Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:26:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Funkce poděkování 
Autor Zpráva

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Funkce poděkování
Navrhuji zavést ke každému příspěvku tlačítko s funkcí poděkování, kdy by se po kliknutí objevila jména děkujících nebo sympatizantů konkrétního příspěvku. Nebylo by pak potřeba neustále opakovat slovní chvály a gratulace, čímž by se podle mého názoru podstatně zkvalitnil a zpřehlednil obsah fóra a mohl se posunout víc k odborné rovině, která se tu bohužel trochu ztrácí.


úte 13. led 2015 19:23:39
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Něco jako "lajk" ? To by šlo, i když já stejně ráda píšu slova chvály :-)


úte 13. led 2015 19:29:48
Profil

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Přesně, lajk. Funguje to tak i na jiných odborných fórech, jednotlivá vlákna se tím pročistí a diskuse dostane podstatně profesionálnější a věcnější rozměr. Navíc když něco hledám v jednotlivých tématech, tak proklikat se záplavou děkovných a pochvalných příspěvků o pár slovech je o nervy.


úte 13. led 2015 20:00:05
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Jsem pro. Pokud je to technicky možné.


úte 13. led 2015 20:42:22
Profil

Registrován: pon 04. bře 2013 1:26:01
Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Výborný nápad Martine, souhlas i s odůvodněním - vlk by se tak nažral a koza by zůstala celá.
Taky bych napsal obdivný komentář u pěstitelských úspěchů Radka,Romana a dalších
,ale protože nechci zaplevelovat fórum obtěžujícím balastem, tak to nědělám.
No záleží na Pavlovi jak to vidí a jestli je to technicky možné,
nám se to kecá, ale jeho to bude stát čas :D
to Zdenka: to je sice hezké, že vás baví psát pochvalné komentáře,
jenže ony zajímají akorát toho, koho chválíte, pro většinu ostatních
je to ztráta času při otvírání vlákna s novým příspěvkem...
Vemte si kdyby tady na fóru bylo třeba sto přispěvovatelů jako jste vy nebo Evulka,
kteří musí pochválit každou vyobrazenou kytku.
Jinak zdůrazňuji, ža proti vám Zdenko ani proti Evulce nic nemám (!!!)
berte to jak polemiku - aby zase nenastal odliv členů kvůli vyjádření názoru.


úte 13. led 2015 21:25:37
Profil

Registrován: ned 11. led 2009 17:18:09
Příspěvky: 250
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Funkce poděkování
S tímhle příspěvkem mohu jenom souhlasit!!! Díky za něj.

_________________
http://jirikrc.rajce.idnes.cz/


úte 13. led 2015 21:34:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Martine,
díky za návrh. Sice plně chápu Tvoje pohnutky, ale má to několik háčků.
V první řadě, fórum je více méně hotový software, který jsem stáhl, nainstaloval, našel koukatelnou šablonu a zprovoznil. Jeho vzhled a funkce je sice možné dál upravovat, ale na rovinu říkám, že to neumím a ani při nejmenším netuším jak na to. Můžu se sice po nějakém vylepšení poohlédnout, ale moc nadějí tomu v této chvíli nedávám.
V druhé řadě musím říct, že si zcela nemyslím, že by prosté lajkování fórum zlepšilo. Kdysi, když bylo fórum na vzestupu a příspěvků přibývalo výrazně rychleji než teď, bych si takovou věc i dokázal představit, ale za dnešní situace se domnívám, že by omezení obdivných příspěvků bylo pro fórum posledním hřebíčkem do rakve. S klesajícím počtem příspěvků, by sem lidé chodily méně a méně, až by je neustálé čekání na jakoukoliv novinku omrzelo natolik, že by přestali chodit zcela. Může to znít jakkoliv blbě, ale jsem zkrátka přesvědčen, že tyto příspěvky jsou v tuto chvíli naprosto nutné. Jinými slovy, když sem dáš fotku svojí kvetoucí rostliny a nikdo na to nezareaguje (lajk podle mě není dostatečnou motivací) nebude sem za chvíli nikdo dávat ani ty fotky a je šlus. Navíc lze poměrně jednoduše rozlišovat mezi řekněme pokecovým tématem třeba Právě kvete XY a tématem kde se řeší např technické vybavení vitríny. Jde jen o to, aby se uživatelé drželi tématu a pak by přehlednost byla úplně někde jinde. A nebo třeba, když někdo založí nové téma, k nějakému konkrétnímu druhu, tak by jako úvodní informace přidal nějaký popis, odkud pochází, podmínky pěstování atp a bylo by. Těch pár pochval za konkrétní rostlinu by se dle mého názoru bez problémů sneslo.
Na závěr tedy musím vyjádřit obrovský dík holkám (Zdenka, Marta, Evulka a spousta dalších), pro které pochvala jakékoliv fotky není nevyjádřenou samozřejmostí ;)
Hezký den
Pavel


úte 13. led 2015 22:56:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Jasně Pavle, byl to jen návrh, na kterém musí panovat všeobecná shoda, jinak nemá smysl ho zavádět. Můj názor je tedy opačný, podle mě by sem naopak začalo chodit a přispívat lidí více. Beru to podle své vlastní zkušenosti, kdy mě osobně to spíš od návštěv a aktivity zde dost odrazuje, hledám trochu něco jiného. Technicky to na tomto typu fóra udělat lze. Pokud ale fórum plní to, k čemu je zamýšleno a tato funkce není potřeba, potom je vše v pořádku a mělo by to tak zůstat.
Ještě k tomu dodržování témat - s tím plně souhlasím a asi by nebylo od věci některé příspěvky do budoucna přesunovat tam, kam by měly patřit (samozřejmě to musí umožňovat celkový kontext).


stř 14. led 2015 8:07:42
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Martine, mohl bys mi prosím Tě dát nějaký odkaz na fórum, kde lajky fungují. Pro počáteční představu ;)
Díky
Hezký den
Pavel


stř 14. led 2015 13:54:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Funkce poděkování
Tady se to zavádělo z podobných důvodů nedávno http://cactus.rastislav.net/forum/index.php
Zde už je to déle, ale je to jiný typ fóra http://www.kkplzen.eu/index.php/forum/index


stř 14. led 2015 14:23:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron