Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:37:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Levný odprodej masožravých rosnatek 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Levný odprodej masožravých rosnatek
Zdravím, vážení přátelé pěstitelé.
Jelikož se musí myslet na zadní vrátka, momentálně mám na mysli mé zimovací prostory, zkusím se s vámi podělit o přebytky několika druhů rosnatek. Jde o začátečnické druhy rosnatek - Drosera capensis- dvě barevné formy květů, Dr.capillaris, Dr.dielsiana, Dr.spatulata, a pro fajnšmekry i několik Dr.madagascariensis. Jde minimálně o 1,5 leté rostliny o průměru růžice 2,5-5cm, čili velice skladné rostlinky (některé již i nakvétající), navíc velmi užitečné, protože vám tyto orosené krásky vychytají veškeré okolní hmyzí společenstvo, tedy mnohdy i okolní poletující škůdce.
Jelikož tyto rostliny není možné z důvodu jejich křehkosti možné zasílat zasazené, rostlinám vždy ponechávám větší kořenový bal i se substrátem. Po vyjmutí z Pe-zip sáčků kvůli udržení vlhkosti během přepravy, stačí rostliny zasadit do směsi v poměru rašelina :písek 1:1 až 2:1, podlít měkčí vodou, nebo alespoň převařenou a hotovo. Nabízené Rosnatky jsou ty nejlehčeji pěstované pro všechny začátečníky. Vše ,co potřebují k životu je voda, přiměřené teplo a světlo , kterého prosvítá mezi listy orchidejí až dost, takže jimi lze klidně vyplnit mezery mezi květináči větších rostlin a to nejen orchidejí . Kromě nachytaného hmyzu vám poslouží i tím, že vám odpařující se voda z podmisky pod rosnatkou ovlažuje vaše pěstované miláčky.
Budu standartně zasílat po deseti kusech od všech druhů, ať to máte pestré, a můžete si sestavit kompozice dle svých představ. Těmto rostlinám budou bohatě stačit dva nejlépe čtvercové kvítníky (jsou skladnější).
Cena lidová 150 korunek....pochopitelně si jich můžete vzíti i více než 10kusů , budu jen rád, tato sezóna byla opravdu úspěšná.
Na vše vaše případné dotazy rád odpovím, ale žádný problém by neměl s pěstováním nastat.
Případně, kdo má zájem , mám navíc několik odnoží vícero druhů Neoregelií, a odnože kapradiny Drynaria rigidula.
Případní zájemci nechť mne kontaktují přes SZ či mail: RRossler zavináč seznam.cz.


Přílohy:
P8028227.jpg
P8028227.jpg [ 171.81 KiB | Zobrazeno 5168 krát ]
P8028229.jpg
P8028229.jpg [ 127.58 KiB | Zobrazeno 5168 krát ]
P8028230.jpg
P8028230.jpg [ 185.09 KiB | Zobrazeno 5168 krát ]
P8038273.jpg
P8038273.jpg [ 161.4 KiB | Zobrazeno 5168 krát ]
čtv 11. srp 2011 20:31:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Přátelé pěstitelé....děkuji upřímně všem, kdo si vzali přebytek mých rosnatkových výpěstků....moc jste mi tí pomohli a věřím se jim bude u Vás líbit a budou vám dělat jen samou radost a při lovu kořisti a jejich kvetení zažijete příjemné chvilky poučení. :P
Ještě je stále k dispozici omezené množství oddenků plně olistěných kapradinky Drynaria rigidula, a mohu se zbavit i několika odnoží bromelijek- Neoregelia schultesiana var. FIREBALL, a Neoregelia "RED PARROTS"....které, pokud mají dostatek osvětlení (u mne v paludáriu stačí 120W zářivek, nebo vzdálenost do 25cm od jižního okna) zbarvují se do nádherné palety barev od oranžové přes červenou až po rudý odstín . Jsou to obě velmi skladné Bromelie- v dospělosti jen asi 15-20cm výšky a zrovna tak v průměru růžice, kvetou fialovými kvítky uvnitř růžice, a ty se postupně otevírají- nevytváří své odnože v paždích starých listů jako např. Nidularium a Vriesea, ale vytváří tzv. stolony- což jsou jakési prodloužené stonky vyrostlé z paždí starších listů a na jejich konci teprve začíná růst nová rostlinka. Mám doma ještě čtyři matečnice (3 roky staré rostliny), které mají takto vytvořené již tři generace stolonů.... a to je opravdu nádhera, uprostřed nejstarší rostlina a okolo ní dcerky první generace a z nich ještě další odnože... celek vytváří dojem v uspořádání tvaru jakési zvětšené obří sněhové vložky ...škoda že nemám ZZ, kde bych jim dopřál růst i více dalších generací. :(


Přílohy:
Poznámka: Drynaria rigidula.....má nyní již sedm nových výhonů rhizomu
P3086147.jpg
P3086147.jpg [ 197.67 KiB | Zobrazeno 5088 krát ]
Poznámka: letní krása Red Parrot a Fireballu
P7141569.jpg
P7141569.jpg [ 186.71 KiB | Zobrazeno 5088 krát ]
Poznámka: růstem již téměř ukončený stolon Red Parrot
P4176893.jpg
P4176893.jpg [ 162.98 KiB | Zobrazeno 5088 krát ]
pon 15. srp 2011 13:04:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Ještě si dovolím jeden příspěvek.....a zároveň se omlouvám za monolog a usurpaci tohoto vlákna .....

Některým z vás jsem se zmínil o takzvaných australských trpasličích rosnatkách, majících domov na jihozápadě Austrálie, kde v létě panují šílená vedra, a rostlinky tak získávají vláhu jedině z mlhy od moře, občas jim ji zprostředkují keře rostlé nad nimi Banksie a Žlutocapy, které vláhu zkondenzují a předají ve formě blahodárných kapek vyprahlé zemi. Jejich růstová sezóna začíná až s prvními lijáky na podzim....proto koncem jara a v létě, když jsou vedra a sucho kvetou, a na podzim vytváří nepohlavní rozmnož.tělíska, čímž naklonováním udržují svou populaci ..... Mám jich po dlouholetém snažení asi 25 druhů z celkem kolem 46 druhů-taxonomové jsou dodnes nejednotní a vyplouvají na povrch nové příbezenské vztahy DNA.
Zde uvádím pohled na některé druhy v tuto dobu. Jsou to vesměs velmi malé druhy a je potřeba mít dobré oči...či dobré makro na fotoaparátu.. :mrgreen:
Momentálně se některým choulostivějším druhům nechce z dormance, to jsou ty , co mají různotvaré stříbřité čepičky jako ochranu před spalujícím sluncem.....některé z nich již asi neprobudím....ale většině jich s příchodem vlhkého a chladnějšího podzimu začnou růst nové lístky a začnou tvořit gemmy (ona zmiňovaná rozmnož.tělíska) a během několika měsíců, než opět nadejde léto, z nich vyrostou klony původních rostlinek.
Jejich květy si zdaleka nezadají s obřími velkokvěty Cattleyí a jiných orchidejí.....ale když rostlinka rosnatky má jeden cm a vyprodukuje 1,5 cm velký květ....no není to úctyhodný výkon?


Přílohy:
Poznámka: kolonie různých méně náročnějších druhů
P8158304.jpg
P8158304.jpg [ 190.08 KiB | Zobrazeno 5082 krát ]
Poznámka: ikdyž je venku zataženo a prší....přesto kvetou
P8158310.jpg
P8158310.jpg [ 136.56 KiB | Zobrazeno 5082 krát ]
Poznámka: Drosera nivea...můj asi nejvzácnější kousek
P8158306.jpg
P8158306.jpg [ 149.03 KiB | Zobrazeno 5082 krát ]
Poznámka: a trochu z jiného soudku....láčkovka uťatá- pěstovaná volně za oknem... krásná 12 cm vysoká past Nepenthes truncata
P8028208.jpg
P8028208.jpg [ 81.35 KiB | Zobrazeno 5082 krát ]
pon 15. srp 2011 13:46:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Až budete mít tu N. truncatu tak tu bych vzal.


pon 15. srp 2011 13:56:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
To Minimoa....mám ji tři roky...když jsem ji ze Zeleného údolí koupil (pěstitel František Hrubín a p. Kamil Pásek) měla 10 cm v průměru a tři lístky... za 350kaček....dnes má necelých 35 v průměru... a zatím ji vážně nehodlám prodat...dělá mi samou radost, co list to láčka :mrgreen:
Mám za 75 kč k odprodeji jen Nepenthes ventrata (kříženec N.alata a N. ventricosa) , momentálně bez láček, ale zakořenělá odnož vysoká 25 cm s šesti listy.


pon 15. srp 2011 14:02:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Romčo, tučnice mi jdou,ale stěmi Drerami je to horší, kde je máš umístěné? Ty musejí mít hodně vlhkosti, líbí se mi ta nivea,tak ať ti jdou stále pěkně jako dosud..Věra


pon 15. srp 2011 14:32:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Romča píše:
To Minimoa....mám ji tři roky...když jsem ji ze Zeleného údolí koupil (pěstitel František Hrubín a p. Kamil Pásek) měla 10 cm v průměru a tři lístky... za 350kaček....dnes má necelých 35 v průměru... a zatím ji vážně nehodlám prodat...dělá mi samou radost, co list to láčka :mrgreen:
Mám za 75 kč k odprodeji jen Nepenthes ventrata (kříženec N.alata a N. ventricosa) , momentálně bez láček, ale zakořenělá odnož vysoká 25 cm s šesti listy.


Ventrat tu mám několik a taky bych několik prodal. Truncatu jsem zapoměl objednat od Páska . Holt až při příští objednávce . Každým dnem čekám Mixtu a to bude letos poslední co se týká Nepek


pon 15. srp 2011 14:50:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Věro... všechny rosnatky mám na parapetu jižního okna (pak máme již jen severní, ale tam je na ně málo světla) přes zimu, přes vegetační sezónu jsou na balkóně taktéž orientovaného na jih....tam je nejvíce místa :mrgreen:


pon 15. srp 2011 16:58:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
to Minimoa....Nep. "Mixta" je krásný kultivar, mít více místa, bral bych ho hned....tvoří jedny z jenvětších pastí a navíc je má krásně strakatě zbarvené. ;)


pon 15. srp 2011 17:00:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Levný odprodej masožravých rosnatek
Romča píše:
to Minimoa....Nep. "Mixta" je krásný kultivar, mít více místa, bral bych ho hned....tvoří jedny z jenvětších pastí a navíc je má krásně strakatě zbarvené. ;)


U mne tto bylo tak ,že jsem chtěl k orchidkám i pár jiných kytek ,aby to nebylo monotonní . Pořídíl jsem dva hybridy a vono to šlo. Tak jsem písnu ing Páskovi a objednal pár botanik .A ty jdou zatím taky a už v tom jedu. Moje výhoda mám ZZ 6,5x4,5 metru . Třeba časem vyměníme nějaké řízky Nepek . :D


pon 15. srp 2011 18:17:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: