Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:20:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 phalaenopsis 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: phalaenopsis
Marion píše:
Jen tak pro zajímavost,co mě provádí phalenospsis,zřejmě neví zda kvést,nebo růst :lol: :lol:

to má nějaký zlepšovák - dva v jednom - nemáš ho blízko televize, že by to okoukal z těch reklam ?? :lol: :lol: :lol:


stř 08. čer 2011 20:39:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: phalaenopsis
Čeče,sice telka v místnosti je,ale daleko :lol: :lol: Já říkám stále,že si u nás dělá každý co chce :lol: :lol:


čtv 09. čer 2011 7:28:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 30. pro 2012 19:47:13
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: phalaenopsis
Dobrý den, přesadila jsem phalenopsisy pouze do cocochipsů (v substrátu na orchideje jim uhnívaly kořeny, protože pomalu vysychal), chtěla jsem vyzkoušet, zda se jim bude lépe dařit. Někde na internetu jsem přečetla, že cocochipsy mají málo hořčíku (snad jsem to nespletla) a že by se měl 1x za měsíc přidat dolomitový vápenec. Slyšela jsem o přidávání vápence ke střevičníkům, ale opravdu se musí přidat i k phalenopsisům v cocochipsech? A pokud ano, tak jak, jaké množství a jak často? Koupila jsem mletý dolomitový vápenec v zahradnických potřebách. Moc děkuji za odpověď


úte 26. úno 2013 18:48:32
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: phalaenopsis
Používání vápence v zahradnictví je jedno z hodně spekulativních témat. O phalaenopsisech se ví, že vápenec potřebují, přestože jsou to převážně kůrové epifyty, ale třeba Mgr. Haager uvádí, že postačí použít občas hnojivo s obsahem vápence. Obecně se ví, že pokud vámi používaná voda obsahuje vápenec, není třeba jej dodávat, pokud substrát není vyloženě kyselý. Někteří pěstitelé upravují vápencem i kůru, tak že ji máčejí ve vodě s mletým či drceným vápencem.
Celkem jasně jsou stanoveny dávky dolomitického mletého vápence na kubík u rašelinových pěstebních substrátů, kde pro určité skupiny rostlin, chceme dosáhnout potřebného pH. Takovou dávkou, která neublíží(alespoň by neměla) jsou 2g na litr země(v praxi se dává až 8). Jenže cocochipsy jsou porézní a vápenec se nejspíš vyplaví. Pro střevíčníky bude asi přeci jen lepší vápencová drť, nikoliv prášek, používaný k vápnění v zemědělství.
Třeba zde odpoví Paphio, který má s přechodnou tvrdostí a přidáváním vápencové drtě do vody zkušenosti.


úte 26. úno 2013 23:08:26
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: phalaenopsis
já bych řekla, že phalaenopsisy vápenec v podstatě nepotřebují přidávat, pokud jsou hnojeny nějakými běžnými hnojivy a navíc zalévány vodou z vodovodu. Spíš mě zaujalo přesazení z kůry do cocochipsů. Cocochipsy podle mého názoru vysychají déle, než kůrový substrát, pokud nemáte zkušenosti, pomůže vám zapíchnutá špejle v květináči. Zalévat opravdu, až je substrát vyschlý. Ale hlavně, cocochipsy se prodávají poměrně zasolené a pokud nejsou opravdu dobře proprané, mohl by nastat problém. Pokud si dáte tady do vyhledávače "cocochipsy" najdete zde spoustu rad a názorů.


úte 26. úno 2013 23:18:48
Profil ICQ

Registrován: úte 02. dub 2013 8:54:40
Příspěvky: 3
Příspěvek uhnívají mi ružice
Ahoj už začínam nervačit!!!!mám 28 můrovcu(phalaenopsis)vlastně měla sem ted už mám 24 pěstuji orchie cca 3 roky a ted mi začli uhnívat listy píše ružice nejříve žloutnou listy pak když je chci odstranit upadne i ružice uvnitř je uplně černa jedna se o škudce nebo je to tím že se mi tam asi dostala voda?


úte 02. dub 2013 9:01:48
Profil

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: uhnívají mi ružice
hanelle píše:
Ahoj už začínam nervačit!!!!mám 28 můrovcu(phalaenopsis)vlastně měla sem ted už mám 24 pěstuji orchie cca 3 roky a ted mi začli uhnívat listy píše ružice nejříve žloutnou listy pak když je chci odstranit upadne i ružice uvnitř je uplně černa jedna se o škudce nebo je to tím že se mi tam asi dostala voda?



Podle mě to bude více vody než by chtěl... Měla jsem to samé. Hezký den


úte 02. dub 2013 9:17:11
Profil

Registrován: úte 02. dub 2013 8:54:40
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: phalaenopsis
i když je močím co 14dní pouze na pul hodinyy hnojim 1 měsíčně?

jaka je tedy rada hnojit co 3 tydny?zkoušela sem tak ale zas mi jako by suchem padali a odkvetali květy


úte 02. dub 2013 9:21:12
Profil

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: phalaenopsis
Kořeny musí být opravdu stříbřité při zalévání, pokud je známka zelené barvy, ještě počkat. Intervaly mezi zálivkami se u každého liší podmínkami které doma máme. S hnojením neporadím, já hnojím jen občas a to jen v létě. Koukala jste jaké jsou kořeny? Jestli uhnilé, bude to třeba více vody nebo hnojiva, phaly obecně se moc nehnojí. Pokud jsou kořeny v pořádku, mohla opravdu jen natéct voda do srdíčka, a ve spojitosti třeba s trochou chladnýho vzduchu vzala rostlinka opravdu za své.


úte 02. dub 2013 9:39:44
Profil

Registrován: úte 02. dub 2013 8:54:40
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: phalaenopsis
super díky za odpověd kořeny sem uhnile ostříhala nechala jen zelene dobře budu zalevat jen když budou stříbřité :P


úte 02. dub 2013 9:44:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: