Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 05. říj 2024 20:23:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Zajímavé .Chápu to jako studii virových onemocnění (Taiwan) od r.2005 do 2007.(Co se děje dnes nechci pomyslet ).Popisují jak se vir šíří a hlavně popisují Phalaenopsis to bude asi největší ohrožení?.Když se podívám na fotky je to o rychlosti a levnosti pěstování v dané oblasti .Moc hygienických předpisů nemohou dodržovat. Jedno je zvláštní jak píší čím se jednotlivý vir přenáší dál –asi nejvíce? Např.CaCV-třásněnka, TuMV-mšice, OFV-roztoči.Mám tomu rozumět(pro zajímavost) že jednotlivý škůdce přenese jen určitý druh virového onemocnění? Je to vůbec možné ?Dále tam probíhá nějaká studie testy snad vedoucí ke zlepšení ? Přijímají opatření čistota a při množení(tkáňové kultury ,semena) Píší že je vše velice obtížné a také udržet rostliny zdravé kvůli jejich dlouhému vegetačnímu období. Mě by zajímali ty testy-co to je? A proč rod Paphiopedilum je od virů asi ochráněn?


čtv 27. říj 2011 18:41:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1566
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: cosi s listama
Paphio má nakonec asi pravdu, jakkoliv je těžké vyhodit oblíbenou kytku.
Vyloženě blbý pocit mám z toho OFV orchid fleck virus. Píšou že se to objevuje na starších listech, že mladé mohou vydržet dlouho bez symptomu, ale při stresu se to projeví....což jakoby sedí s příznaky uváděnými na netu, ve spojitosti se záhadnou nemocí a vyplává z toho, že nový mladý list bez příznaku opravdu nesvědčí o vyléčení rostliny.
http://orchids.green-drop-home.com/src/ ... ozy_e.html (předposlední fotka phalu)
Vím že nějakého pitomého roztoče doma mám. Občas ho zahlédnu na listu, rýpnu do něj nehtem a on popoleze. Rozumíte, z thajské pěstírny vám dojde hybrid s roztočem a ten přeleze na zdravé kytky....a je hotovo. Nakonec kdo ví, zda-li se ty viry nepřenáší i vodou.....
Jedním slovem hnus!


Naposledy upravil Karlos dne čtv 27. říj 2011 20:29:25, celkově upraveno 1



čtv 27. říj 2011 19:52:38
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: cosi s listama
Já jsem tak již udělala, kde se mi něco podobného objevilo je už asi 10 dní v kontejneru.....dala jsem na rady Paphia,zkoušet jestli zabere to či ono,ne že by mě nebavilo,ale není to levná záležitost.....Věra


čtv 27. říj 2011 20:00:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: cosi s listama
Ono taky není levná záležitost vyhazovat kytky, kterým třeba nic není a mají jen flíčky z vody a nebo popálení sluníčka.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 27. říj 2011 20:05:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: cosi s listama
olaw píše:
Ono taky není levná záležitost vyhazovat kytky, kterým třeba nic není a mají jen flíčky z vody a nebo popálení sluníčka.

Ale to Jardo určitě,ale když je to u hybridních Phalů, tak mě to nemrzí. Mě konkrétně u Kingidia.....Věra


čtv 27. říj 2011 20:10:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: cosi s listama
Dřív se třeba tvrdilo, že nelze výsevem získat virozní rostliny. To že virozním pylem lze ohrozit druhou kytky je jasné a vědělo se to od prvopočátku. Semenáče takto vypěstované měli být absolutně bezvirozní. Testy jsou stále lepší a lepší. Největší nebezpečí je virus v latentním stavu a tak ani nevíte, že pěstujete virozní kytku.


čtv 27. říj 2011 20:20:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Citace:
A proč rod Paphiopedilum je od virů asi ochráněn?


Virózní Paphiopedila jsem už viděl, v květinářství. Obecně mohu říci, že se virózy častěji objevují u multihybridů. Ale vyhodil jsem před lety virózní L. autumnalis.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 28. říj 2011 12:14:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 28. říj 2011 12:09:32
Příspěvky: 6
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Haki, jak jsem slíbila přidávám sem svoji zkušenost s poškozenými rostlinami.
Z Anglie jsem si přivezla 7 orchidek, 1 jsem darovala a ostatní krásně prospívaly, asi po měsíci jsem na jedné našla rezave proužky teček na spodu listů, postupně se rozšířily na celou plochu, myslela jsem si že se jedná o rez obilnou ale nikde jsem nenašla jedinou zmínku,že by napadala orchidee,
včera ráno jsem na jiné rostlině našla nové známky onemocnění, kapičky, hnědé skvrnky a asi 3 maličké bílé pavučinky, takže už jsou postříkané a uvidím co dál

http://brouc.rajce.idnes.cz/orchidky

jsou to mé první orchideje, toužila jsem po mnich léta ale bála jsem se složitosti péče o ně, tak teď to mám, ale jsem rozhodnuta je zachránit


A DIKY VŚEM TADY ZA SUPER FORUM, rady, které jsem zde vyčetla jsou pro začátečníka k nezaplacení


pát 28. říj 2011 15:22:44
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: cosi s listama
HAKI píše:
A proč rod Paphiopedilum je od virů asi ochráněn?

Haki, je to, že pafíčka jsou vůči virům rezistentní, je stará pověra. viz http://www.ladyslipper.com/paphfaq.htm
(ostatně už jsme to tu jednou měli ;) )
Hezký den
Pavel


pát 28. říj 2011 17:48:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: cosi s listama
Karlosi, díky za velice poučné odkazy. Škoda, že se tomu některý z našich výzkumáků více nevěnuje a neposkytuje testy pro širší veřejnost. :(
Hezký den
Pavel


pát 28. říj 2011 17:50:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: