na jedné rostlině zaschly květní stvoly. Letos jsem ji nevenčil
a jak je vidět, dvě kvetení v roce (odstřižené stvoly v horní části) a opět začíná vyrážet květní stvol.
Je pravdou, že svítím. Líbí se to i ostatním. tři Vandy mám ve skle, dvě v substrátu. Všech pět postupně
nakvétá.



Vladas, gratuluji a tiše závidím,moje zatím jen jedna, ostatní tiše spí....Věra


čtv 17. lis 2011 17:42:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vanda
Nino-vidis,tobe se stopro osvedcilo zasazeni do kury-kvete ti ted vse :) .Zas ta blba inverze-je kulovy videt,uz me to stve.Dendro nobile uz zacina rysovat poupatka po 3kvetech,tak jsem zvedava na jejich pocet.Tak at nam nezlobi,ty holky nase-


čtv 17. lis 2011 18:15:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Vanda
Vladas, tak tak. Nemyslím si ale, že je jednoznačná otázka letnění. Každá kytka je trochu jiná. Každý má podmínky trochu jiné ať venku, tak vevnitř. Prostě vyzkoušet, naučit se. Jsem přesvědčen, že velmi často v bytě na podzim je tohle shazování poupat způsobeno právě nedostatkem světla.


čtv 17. lis 2011 18:50:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Vanda
Mila.J píše:
Vladas, tak tak. Nemyslím si ale, že je jednoznačná otázka letnění. Každá kytka je trochu jiná. Každý má podmínky trochu jiné ať venku, tak vevnitř. Prostě vyzkoušet, naučit se. Jsem přesvědčen, že velmi často v bytě na podzim je tohle shazování poupat způsobeno právě nedostatkem světla.


Naprosto souhlasím, je to o vyzkoušení všech možností. Někdy to trvá, ale vyplatí se. Proto mám některé Vandy v kůře, jiné ve skle. Volné zavěšení v košíčcích se jim u mne nelíbilo........


čtv 17. lis 2011 20:26:26
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Vanda
Myslím si, že v bytových podmínkách to není ani tak o tom jestli jsou volně, ve váze, či v substrátu, jako hlavně o světle. Vetšině hybridních Vand určitě nevadí zůstat přes léto doma, myslím, že jim spíš vyhovuje stálá teplota než nějaké zásadní výkyvy. V případě skleníku si myslím je situace jiná, tam bych určitě volila zasazení do substrátu, kvůli zalévání.
Moje Ascda. měla teď taky květní stvol, rovnou jsem ho ustřihla, protože teď není schopna vykvést, protože je málo světla.


čtv 17. lis 2011 21:07:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vanda
Vladas-tak to mas dobr vychytane.Ta oranzova je fakt krasna.Ja myslim,ze to je taktez jako u vsech orchideji o svetle.


pát 18. lis 2011 11:40:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vanda
Dnes mi prisla z Pokojovek Ascda.Strawberry Soda-ma malou novou rostlinku,maly vyhonecek a dlouhe koreny.Jen na listech asi 2 strupy a takove ty tecky,ale to zas neni takova hruza.Je ve velke vaze s kamaradkami na stole.Myslim,ze vyhonecek uschne,ale jinak je pekna rostlina.Stala sice 595Kc,ale zase ji mel perfektne zabalenou a jak jsme tu zminovali,p.Kacerovsky si je vybira sam-tahle je, jako hodne jinych, od Schwertera.Koupila jsem si u nich i 5l substrat pro orchideje za 59Kc,tak az budu presazovat,tak uvidime jaky je.Platila jsem prevodem,tak jsem neco usetrila.Je mi taky sympaticke,ze na fakture ma napsano ze odecita 5% pro stale zakazniky-uz mi to udelal 3krat,tentokrat sleva 33Kc-to se ceni.


Přílohy:
Ascda Strawberry Soda pidi vyhon 2.jpg
Ascda Strawberry Soda pidi vyhon 2.jpg [ 136.34 KiB | Zobrazeno 2922 krát ]
Ascda.Strawberry soda listy.jpg
Ascda.Strawberry soda listy.jpg [ 188.51 KiB | Zobrazeno 2922 krát ]
Acda. Strawberry Soda cela rostlina 2-Pokojovky.jpg
Acda. Strawberry Soda cela rostlina 2-Pokojovky.jpg [ 163.26 KiB | Zobrazeno 2922 krát ]
Nova Ascda jahudka a kamaradky na stolku.jpg
Nova Ascda jahudka a kamaradky na stolku.jpg [ 156.49 KiB | Zobrazeno 2922 krát ]
úte 22. lis 2011 15:33:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Našla jsem si ji, bude to kráska.


úte 22. lis 2011 17:15:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 53  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: