Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:48:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Polapená vlnatka 
Autor Zpráva

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Polapená vlnatka
Občas objevím asi jako všichni někde na poupěti nebo listu chomáček -vlnatku
párátkem odstraním přestříknu Mospilanem a za nějakou dobu při další prohlídce
se zase něco někde najde.Teď dlouho nic.Vedle orchidejí mám i pár masožravek
a Tilandsií,úplně vzadu za ně jsem kdysi zastrčil parožnatku,celkem se jí dařilo.
Potřeboval jsem místo tak jsem parožnatku vyndal a úplně obalenou vlnatkou.
Tak nevím soustředila se vlnatka na parožnatku a nebo se ty potvůrky tam líhly a rozlézali se,a nebo je to všechno hloupost
václav


sob 27. lis 2010 22:07:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Vaclav píše:
Potřeboval jsem místo tak jsem parožnatku vyndal a úplně obalenou vlnatkou.

václav

S tímto tvorem jsem se prvně setkala při nákupu v Hornbachu. Jak je to ale nádherně :twisted: přírodou vymyšleno jsem si přečetla až zde- http://translate.google.cz/translate?hl ... 6lang%3Dde
Tady na tomto odkazu je to pěkně popsáno i když ne všemu rozumím . ( přes překladač vznikne někdy nesmysl.) Samičky žijí 2-3 měsíce sameček jen několik dní.A sameček je okřídlený a létá !!Jen -proč už nebylo něco vymyšleno na samečka? Nějaký lapač –píší tam něco o UV lampě jako možném lapači. Jsou tam i fotky . Možná že ta parožnatka jim chutná (jako květy)a navíc tam měli klid .Nemám žádnou zkušenost jestli boj z červci člověk vždy vyhraje.Ale parožnatky mám dvě a teď jsem se zrovna otřásla při té představě. Jak se daří likvidace?

[URL=http://sklad.obrazku.cz/obr558426_33VlnatkaPrinesenanaMicrosorumzHornbachu.jpg]Obrázek[/


ned 28. lis 2010 10:37:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Parožnatku jsem odnesl do sklepa a vydatně postříkal Mospilanem.Na orchidejích jsem fakt nenašel alespoň měsíc ani jeden chomáček,tak nevím,asi ta kytka funguje jako žluté lepové desky na polétavky.Po zlikvidování vlnatky dám parožnatku zpátky a uvidím jestli to není blbost.


ned 28. lis 2010 21:23:42
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Václave, myslím si, že preventivní postřik všech rostlin v takovémto případě nebude naškodu.
Hezký den
Pavel


ned 28. lis 2010 21:43:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
pokud není napadení masivní, ale včas se zlikviduje potvora přinesená od prodejce, tak se boj vyhrát dá, i s puklicema. Souhlasím s Pavlem, že bych preventivně vzala všechny kytky okolo.


ned 28. lis 2010 22:22:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Díky za radu,preventivně jsem postříkal,i když jsem už nikde nic nenašel.
Václav


pon 29. lis 2010 19:00:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Vhodné stříkat třikrát po sobě asi s týdením odstupem. Ten týden je odhad, tak to dělám. Správně by se mělo zohlednit doba vývoje konkrétního parazita. Takové přesné informace nemám a hlavně konkrétního parazita nepoznám. Snad tohle doplní , upřesní někdo informovanější.


pon 29. lis 2010 20:18:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Vývoj záleží na teplotě. Od tří do pěti dní. Dospělejší jedinci jsou obaleni vatičkou, která je chrání před postřikem. Dobře působí Mospilan a do roztoku chce přidat líh, do litru velkého panáka. Ten naruší vatičku a umožní, aby Mospilan zapůsobil.


úte 30. lis 2010 7:43:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Asi se hodí doplnit- podstatným faktorem pro odstup postřiků také je doba působení konkrétního přípravku. Těžko se to zjišťuje, neuvádí to. Doba působení závisí také na konkrétním parazitovi a jeho odolnosti na přípravek v jeho jednotlivých stádiích. Na vajíčka žádné moc nepůsobí. Těch vlnatých červců je celá řada. Proto píši, že je nepoznám. Mají různou odolnost na insecticidy a různý průběh vývoje. Ano, běžně u vlnatek se mluví o 3-5 dnech. Závislost na teplotě je u všech parazitů.
Systemové insecticidy se užívají proto, že pronikají do pletiv, otráví vlastně rostlinu zevnitř. Pokud by byla doba působení dostatečně dlouhá, stačil by jeden postřik. V době provedení postřiku dojde k usmrcení převážně dostupných dospělců. Je potřeba, aby rostlina byla déle pro parazita jedovatá , pro následně se vyvíjející generace. Aby se případným sáním otrávily. Proto se postřik opakuje po sobě(třikrát je prováděná praxe), aby doba působení byla dlouhá a nemohlo žádné schované vajíčko po vyvynutí přežít.
Kromě Mospilanu se používá také Confidor, já používám také Calipso. Není testované na kytky, mám s ním dobré zkušenosti. Používá ho ještě někdo?
Kromě Calypsa mám Byscayu, což je stejné, jen jiný výrobce.


úte 30. lis 2010 9:43:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Polapená vlnatka
Chtěla jsem do foroty nedávno získat Confidor .Měl ho dříve p.P.Pavlíček(kaktusář) Ale teď ho už neprodává v menším balení . Nevíte někdo kde ho sehnat v menším balení ?
Dají se jmenované přípravky Calypsa ,Byscayu sehnat? Dík


úte 30. lis 2010 10:14:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: