Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:34:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
 Altron silver 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Altron silver
Chci se zeptat jestli někdo používáte toto hnojivo a s jakými výsledky. Případně co na to říkají zkušení pěstitelé jako virens, Pavel nebo Paphio (nechci se nikoho dotknout, zajímá mě názor všech).
http://www.almiro.cz/altron_silver.html

Zaujalo mě tam to koloidní stříbro.
Pokud vím, tak se používá v lékařství, pije se k posílení obranyschopnosti organismu proti virózám a podobně. Zajímalo by mě, jestli může skutečně mít podobné účinky na rostliny.
Otázka je, co přidání do vody udělá s hodnotami solí.
Nicméně v příbalové letáku se nepíše nic o okrasných rostlinách, mluví se jen o hospodářských plodinách.
Narazila jsem na tenhle produkt v jedné diskusi, kde si ho paní u orchidejí moc pochvalovala.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 20. dub 2010 10:00:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Stříbro se používá také proti bakteriím v pitné vodě. Tedy v zálivce jako alternativa k peroxidu vodíku nebo savu.


úte 20. dub 2010 10:17:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Altron silver
Paphio,mohl by jste se nám vyjádřit ohledně tohoto hnojiva,jestli by se dalo použít i na ty naše kytí?Slyšel jste už o něm?Děkujem. :P


úte 20. dub 2010 16:41:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Altron silver
Podle návodu jde o hnojivo k postřiku na list. U všech hnojiv měřím vodivost. Pokud používáte vodovodní vodu, můžete rostliny poškodit.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 20. dub 2010 17:52:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Altron silver
Paphio píše:
Podle návodu jde o hnojivo k postřiku na list. U všech hnojiv měřím vodivost. Pokud používáte vodovodní vodu, můžete rostliny poškodit.

Paphio, mě ani tak nejde o měření solí, to je mi jasné.
Spíš jsem chtěla vědět, co si jako zkušení orchidejáři myslíte o koloidním stříbře a taky jestli je vůbec vhodné ho na orchideje používat.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 20. dub 2010 18:12:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Altron silver
koloidní stříbro jsem použila asi před měsícem na bakteriozu. Nic neuhynulo a většina rostlin se srovnala. Tvrdě oddolávají jen dva hybridy oncid.typu. ředila jsem 10ml na litr dešťovky. Použila jsem to jako postřik, co zbylo, tím jsem zalila ty nejvíce postižené. Jediné, co jsem nestříkala byly pafíci, ty to naštěstí nepotřebovali.


úte 20. dub 2010 18:18:02
Profil ICQ

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Altron silver
ok, díky za odpověď. Takže máš zkušenosti s léčbou, ale co jako prevenci?

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 20. dub 2010 20:07:18
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Altron silver
wiolan, v posledních několika letech už moc neexperimentuji ale prevence není nikdy moc. Nebál bych se po vyzkoušení na několika rostlinách ( pro některé to může znít nadneseně ale mám dost rostlin) jej použít . Moc jsem o tom neslyšel ale oblast kde působí je zrovna to kde těch prostředků je nedostatek a citelný. Pokud třeba máte zasaženu rostlinu bakteriozou tak bych bez zkoušení neváhal. Už ji uškodit nemůžete.


úte 20. dub 2010 22:33:51
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Altron silver
virens píše:
wiolan, v posledních několika letech už moc neexperimentuji ale prevence není nikdy moc. Nebál bych se po vyzkoušení na několika rostlinách ( pro některé to může znít nadneseně ale mám dost rostlin) jej použít . Moc jsem o tom neslyšel ale oblast kde působí je zrovna to kde těch prostředků je nedostatek a citelný. Pokud třeba máte zasaženu rostlinu bakteriozou tak bych bez zkoušení neváhal. Už ji uškodit nemůžete.

moc vám děkuji za odpověď. Asi se po něm tedy podívám a vyzkouším. :P

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 20. dub 2010 22:46:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Evi, to mne zajímá. Standartně hubí stříbro bakterie ve vodě, jako ostatní např. Savo. Tedy patrně i na povrchu rostlin. To ale není složité rostlinu dezinfikovat. Horší je, když bakterióza pronikne- je v pletivech. Slyšel jsem na to podivné recepty, nikdo se jednoznačnými ůspěchy nechlubil. Pokud tedy stříbro dokáže proniknout do rostliny , tím léčit, byl by to ůspěch.
EvaJ píše:
koloidní stříbro jsem použila asi před měsícem na bakteriozu. Nic neuhynulo a většina rostlin se srovnala. Tvrdě oddolávají jen dva hybridy oncid.typu. ředila jsem 10ml na litr dešťovky. Použila jsem to jako postřik, co zbylo, tím jsem zalila ty nejvíce postižené. Jediné, co jsem nestříkala byly pafíci, ty to naštěstí nepotřebovali.


úte 20. dub 2010 23:44:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron