Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:31:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Vanda coerulea 
Autor Zpráva

Registrován: sob 26. čer 2010 12:45:57
Příspěvky: 4
Příspěvek Vanda coerulea
Ahoj Všetkým :D

Som tu nová a som zo Slovenska. ;)

Chcela by som si kúpiť " Vanda coerulea ", ale neviem na koho a kde sa mám obrátiť, aby to nebol zase nejaký hybrid, ale čistá a krásna Vanda coerulea.

Doma mám čisto bielu orchideu - Phalaenopsis. (predpokladám, že je z Kauflandu, ale neviem to naisto, pretože som ju dostala na narodeniny)
Raz som ju už presádzala a drží sa. Akurát mám pocit, že každým rokom chce mať väčší a väčší kvetináč. :lol:

http://www.flowers4gifts.co.uk/images/phalaenopsis_white2.jpg


sob 26. čer 2010 12:59:37
Profil

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Vandu coerulea som mal,aj mi kvitla, ale akosi nevydrzala podmienky bytu, nakoľko je chladnomilna. Mal su ju od Luscheitera, ten ju mal opakovane v ponuke. Ak mate zaujem, viem Vam ponuknut 2 hybridy na predaj (V. Kultana blue x Manuvadee a V.Dona Roma Sanches x V.Dr.Anek) , nakolko mam ich teraz cca 10, co uz je fakt vela.
V ponuke ju ma Popow orchids ( /www.popow-orchids.com) , na ebay ju kupite od neho za rozumnu cenu, je to tiez solidna firma, bral som od nich opakovane kvety.


sob 26. čer 2010 16:34:33
Profil

Registrován: sob 26. čer 2010 12:45:57
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Vanda coerulea
RastoB píše:
Vandu coerulea som mal,aj mi kvitla, ale akosi nevydrzala podmienky bytu, nakoľko je chladnomilna. Mal su ju od Luscheitera, ten ju mal opakovane v ponuke. Ak mate zaujem, viem Vam ponuknut 2 hybridy na predaj (V. Kultana blue x Manuvadee a V.Dona Roma Sanches x V.Dr.Anek) , nakolko mam ich teraz cca 10, co uz je fakt vela.
V ponuke ju ma Popow orchids ( /www.popow-orchids.com) , na ebay ju kupite od neho za rozumnu cenu, je to tiez solidna firma, bral som od nich opakovane kvety.


Môžete mi ukázať fotky tých dvoch hybridov orchidei čo mi ponúkate ? Ďakujem vopred. Kde vlastne rastie V. coerulea ? Škoda, že je tak veľmi chladnomilná, že v byte nevydrží. :(

Inak sa mi zapáčili tieto hybridy orchidei:

Vanda Kultana Blue - http://i169.photobucket.com/albums/u238/nftoddybear/VandaKultanaBlue3.jpg


V.Dr Anek x V. Fuchs Delight - http://smorchid.com/image/VANDA/pachara%20333%20=dr%20anek+%20vanda%20fuchsdelight.jpg


V. Pachara Delight - http://smorchid.com/image/VANDA/pachara%20delight.jpg


V.Pakchong Blue - http://smorchid.com/image/VANDA/vanda%20pakchong%20blue.jpg


sob 26. čer 2010 21:21:02
Profil

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Pridávam foto ako by mali vyzerať v kvete.


Přílohy:
V_GoodwinsGrace.jpg
V_GoodwinsGrace.jpg [ 88.75 KiB | Zobrazeno 11178 krát ]
sob 26. čer 2010 22:19:49
Profil

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Posielam Vam sukromnu spravu, kde dam svoj mail,poslem mailom dalsie foto.


sob 26. čer 2010 22:27:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Ahoj,
ja mam V.Coerulea od lonska prave od Lukscheitera a drzi se pekne. ;) Nemam ji ale na okne,ale na stole u okna.Nemela temer koreny,jen takove nite,tak ji teprve letos narostly,ale je fit,tak cekam jestli se ted kockam kvetu.Lukscheiter ji na svych strankach nabizi jako botanicky druh,takze se o zadny hybrid nejedna.je vzrustem mensi nez ostatni hybridni Vandy.Pridavam aktualni foto.


Přílohy:
V.Coerulea botan..jpg
V.Coerulea botan..jpg [ 176.44 KiB | Zobrazeno 11214 krát ]
ned 27. čer 2010 13:33:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 26. čer 2010 12:45:57
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Danicka píše:
Ahoj,
ja mam V.Coerulea od lonska prave od Lukscheitera a drzi se pekne. ;) Nemam ji ale na okne,ale na stole u okna.Nemela temer koreny,jen takove nite,tak ji teprve letos narostly,ale je fit,tak cekam jestli se ted kockam kvetu.Lukscheiter ji na svych strankach nabizi jako botanicky druh,takze se o zadny hybrid nejedna.je vzrustem mensi nez ostatni hybridni Vandy.Pridavam aktualni foto.


On ti ju neposlal už rozkvitnutú ? Ja by som chcela už takú. ;) A koľko si za ňu dala ?


ned 27. čer 2010 14:13:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Ja jsem tam na vystavu jela kvuli V.Sanderiane-mel ji pro me uz s vyhonem.Tuhle jsem koupila neplanovane.Mela totiz 3 kulicky uvnitr listu,tak jsem byla natesena na vyhony,ale nanestesti vsechny uschly,coz me desne mrzelo.Stala kazda 380Kc.Lukscheiter je ma proste bezkonkurencne nejlevnejsi,jen nekdy ty horsi koreny.Muzes mu napsat a pozeptat se ho jestli ji nema s vyhonem.Stranky www.lukscheiter.cz Pokud bys od nej neco objednavala,tak ale pocitej s postovnym 120Kc a navic jeste nejakym priplatkem na Slovensko.


ned 27. čer 2010 20:16:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Právě rozkvétá opět V. coerulea. Velice hezká modrá barvička. Ta mně vždycky dostane.


Přílohy:
Vanda coerulea.jpg
Vanda coerulea.jpg [ 94.39 KiB | Zobrazeno 10596 krát ]
V. coerulea.jpg
V. coerulea.jpg [ 67.42 KiB | Zobrazeno 10594 krát ]
ned 29. kvě 2011 19:42:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vanda coerulea
Tak ta se mi moc líbí. Modrá barva a chladnější podmínky-to je pro mne dobrá kombinace.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 29. kvě 2011 19:45:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron