Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:54:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Funkce poděkování 
Autor Zpráva

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Funkce poděkování
lukas.kresina píše:
Nemohu mluvit za druhé, ale podle mne tady přece vůbec nejde o to, kdo má větší znalosti, komu ty kytičky lépe kvetou nebo kdo je umí lépe vyfotit. Jde tu hlavně o to, že ty orchideje, i další kytičky a přírodu vůbec, máme všichni rádi a tu radost, kterou nám to přináší, chceme sdílet společně. A každý, kdo přestane přispívat, tu chybí. Je přitom úplně jedno, jestli psal vysoce odborné příspěvky nebo "jen" pochválil někoho jiného. Pokud si projdete internet, najdete spoustu webů, které umírají na zcela opačný problém, že se totiž někdo snaží, ale bez jakékoliv odezvy od návštěvníků webu, a to je mnohem horší.
Také si myslím, že jakákoliv slovní pochvala (a dokonce i kritika) je mnohem cennější, než nějaké "lajky". Kliknout na chválicí tlačítko lze bez jakéhokoliv přemýšlení a za pár minut už ani nemusím vědět, co všechno jsem "olajkoval". Ale pokud někdo napíše slovní pochvalu, znamená to, že se nad něčím skutečně zamyslel, že mu to stálo za námahu s odpovědí a že do té pochvaly vložil i kousek sebe samého. Žádné "lajky" a Fejsbůkoví "přátelé" totiž nemohou nahradit vztahy mezi skutečnými živými lidmi.
A konečně, kliknutím na tlačítko mohu dát najevo, že se mi nějaká fotka či příspěvek líbí. Ale to je hrozně málo, protože to neříká nic o tom, co se mi vlastně líbí. Chválím, protože to je vzácná rostlina, kterou má jen málokdo? Anebo proto, že se obtížně pěstuje a je úspěch ji přivést ke květu? Anebo je to rostlina třeba docela běžná, ale krásnám zdravá a bohatě kvetoucí? Anebo se mi prostě jenom líbí fotka? A proč se mi líbí? Je technicky dokonalá, je výtvarně zajímavá nebo je zajímavá svým obsahem? Nebo mě zaujalo něco úplně jiného?
Pro příklad se podívejte do galerií na fotografických webech, třeba na http://www.fotoaparat.cz. Je tam možnost fotky bodovat, ale všichni chtějí i slovní hodnocení, proč jsi mi dal tolik bodů? A my bychom se této možnosti chtěli vzdát jen proto, aby to někomu přišlo přehlednější?
Takže pokud jde o mne, jsem pro zachování slovních hodnocení a zároveň prosím Evulku i další, neodcházejte z fóra, nenechte se otrávit a bez ostychu chvalte, co se vám líbí. Vaše pochvaly by tu chyběly.
Lukáš Křesina

Lukáši - naprostý souhlas - Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka - Víc Lajek neměli už ani Rusové :lol:
K.


pát 16. led 2015 17:13:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Funkce poděkování
karel_t píše:
Lukáši - naprostý souhlas - Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka, Lajka - Víc Lajek neměli už ani Rusové :lol:
K.
No, a jak to s ní dopadlo? Chcípla na oběžné dráze :( .
T.


pát 16. led 2015 20:02:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Funkce poděkování
No nedopadlo to slavně zřejmě jiná cesta ani nebyla.http://zpravy.aktualne.cz/pes-lajka-ve-vesmiru-nezavidenihodne-prvenstvi/r~i:article:512959/
Cituji" Až v roce 2002 se svět dozvěděl pravdu. Termoregulace nefungovala správně, teplota v kabině se držela na asi 40 stupních Celsia. Lajka zemřela na přehřátí asi pět až sedm hodin po startu."
Jinak s úvahou Lukáše Křesiny taky souhlasím a nebo nemusí být vše na jedno brdo...


pát 16. led 2015 20:29:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron