Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:12:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
 Sviluška 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Sviluška
Prosím poraďte, čím likvidujete svilušku, mám pocit,že je na rostlině , ketrou jsem dostala a nerada bych si to zatáhla na moje orchideje, listy jsou zespodu mírně bílostříbrné......přiznám se,že jsem to stříkala Sumitionem.....
díky za rady Věra


čtv 23. zář 2010 11:42:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Sviluška
Já to dělám takto - substrát kytky překryji folií či igelitem a kytku osprchuji vlažnou vodou, poté použiji Agrion Delta , nebo použiji Mospilan 20SP,35SP tím je nutné prostříkat i substrát-rostlina jej totiž vstřebá do svých pletiv . Postřik je nutné po 14 dnech opakovat...je několik stádií hmyzu.
Nejlepší je samozřejmě prevence, svilušky se vyskytují a přemnoží při déletrvajícím suchu a teple...tudíž nemají rády větší vlhko. U nás se občas objeví na Crotonu, ten je na dost náchylný.


čtv 23. zář 2010 15:05:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sviluška
Měla jsem svilušky 2x a vždy jsem si vystačila s tabákovým odvarem. Šlohla jsem manželovi pět cigaret, utrhla filtr a ten zbytek i s papírkem jsem zalila v hrnku vroucí vodou, jako kávu. Nechala jsem to vylouhovat do vychladnutí, poté scedit a do rozprašovače. Jinak postup stejný jako píše Romča, vydatně postříkat a natáhnout na kytku mikrotenový sáček. Po cca 5 dnech zopakovat a je klid.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 23. zář 2010 16:55:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Sviluška
Tabák je dobrý na mšice, pro orchideje se nedoporučuje, prý se mohou nakazit virem mozaiky tabáku.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 23. zář 2010 17:37:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Sviluška
Ano ano. Tabákový virus je hodně dobře přenositelný.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 23. zář 2010 18:12:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Sviluška
Mě dobře zabral Talstar a to i na puklice, kytky jsem s tím i zalila. Jen Miltoniopsis to zabalil, není potřeba balit do igelitu v tom množství kytek to ani není možné, jen pořádně postříkat , aby to z kytek teklo. Funguje tak , že rostlina jed nasaje a sviluška při sání listů se otráví.


čtv 23. zář 2010 18:57:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Sviluška
Díky všem za rady, koupila jsem Omite 30 a Vertimec, to jsou postřiky, které byli k mání,dnes jsem to nestihla byla jsem u rodičů, tak zítra......díky Věra


čtv 23. zář 2010 19:01:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Sviluška
No, taky jsem zrovna hubila svilušky postřikem. Ale, jestlipak někdo zkoušel ty dravý roztoče. Prý jsou přesně na svilušky a spolehlivě je vyhubí. Chystám se to příště vyzkoušet. Až pomine působení chemie. Ještě ale musím zjistit, kde je sehnat. :)


čtv 23. zář 2010 20:34:23
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Sviluška
Dravý roztoč se dá sehnat na www.biocont.cz. Zkoušela jsem je několikrát, nejsem přesvědčená o tom, že to funguje na 100%. Více méně každé sušší a teplejší období jim pomáhá znovu zaútočit (v mém případě zima). Zvolila jsem to, že 4x do roka stříkám orchidky, které k tomu mají sklon (dendrobka, oncidka a jim podobné) frutaponem a pravidelně hlavně přes zimu, protože mám v bytě velmi teplo, rosím. Svilušek pár mám, ale udržuji to ve velmi malém množství pod kontrolou. Podle mých zkušeností (pěstování ibišků, které byly neustále napadeny v bytových podmínkách) se svilušek nikdy nedá zcela zbavit na stálo. Je to neustálý boj.


čtv 23. zář 2010 20:48:36
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Sviluška
Tabákový výluh je dost jedovatý, pokud to někdo vypije v domnění, že jde o čaj, může to být konečná, tak bacha. Draví roztoči nikdy nevyhubí svilušky na 100%, jen je udržují pod kontrolou - je to jejich potrava, co by žrali, kdyby vymlátili všechny?
A myslím si, že svilušek se zbavit dá, jen je nutné postříkat opakovaně, prostřídat preparáty a kolem rostlin uklidit i na neobvyklých místech. Jednou jsem je měl na banánovníku, zasazeném v plastovém květináči s "ohrnutým" horním okrajem; když jsem záhyb projel prstem, byl (ten prst) úplně oranžový od rozmačkaných svilušek, které tam v bezpečí bivakovaly. Každou novou kytku důsledně karanténovat a pokud se letní, postříkat před přesunem do uzavřených prostor preventivně.
T.


čtv 23. zář 2010 23:32:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron