Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 13:13:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 53  Další
 Vanda 
Autor Zpráva

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
A děvčata, máte je v samotné kůře, nebo ještě je tam něco jiného? Mám je volně ložené v závěsných květnících, aby se lépe namáčely. Myslíte, že by je stačilo jednoduše jenom zasypat?


čtv 21. črc 2011 23:10:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Vanda
Já mám čistou kůru ;)


čtv 21. črc 2011 23:36:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Vanda
Věrko,díky :D Já je mám ve vázách a jsou v pohodě


pát 22. črc 2011 6:03:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Vanda
apolenka píše:
kajmii píše:
Já jsem je dala do kůry asi před dvěma měsíci, protože jsem sušič a byly dlouhodobě hrozně scvrklý. Ani jsem nedoufala, že by ce listy narovnaly a narovnaly se krásně. Zalejvám jednou za čas a jsou spokojený, takže doporučuju

Přesně takhle to bylo i u mě, tak strašně jsem se bála abych je neulila, až jsem z nich málem udělala slaměnky. Pak jsem poslechla Míru a v substrátu se jim všechny svraštělé listy do týdne krásně vypnuly...neuvěřitelný. Teď holky koupu ve kbelíku jednou za 14 dní, ráno denně rosím kořeny, jdou pak pod stínovku na balkon, vpodvečer před západem slunce zase porosím, aby stihly oschnout a jdou domů. Samozřejmě že v momentálním nečasu jsou doma a rosím jen ráno. A tahle se mi holky odměnily
ObrázekObrázek

Jsou opravdu překrásné a je vidět , že se jim daří :P


pát 22. črc 2011 7:14:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Vanda
ma-ja píše:
A děvčata, máte je v samotné kůře, nebo ještě je tam něco jiného? Mám je volně ložené v závěsných květnících, aby se lépe namáčely. Myslíte, že by je stačilo jednoduše jenom zasypat?

Já mám odspodu: polystyren, pár kusů dřevěného uhlí, velmi hrubou kůru, pár vláken rašeliníku, posazenou rostlinu a obsypanou zase kůrou a na povrchu substrátu opět pár kousků dřevěnýho uhlí. Uhlí i kůra ve velikosti 2-3 cm. Plastový květináč proděravělý.


pát 22. črc 2011 10:14:01
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Vanda
Substrát jsem tady psal. Stačí kliknout trochu dopředu.


pát 22. črc 2011 10:17:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vanda
Holky, to je zajimave,ze vam vsem se to povedlo,jen ja trubka jsem je malem zabila prilisnym macenim. :cry: No,proste kdo umi,ten umi.Evulko-to mas Vascostylis-je krasny.Ja jsem dneska donesla domu orchidejky.Mela jsem je na stromech a porad prsi,tak to nema cenu.S tou kurou je potiz v tom,ze i ta kuro z Agra ma par kusu velkych,ale zbytek moc drobny a v lese bych se sama ztratila.Mira ma les blizko,tak tam muze pekne sbirat.Ten vyhonecek u te modre V.Sainsai blue roste desne pomalu a navic ted,jak bude malo slunicka,tak to bude vubec naprd.


pát 22. črc 2011 10:42:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Vanda
Daničko, taky jsem s tím bojovala (velikost kůry), první jsem objednávala ty 10l pytle od http://stelivo.webnode.cz/products/piniova-kura/, na které mě upozornila Hanka, ten substrát byl fakt super, klidně si ho objednej. Jenže jsem jednou v OBI narazila na paletu s roztrženýma 50l pytlema zemin a taky mulčovací kůry od Floria, tož jsem do něj nahlídla a málem mě vypadly oči - těch 45 či 50l bylo ČISTÉ PINIOVKY různých velikostí, ale spíš větší. Z celýho pytle jsem doma vybrala 2 litry větviček a kousků dřívek. Nebýt tam tehdy ten pytel roztrženej, vůbec bych netušila co se tam válí za 268,-Kč za poklad. Co se skrývá uvnitř tý "barevný" ale fakt netuším, do toho bych nešla, tahle byla přírodní. Takže Floria bude i příští rok moje značka ;)


pát 22. črc 2011 13:30:52
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Vanda
To nejsou mé Vandičky :lol: já je jen obdivuji a špatně jsem to asi napsala ten komentář :?


pát 22. črc 2011 13:57:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Vanda
Apolenko, ano. Předpokládám, že jsme měli stejné zboží. O tom jsem tu psal. Je to věc pohledu. Také jsem ji zpracoval. Bohužel nebyla tak malá, vůbec ne tak tříděná,jak se píše na obalu. Ty větvičky a kamení také nesvědčí o kvalitě, ale přece jen je to piniová kůra za rozumnou cenu. Někdo na to může nadávat, jiný chválit. Já jsem nadšený nebyl, chci přesně tříděnou, čistou, což to tedy není.


pát 22. črc 2011 18:27:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 53  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: