Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:30:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Funkce poděkování 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Nemohu mluvit za druhé, ale podle mne tady přece vůbec nejde o to, kdo má větší znalosti, komu ty kytičky lépe kvetou nebo kdo je umí lépe vyfotit. Jde tu hlavně o to, že ty orchideje, i další kytičky a přírodu vůbec, máme všichni rádi a tu radost, kterou nám to přináší, chceme sdílet společně. A každý, kdo přestane přispívat, tu chybí. Je přitom úplně jedno, jestli psal vysoce odborné příspěvky nebo "jen" pochválil někoho jiného. Pokud si projdete internet, najdete spoustu webů, které umírají na zcela opačný problém, že se totiž někdo snaží, ale bez jakékoliv odezvy od návštěvníků webu, a to je mnohem horší.
Také si myslím, že jakákoliv slovní pochvala (a dokonce i kritika) je mnohem cennější, než nějaké "lajky". Kliknout na chválicí tlačítko lze bez jakéhokoliv přemýšlení a za pár minut už ani nemusím vědět, co všechno jsem "olajkoval". Ale pokud někdo napíše slovní pochvalu, znamená to, že se nad něčím skutečně zamyslel, že mu to stálo za námahu s odpovědí a že do té pochvaly vložil i kousek sebe samého. Žádné "lajky" a Fejsbůkoví "přátelé" totiž nemohou nahradit vztahy mezi skutečnými živými lidmi.
A konečně, kliknutím na tlačítko mohu dát najevo, že se mi nějaká fotka či příspěvek líbí. Ale to je hrozně málo, protože to neříká nic o tom, co se mi vlastně líbí. Chválím, protože to je vzácná rostlina, kterou má jen málokdo? Anebo proto, že se obtížně pěstuje a je úspěch ji přivést ke květu? Anebo je to rostlina třeba docela běžná, ale krásnám zdravá a bohatě kvetoucí? Anebo se mi prostě jenom líbí fotka? A proč se mi líbí? Je technicky dokonalá, je výtvarně zajímavá nebo je zajímavá svým obsahem? Nebo mě zaujalo něco úplně jiného?
Pro příklad se podívejte do galerií na fotografických webech, třeba na www.fotoaparat.cz. Je tam možnost fotky bodovat, ale všichni chtějí i slovní hodnocení, proč jsi mi dal tolik bodů? A my bychom se této možnosti chtěli vzdát jen proto, aby to někomu přišlo přehlednější?
Takže pokud jde o mne, jsem pro zachování slovních hodnocení a zároveň prosím Evulku i další, neodcházejte z fóra, nenechte se otrávit a bez ostychu chvalte, co se vám líbí. Vaše pochvaly by tu chyběly.
Lukáš Křesina


čtv 15. led 2015 11:14:03
Profil

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Myslím, že tady došlo některými členy k nepochopení záměru. Myšleno to bylo tak, že fórum by zůstalo naprosto stejné jako dosud, jen by navíc přibylo tlačítko poděkování, nic víc. Příspěvky by bylo samozřejmě nadále možné psát podle libosti. Kdo by chtěl ohodnotit slovně, tak by hodnotil slovně a kdo by neměl, nebo nechtěl co konkrétního napsat, ale autorovi by chtěl dát přesto najevo, že se mu třeba rostlina na fotce líbí, nebo s názorem souhlasí, dal by mu prostě lajk jako podporu. Byla by to jen další možnost navíc, jak se zapojit. Vzhled fóra by zůstal taky úplně stejný, jako dosud, nic by se nezměnilo. Žádné palce nahoru a dolů, žádné pofejsbůkování. Já osobně třeba fb nemám rád a vůbec na něj nechodím a klasické fórum podle mě nikdy nemůže v ničem nahradit.
Vzhledem ale k tomu, že shoda na tomto nepanuje, nechme to tedy tak, jak to je a toto téma bych už asi uzavřel.


čtv 15. led 2015 11:51:48
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Funkce poděkování
lukas.kresina píše:
Nemohu mluvit za druhé, ale podle mne tady přece vůbec nejde o to, kdo má větší znalosti, komu ty kytičky lépe kvetou nebo kdo je umí lépe vyfotit. Jde tu hlavně o to, že ty orchideje, i další kytičky a přírodu vůbec, máme všichni rádi a tu radost, kterou nám to přináší, chceme sdílet společně. A každý, kdo přestane přispívat, tu chybí. Je přitom úplně jedno, jestli psal vysoce odborné příspěvky nebo "jen" pochválil někoho jiného. Pokud si projdete internet, najdete spoustu webů, které umírají na zcela opačný problém, že se totiž někdo snaží, ale bez jakékoliv odezvy od návštěvníků webu, a to je mnohem horší.
Také si myslím, že jakákoliv slovní pochvala (a dokonce i kritika) je mnohem cennější, než nějaké "lajky". Kliknout na chválicí tlačítko lze bez jakéhokoliv přemýšlení a za pár minut už ani nemusím vědět, co všechno jsem "olajkoval". Ale pokud někdo napíše slovní pochvalu, znamená to, že se nad něčím skutečně zamyslel, že mu to stálo za námahu s odpovědí a že do té pochvaly vložil i kousek sebe samého. Žádné "lajky" a Fejsbůkoví "přátelé" totiž nemohou nahradit vztahy mezi skutečnými živými lidmi.
A konečně, kliknutím na tlačítko mohu dát najevo, že se mi nějaká fotka či příspěvek líbí. Ale to je hrozně málo, protože to neříká nic o tom, co se mi vlastně líbí. Chválím, protože to je vzácná rostlina, kterou má jen málokdo? Anebo proto, že se obtížně pěstuje a je úspěch ji přivést ke květu? Anebo je to rostlina třeba docela běžná, ale krásnám zdravá a bohatě kvetoucí? Anebo se mi prostě jenom líbí fotka? A proč se mi líbí? Je technicky dokonalá, je výtvarně zajímavá nebo je zajímavá svým obsahem? Nebo mě zaujalo něco úplně jiného?
Pro příklad se podívejte do galerií na fotografických webech, třeba na http://www.fotoaparat.cz. Je tam možnost fotky bodovat, ale všichni chtějí i slovní hodnocení, proč jsi mi dal tolik bodů? A my bychom se této možnosti chtěli vzdát jen proto, aby to někomu přišlo přehlednější?
Takže pokud jde o mne, jsem pro zachování slovních hodnocení a zároveň prosím Evulku i další, neodcházejte z fóra, nenechte se otrávit a bez ostychu chvalte, co se vám líbí. Vaše pochvaly by tu chyběly.
Lukáš Křesina

Mluvíte mi z duše, děkuji za Váš názor, Eva


čtv 15. led 2015 15:00:20
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Funkce poděkování
A já bych si dovolila to uzavřít s tím, že se stejně nic nemění, pišme si a posílejme si obrázky jako dosud, to dělá tohle fórum tím, čím je. Mně se tu líbí, nechci přijít o jediného človíčka odsud, tak to prosím nechejme, jak to je. Je pravda, že by se to velmi odosobnilo, spousta lidí má i svůj specifický způsob, jakým komentuje a to ten lajk prostě neumí. Za mne - já zůstávám a psát si budu co chci, dokud mi to admin nezatrhne :mrgreen:


čtv 15. led 2015 17:31:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Přesně jak píše pan Křešina a ostatní, ať zůstane vše jak bylo....Ráda sem chodím. Když potřebuji poradit obrácím se na forum Pavla Hegera.... ;) ;) ;) ;) ;) ;) Věra


čtv 15. led 2015 18:50:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Zdenka píše:
.....Za mne - já zůstávám a psát si budu co chci, dokud mi to admin nezatrhne :mrgreen:

Naopak, už dlouho uvažuje o povýšení :lol: :lol: :lol:
Hezký den
Pavel


čtv 15. led 2015 20:09:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Věra píše:
... Když potřebuji poradit obrácím se na forum Pavla Hegera.... ;) ;) ;) ;) ;) ;) Věra

No, já si vždycky víc přá,l aby to bylo NAŠE fóru a ne moje ;)
Hezký den
Pavel


čtv 15. led 2015 20:10:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Děkuji všem kteří bojují ...ať žije a vzkvétá NAŠE FORUM...


čtv 15. led 2015 21:06:56
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Jsem take pro zachovani stavajicich podminek, pan Kresina to dokonale vystihl...


čtv 15. led 2015 21:15:31
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Děkuji panu Křesinovi za jeho názor ;) . Myslím, že problém vystihl naprosto přesně. Když jsem před rokem přišel na FB, bylo tam asi 600 členů. Teď jich má bezmála 2000. Ani se mi nechce věřit, že u nás je tolik pěstitelů orchidejí, pokud mezi ně nezapočítám každého druhého návštěvníka supermarketu, který si přinese domů s nákupem nakvetený faleňák. Tady také není málo (zbývajících) členů a mne jen mrzí, že většina fórum jen projde, ale nic nenapíše. Vždyť přece příspěvek nemusí být vždy doplněn fotkami a takové osobní zkušenosti jsou k nezaplacení. Kolem pěstování orchidejí je dost problémů, že může být i bez fotek.
Také bych byl rád, kdyby toto fórum zůstalo ve stávající formě, protože pořád ho považuji za jediné opravdové české fórum na webu, ve kterém se dá orientovat a příspěvky nemizí v nenávratnu. Pavle, díky za něj :) A také díky těm několika neúnavným děvčatům (nebudu psát jmenovitě, abych na někoho nezapomněl), bez nich by toto fórum zřejmě poslední rok nepřežilo :(

Pěkný den ;)
Radek

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 16. led 2015 0:52:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron