Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 17:18:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 996 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 100  Další
 Právě kvete 2 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Právě kvete 2
Jedna z rozměrově malých ale bohatě kvetoucích Potinar.


Přílohy:
Potinara Little Toshie Yelow Rose.jpg
Potinara Little Toshie Yelow Rose.jpg [ 69.08 KiB | Zobrazeno 2887 krát ]
Pot. Little Toshie Yelow Rose.jpg
Pot. Little Toshie Yelow Rose.jpg [ 96.02 KiB | Zobrazeno 2887 krát ]
ned 05. pro 2010 15:52:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Právě kvete 2
Radku, moc pěkně ti to kvete ! Gratuluji !


ned 05. pro 2010 17:31:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Právě kvete 2
radzak píše:
Také rozkvetla Barkeria scandens. Má drobnější tmavě fialové květy s neuvěřitelnou trvanlivostí. Sympatické na téhle barkerii je, že nemá tak šplhavý růst, jako některé její příbuzné. Pochází ze středních poloh Mexika a vyžaduje temperované podmínky s dostatkem slunce. V době klidu shazuje listy.


Je prostě super ;) Měl bych prosbičku ohledně pěstování, mám doma B. lindleyanu a zlobí mě, mám jí už asi pět let a květy nikde :( V létě jí mám na světlém místě venku ve foliovníku, v zimě jsem zkoušel teplo, zimu a květy nikde, pochvička vždycky zaschne. Zkoušel jsem v zimě sušit, letos jsem normálně zaléval a ta potvora se rozhodla mě trápit. Co myslíte, že dělám špatně, co byste doporučil abych jí přivedl ke květu, rostlinka jinak vypadá velmi dobře, listy lehce červené, výhonek je rok od roku větší a tlustší, tak nevim jak na ní :roll:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 05. pro 2010 18:21:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Právě kvete 2
Krasna holka-libi se mi ten barevny cumacek ;) .Mne ta modrofialova Asca vykvetla prvnim kvitkem-trvalo ji to tedy neco pres 2 mes.Zatim ma 5cm a je spis do seda.Doufam,ze se zvetsi a se barvi do fialovomodra.Celkem bude mit 5 kvetu.Ten druhy vyhon zaschnul,ale doufam,ze i tech pet nebude tak moc malickych,no letni kveteni je neco jineho.I tak mam radost,ze se ji u me libi.


ned 05. pro 2010 19:57:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Právě kvete 2
Míra píše:
Jedna z rozměrově malých ale bohatě kvetoucích Potinar.


Ta nemá chybu :o


Přílohy:
prosinec2010 003.jpg
prosinec2010 003.jpg [ 122.41 KiB | Zobrazeno 2847 krát ]
ned 05. pro 2010 20:08:30
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: Právě kvete 2
radzak píše:
A ještě přidám Dendrobium lawesii. Už jsem ho sem dával, ale teď je krásně rozkvetlé a má neuvěřitelnou trvanlivost a stále znovu nakvétá.
Krásná kytka, i ty předchozí. Kromě toho ještě obdivuju schopnost udržet ve skleníku pořádek, ta mi bohužel chybí... :oops: .
T.


ned 05. pro 2010 21:03:24
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Právě kvete 2
orchidejky píše:
radzak píše:
Také rozkvetla Barkeria scandens. Má drobnější tmavě fialové květy s neuvěřitelnou trvanlivostí. Sympatické na téhle barkerii je, že nemá tak šplhavý růst, jako některé její příbuzné. Pochází ze středních poloh Mexika a vyžaduje temperované podmínky s dostatkem slunce. V době klidu shazuje listy.


Je prostě super ;) Měl bych prosbičku ohledně pěstování, mám doma B. lindleyanu a zlobí mě, mám jí už asi pět let a květy nikde :( V létě jí mám na světlém místě venku ve foliovníku, v zimě jsem zkoušel teplo, zimu a květy nikde, pochvička vždycky zaschne. Zkoušel jsem v zimě sušit, letos jsem normálně zaléval a ta potvora se rozhodla mě trápit. Co myslíte, že dělám špatně, co byste doporučil abych jí přivedl ke květu, rostlinka jinak vypadá velmi dobře, listy lehce červené, výhonek je rok od roku větší a tlustší, tak nevim jak na ní :roll:

Lindleyanu mám krátce a zatím nekvetla. Pochází z dost vysokých poloh, tak jestli nebude chtít výraznější klidové období. Pravda je, že některé barkerie jsou potvory. Mám tu nějaký import, co ještě nikomu z předchozích pěstitelů nekvetl, tak pokud se zadaří podám informace jak na ně. B. scandens je dost tolerantní druh se kterým nejsou problémy.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 05. pro 2010 21:17:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: Právě kvete 2
tommy píše:
radzak píše:
A ještě přidám Dendrobium lawesii. Už jsem ho sem dával, ale teď je krásně rozkvetlé a má neuvěřitelnou trvanlivost a stále znovu nakvétá.
Krásná kytka, i ty předchozí. Kromě toho ještě obdivuju schopnost udržet ve skleníku pořádek, ta mi bohužel chybí... :oops: .
T.


hmm... to není pořádek, tam spíš chybí ještě tak 150 orchidejí...


ned 05. pro 2010 21:42:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Právě kvete 2
Radku, špica, všechny
Mirku, má tahle krásnka konkrétní jméno?


ned 05. pro 2010 22:25:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Právě kvete 2
Nojo, všechno je to krása, barvy nádherně svěží. :P


ned 05. pro 2010 23:01:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 996 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron