Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:38:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 lidé 
Autor Zpráva

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: lidé
Radku, nevím, co dodat ke všemu, co už tady zaznělo, nového... Ale taky držím palce a těším se, že se zase uvidíme a že to bude v lepších časech. Tak hodně síly dobrému člověku a výbornému pěstiteli přeje
T.


úte 25. lis 2014 19:42:01
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: lidé
Díky Tome ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 25. lis 2014 20:44:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: lidé
Petr48 píše:
A nováčkové vždy jenom šoupali nohama a drželi.....!Nazdar.

Můžu něco říct pane Petře48 tahle věta se mě zdá ošklivá a máte tam moc teček .Já jsem vlastně taky nováček a .... nedokážu držet. Ale všechno v dobrém platí? ;)


sob 04. čer 2016 18:02:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: lidé
zaruba píše:
Haki: Tak to se omlouvám, nějak jsem si už nepamatoval že to nebylo veřejně ale soukromě :cry: Ale proč se za to stydět? Jak jsem napsal, také občas dělám něco co se ostatním nemusí líbit.
Já nějak tohle nechápu. Dostávám různé soukromé zprávy a vždy si říkám, proč to ten člověk nenapíše na fórum veřejně, ať si to může přečíst každý. Navíc psát něco na fórum a ještě komunikovat s členy soukromě mi připadá zbytečné. Beru fórum jako rodinu a před nikým žádné tajnosti nemám. Ještě jsem nikomu sám nenapsal žádnou soukromou zprávu. I když něco zkazím tak ať se z toho mohou poučit ostatní. Jestli mne k vůli tomu někdo bude mít za hlupáka tak je to jeho problém :P
Soukromě komunikuji pouze s Mírou Mandlíkem, protože z hlediska pěstování máme více společného a lidské vlastnosti neřeším. Nemám to problém napsat veřejně i když bych byl radši, kdyby byl na fóru a naší korespondenci si mohli přečíst i ostatní.

Tak trochu přemýšlím nad tím, jestli když v nějakém tématu vyvolám hádku( píši to takhle, protože jsem byl tak nazván :P ), tak jestli potom následuje soukromá korespondence a šuškačky. To by mi bylo skutečně líto lidí, kteří nedokáží svůj názor napsat veřejně. Doufám ale, že to tak není :P .


V pohodě za tu Stanhopeu.
K tomu fóru mě taky vadí ,že se lidi moc kontrolují aby třeba nevypadali blbě ,aby neukázali nezdar. Proto je tu možná tak málo příspěvků .Na ty „šuškačky“ docela věřím naštěstí mě poslední dobou žádné sz nechodí .Pak je třeba blbý když ti soukromě někdo napíše a poplive někoho z fóra . Ale ty to tak nevidíš , v nejlepším ti sedí oba. Tak jsi mezi mlýnským kamenem. Jsi uprostřed. Někdy se ti to ani nechce řešit. Taky na fóru lidi znáš jen povrchově těžko se občas posuzuje.
Zajímavý je a to je vcelku pravidlo jak se fórum rozhádá všechno se zasekne a jako když mávneš kouzelnou hůlkou nikdo ničím nepřispívá -to nechápu. Asi psychologie či co . Ale někdy se lidi rozdělí na dvě party a to je pak mazec. Jo v nejhorším se všichni z fóra postaví proti tobě -taky znám . A klidně je to o neshodě v pěstování.
No myslím tohle fórum je vyjímečné a je fajn už něco znám a proto se nebojme :)


ned 21. srp 2016 19:08:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: lidé
Vždyť už Ti pěkně roste a je v pohodě. Mě teď během dvou dnů vyžraly nějaké housenky v listech S. jenischiana taková malá okénka. Bylo to hodně rychle a nevypadá to nejlépe, ale asi to nechám, v přírodě to vypadá podobně.

Na fóru když o něco jde tak mi připadá dobré nedat se a hájit si to o čem jsem přesvědčený. A jestli někdo něco píše někomu jinému soukromě je mi fakt jedno. Fakt mi připadá nejlepší psát všechno veřejně. Tebe jsem také o oddělek až bude požádal veřejně. Kdybych Tě žádal soukromě tak bych z toho měl takový pocit, jako že nechci aby ostatní věděli že mám zájem o Tvou rostlinu. Trochu jsem možná riskoval, že by se mohli přihlásit i jiní a dala by jsi jim přednost :P


ned 21. srp 2016 19:38:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: lidé
Tohle je spíš pro admina, než abych se k tomu měl jakkoli vyjadřovat. Přesto si dovolím drobnou poznámku. Mám za to, teda alespoň v začátku fóra byl záměr veřejně psát jen věcné informace, žádné tlachání. To jen soukromě. Aby se nezasírala vlákna. Jestli se mění strategie? No já tohle rozhodně řešit nebudu.


ned 21. srp 2016 23:18:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: lidé
No, částečně bych souhlasil. Mě ale připadá že ty diskuse přecházejí plynule. Velmi dlouho jsou k tématu, je to tedy jakási konfrontace názorů a to by snad na fóru být mělo. Ať si pěstitel obhájí co tvrdí a i ostatní ať to mohou posoudit. Toho tlachání kdy už vůbec nejde o kytku nebo technologii pěstování myslím není zas až tolik a když to bylo hodně osobní či urážlivé tak to skončilo na kompostu. Také hranici tlachání má každý nastavenou jinak :P .
Stále mi to ale připadá lepší, než debatu utnout a pak někoho pomlouvat bokem soukromě jako pavlačová drbna :lol:
Myslím, že i když má být fórum o rostlinách tak důležité je i poznání jeho návštěvníků. Když máte kamarády které znáte, tak také každému věříte co říká jinou měrou. A takový přístup není zbytečný ani na fóru a v konečném důsledku je asi prospěšný i pro rostliny.
Navíc mi ani nepřipadá že by tu bylo dostatek příspěvků kdy někdo popisuje své pěstební techniky, chyby kterých se dopouští či dopouštěl, úspěchy podložené věcnými zjištěními ap. Možná bude něco pravdy na tom jak píše Haki, že všichni se neotevřou a nesvěřují.
Pokud by takových příspěvků bylo hodně tak by možná ubylo i toho tlachání :lol: .


pon 22. srp 2016 7:57:38
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: lidé
Tak zase přišla soukromá zpráva ohledně pěstování. Nijak mne to netěší ale rozhodl jsem se proti tomuto způsobu komunikace bojovat. Nějak se mi nelíbí, že někdo ode mne chce poradit ohledně pěstování, ale stydí se za to před ostatními a tak přesune debatu mimo fórum " jen pro sebe" . Rozhodl jsem se, že pokud to bude soukromá zpráva k právě diskutované problematice na fóru tak již nebudu odpovídat. Jde o vlákno Catasetum schmidtianum a odpověď jsem také zkopíroval do příslušného vlákna.
Ještě chci uvést, že se to překvapivě netýká nikoho z diskutujících, ale jiné osoby!


ned 28. srp 2016 20:03:52
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: lidé
pavelheger: Dobrý den, chtěl jsem se zpětně podívat na naši konfrontaci názorů s Paní Zdenkou a některými dalšími, kteří se přidali. Jak jsem ale zjistil, některé příspěvky zmizely a to i ve vlákně "kompost" kam jste je přesunul.
Zmizely zejména dva příspěvky, které chronologicky dokazovaly, že Paní Zdena byla první kdo zašel do osobní roviny a celá další diskuse byla pouze obranou reakcí na toto a další napadání. Šlo o příspěvky s tučně napsanými větami. Orchidejky, který byl na mě hrubý ačkoli jsem mu nic neudělal a který se myslím dost ztrapnil sám z diskuse také zmizelo.
Myslel jsem, že ve vlákně "kompost" se dá dohledat vše tak, jak bylo napsáno, aby si každý účastník tohoto fóra mohl dohledat kdo se jakým způsobem ke komu chová.
Takovéhle řešení totiž dost posiluje myšlenky o jednostranné cenzuře a o tom, že si několik lidí obsadilo jisté posty a ze své pozice ohýbají spravedlnost tak jak se jim to hodí!
Předem děkuji za vysvětlení a přeji hezký den.
PS: Pravda a spravedlnost je pro mne nadevše!


pát 28. říj 2016 9:03:13
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: lidé
Možná by bylo dobré si pamatovat, kam všude jste ty bláboly dával. Pavel to ani všechno nestihl vymazat. Projděte si vlákno Catasetum schmidtianum a omluvte se Pavlovi.


pát 28. říj 2016 9:46:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron