Autor |
Zpráva |
Danicka
Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32 Příspěvky: 308 Bydliště: Holice, Pardubicko
|
 kvet mucenky
Ahoj, posilam kvet moji mucenka.Letos uz to je podruhe-nejprve mi otevrela k narozkam 2 kvety a vcera tenhle.Jen je opravdu skoda,ze vydrzi jen 1 den-je to vzdycky prekvapko,clovek nemuze vedet,kdy to uz bude.Mam z ni vzdcky velikou radost.Vim,ze nekteri ji taky pestujete a i vice druhu.Mam ji od kamaradky-dala mi sazenicku,tak 15 cm a ona dorostla,kupovana mi brzy zasla-neni nad domaci vyrobu.Preji krasny den
Přílohy:
mucenka.JPG [ 164.45 KiB | Zobrazeno 5551 krát ]
|
pon 03. kvě 2010 12:18:16 |
|
 |
Teta
Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28 Příspěvky: 1485 Bydliště: Liberec
|
 Re: kvet mucenky
Je nádherná, já mám fialovou - viz foto. Opravdu je škoda, že květy tak málo vydrží. Ještě že jich mívá více najednou, tak se to rozvíjí pěkně každý den. Já tu svou už vystrčila ven - nemám totiž moc místa, je ve velkým květníku. Loni už jsem ji chtěla vyhodit (právě kvůli místu). Ale přesadila jsem, a ona se odvděčila - kvetla jak divá. Asi měla v koutku duše strach, že poletí, pokud nepokvete  . (vcelku oprávněně) 
|
pon 03. kvě 2010 21:51:02 |
|
 |
Danicka
Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32 Příspěvky: 308 Bydliště: Holice, Pardubicko
|
 Fialova je taky super
Ahoj teto, diky za pochvalu,ta fialova je taky krasna,jak uz ji mas dlouho.To ti zavidim,ze ti kvete hodne kvety postupne.Ty jeji minule kvety,to byla vyjimka,jinak musim cekat na jeden tak pul roku.Stava se mi,ze ma vic poupatek,ale ty postupne zezloutnou a upadnout-pritom si davam pozor aby nebyla sucha a nemela k tomu duvod. Ja ji mam ted 3 rok-nemam na ni taky misto,tak ji motam porad dokola na sebe.Ve sve domovine jako popinavka dosiroka musi byt naprosto uzasna.Tak taky hodne radosti z kvetu.Syn zas bude vzpominat,jak jsme simrali mucu-je to sranda,je nauceny rikat-muca udela puc, muce se zavrela takhle a ukazuje pritom rukama.
|
úte 04. kvě 2010 15:26:02 |
|
 |
Teta
Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28 Příspěvky: 1485 Bydliště: Liberec
|
 Re: kvet mucenky
No už jí mám docela dlouho - asi 5 let? Ale právě mi dříve taky tak skomírala, přes zimu bída, v létě se pak zvetila. Proto jsem ji skoro vyhodila. Loni na jaře jsem ji zasadila do samozavlažovacího květníku Lechuza - na ven (Trend kulatý - velikost 28 cm). To je už docela velkej kbelík. Přisadila jsem tam i citroníčky - 2. Bylo to vlastně původně kvůli dovolený - aby mi nikdo nemusel zalívat, protože ta mučenka docela chlastá. A říkala jsem si, že to třeba pak zase rozsadím každý zvlášť, že ten květník asi bude velký. Jenže to vypadá, že se tam všem 3 líbí. Už loni v létě kvetla jako nikdy předtím. Zimu všechny přečkaly bez nehod, a teď už jsou venku na terase. Je pravda, že třeba nenalívám maximální hladinu vody, abych to nepřehnala. Jediná nevýhoda je, že ten květník je velký, ale vejde se naštěstí na parapet - to je maximum. Takže má i světlo. Bez toho by to u mučenky nešlo. Je přivázaná k bambusový tyčce asi 1,5 m vysoký. Tedy jí nestáčím. Prostě co stačí nahoru - to přivážu, zbytek volně visí, venku pak vlaje ve větru. V zimě se chytá záclony - mrška popínavka, ale já jí vždy sundavám. (Tohle mi dělá i vanilka, že se chytá záclony a leze až ke stropu - ach ty naše Adély...)
Ještě poznámka - okna máme na J - až JZ.
|
úte 04. kvě 2010 22:21:17 |
|
 |
orchidejky
Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20 Příspěvky: 2757 Bydliště: Kutná Hora
|
 Re: kvet mucenky
_________________ Hezký den s orchidejemi
http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/
|
čtv 27. kvě 2010 13:29:00 |
|
 |
Paphio
Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58 Příspěvky: 2882 Bydliště: Hradec Králové
|
 Re: kvet mucenky
Hezká.
_________________ http://www.orchidey.estranky.cz/
|
čtv 27. kvě 2010 22:21:31 |
|
 |
orchidejky
Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20 Příspěvky: 2757 Bydliště: Kutná Hora
|
 Re: kvet mucenky
Děkuju za pochvalu, koupil jsem jí za deset kaček ve výprodeji, jen tak ze zvědavosti a dokonce se to vyplatilo 
_________________ Hezký den s orchidejemi
http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/
|
pát 28. kvě 2010 10:33:39 |
|
 |
Katka
Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08 Příspěvky: 1725 Bydliště: Jihlava
|
 Re: kvet mucenky
Tak ta je naprosto úžasná, mně se mučenky nikdy moc nevedly.
|
sob 29. kvě 2010 21:39:38 |
|
 |
orchidejky
Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20 Příspěvky: 2757 Bydliště: Kutná Hora
|
 Re: kvet mucenky
Katka píše: Tak ta je naprosto úžasná, mně se mučenky nikdy moc nevedly. Děkuju za pochvalu  Upřímně s ní pořád bojuju, v zimě byla v chladnu a v březnu jsem zvýšil teplotu a začal pomalu zalévat, ale nové výhony vždycky umřou, sice naroste další, ale dlouho nevydrží  . Už je z dvou stovek zlevnili na padesát, tak ještě chvíli počkám a koupím si novou 
_________________ Hezký den s orchidejemi
http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/
|
sob 29. kvě 2010 22:53:07 |
|
 |
EvaJ
Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16 Příspěvky: 4267 Bydliště: Svatá, okres Beroun
|
 Re: kvet mucenky
a co světlo ? Možná by chtělo také přidat, když začnete zalévat a zvyšovat teplotu..
|
pon 31. kvě 2010 21:33:36 |
|
|