Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:53:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Vystava Chotec muj nakup 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Minimální vzdálenost od tchýně má být 30 km a vanda má být na světle. Tak jí z lustru honem dej pryč... :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 30. kvě 2010 11:45:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
S druhou částí výroku nelze než souhlasit, pokud jde o první část - existují i čestné výjimky :)


ned 30. kvě 2010 12:07:46
Profil

Registrován: ned 11. led 2009 17:18:09
Příspěvky: 250
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Pravda, pravda. Některé už mohou být i na 29 km. :D :D :lol:

_________________
http://jirikrc.rajce.idnes.cz/


ned 30. kvě 2010 13:27:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Zkousela jsem i s namocenim korenu sundat te Ascocende kosik a vyplest koreny,ale neslo to.Narvala jsem ji do vazy i s nim,ale nahore ma potvora uzke hrdlo,byla totiz kupovanou na malou V.Coeruleu,ktera v ni nakonec neni.Skoda,ze nemam plastove okno na V.Ted bude s kamaradkama na stole,tam se ji bude libit.


Přílohy:
Acsocenda ve vaze na stole.jpg
Acsocenda ve vaze na stole.jpg [ 180.03 KiB | Zobrazeno 3746 krát ]
ned 30. kvě 2010 19:11:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Daničko, já jsem ty svoje Ascocendy vyndala s pomocí zahradnických nůžek, jak tady zkušenější radili - rozstříhala jsem košíče na cimprcampr. Šlo to dobře, padnul jen jeden kořínek. Mimochodem, psala jsem Ti SZ.


ned 30. kvě 2010 21:50:16
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Já tam byla včera. Kytky byly pěkné, ceny podle mne příznivé. Přivezla jsem si Cattleya intermedia a Cycnoches warszewiczii. A ještě malou anturku-byla dost levná a hezká.
Jinak kdyby mě nechali - přivezla jsem mnohem více. Uvažovala jsem i o Vandách - byly krásný, a levný. Ale protože mám doma jen jednu koupenou z výprodeje, tak jsem si nebyla jistá, zda je umím pěstovat. Ta má totiž zatím nic nedělala. A když jsem přijela, tak jsem ji vykoupala, a ejhle - ona snad bude mít poupátka. Tak mi udělala velkou radost. Asi se odměnila, že jsem nekoupila další.


pon 31. kvě 2010 21:52:48
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Teto, jak dlouho tu vandu z výprodeje máš? Já už mám výprodejové tři, dnes přibyla drobnovětá modrá ascocenda, pásla jsem po ní a podařilo se :D :D :D Ty dvě předchozí mi přirůstají, vzpamatovaly se rychle, tak by mě zajímalo, za jak dlouho by třeba taky mohly nějakou tu odměnu za záchranu ...


pon 31. kvě 2010 22:51:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Já jsem tam byla dneska. Ze tří objednaných rostlin jsem dostala jen jednu (Chiloschista yunnanensis). Je taková křehká, tak snad jí hnedka nezahubím. Zbytek co jsem chtěla neměli, což mě mrzí. Krom ní jsem si koupila ještě květináče, Aerides japonica, nějakou malou odkvetlou Catleyu za 50kč a jednu tilandsii. Přítel si koupil sukulent a mamince minisaintpauliu. Výstava byla hezká, líbila se hlavně příteli, já jsem neviděla nic co bych neznala. Hybridů všeho možného tam bylo dost. Co se botaniky týká, podle mě to nebyla žádná sláva, od každého druhu dva/tři exempláře, kondice nijak valná, cena spíš vyšší. Možná to bylo taky počasím, měla jsem pocit, že některé rostliny jsou dost napadeny houbou a všelijak různě flekaté, scvrklé a polámané. Vandu jsem viděla kvetoucí jen jednu a ta byla docela promočená, tak nic moc. Možná to bylo už hodně vykoupené, nebo jsem zhýčkaná Terra korunou....Cestou zpátky jsme se zastavili v Poděbradech, takže z toho nakonec byl příjemný výlet.


pon 31. kvě 2010 23:24:37
Profil ICQ

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Gabča píše:
Teto, jak dlouho tu vandu z výprodeje máš? Já už mám výprodejové tři, dnes přibyla drobnovětá modrá ascocenda, pásla jsem po ní a podařilo se :D :D :D Ty dvě předchozí mi přirůstají, vzpamatovaly se rychle, tak by mě zajímalo, za jak dlouho by třeba taky mohly nějakou tu odměnu za záchranu ...



Ahojky Gabčo, kupovala jsem ji v listopadu - asi. Byl sníh. A byla taková nic moc. A ani celou dobu nic moc nedělala. Narostly jí asi 2 nebo 3 listy, začaly růst kořeny. Ale jen se prodlužovaly ty starý. Úplně nový kořen nevyrazil. A právě v neděli jsem objevila základ na květy.
Tak jsem napnutá. Jinak je poměrně malá - takže to může být ascocenda. To uvidím. Barva neznámá.
Dám pak vědět, jak to dopadne.


stř 02. čer 2010 22:01:10
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Vystava Chotec muj nakup
Jasně, zůstaň na drátě :D Budu se těšit na další info a obrázky, je to povzbuzující, že se dají i tihle chudáci dovést k úspěchu.


stř 02. čer 2010 22:14:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: