Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:56:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Jen tak... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Jen tak...
No…berte vše jako moji úvahu.
Tohle tvrzení
olaw píše:
Tímto si mohu klidně dovolit říct, že jsi toto forum s milostivím panem Mandlíkem pohřbila.
Sbohem. :?


Ted to třeba vypadá jako když je na tom snad něco pravdy,když sem moc lidí nechodí . Myslím, že nejsme z Mírou nadlidi a takovou moc nemáme ani já která jsem narozená v tom hezkém znamení 17.11. Z Radzakem jsme si soukromně vše vysvětlili je mezi námi mír-fakt. Necháme to na něm kdy se vrátí –povinnost to není. Mám takový pocit ,hodně členů jen čte a má obavu na forum přispívat. Z nedostatku času ,z pohodlnosti-nemyslím to zle, nebo aby to nebylo trapný nebo tak nějak.Ještě se pamatuju na můj první příspěvek jak jsem se klepala abych něco nezblbla-taky dopadl neslavně. Ale to přece není cesta , proto se nebojte psát .Je nás 911 přihlášených členů-zvláštní …jasné je ten počet nic neznamená.S jedním členem fora tu byla i sranda –rozkuchejte mě byl to marťan,ten mě tu docela chybí. Díky forům jsem získala něco přátel a těch nemusí být mraky -já jsem tu ráda-souhlasíte?


Jedna větička mě tu přinutila se zamyslet -a tu bych nechala jako svoji tečku.A zdrhám do práce. 8-)
evulka píše:
život je hrozně krátký, pojďme si ho s našimi kytičkami užívat , ještě jednou prosím , moc...Eva


čtv 12. pro 2013 12:19:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Jen tak...
Jó marťan mi taky chybí rád bych věděl jak se jeho kytičkám daří.


čtv 12. pro 2013 20:52:15
Profil

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Jen tak...
Já zase velebím každý den který uplynul od poslední návštěvy toho sebestředného,nejchytřejšího ze všech...marťana !!!


čtv 12. pro 2013 21:05:54
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Jen tak...
Haki má pravdu, mnohdy se stydím s něčím přijít, protože je jasné, že nejsem v pěstování na "takové úrovni " jako jiní, ale to mi nevadí, mám podmínky jaké mám a tomu přizpůsobím své pěstování a druhy rostlin. Někdy se to nezadaří , ale o to větší je pak radost když se to povede ...Docela i chápu , že ten kdo pěstuje skutečně jen botaniku, tak mu už hybridy mnoho neřeknou, mně už také nebaví phaly, se kterými jsem začínala, i když ty podle mně nejhezčí stejně mám , protože jsou pro mně i připomínkou mých začátků. No třeba se mi vůbec nelíbí některé mrńavé rostlinky , nebo bulba , které prý "smrdí", ale tak to nekomentuji a najdu si tu ,to co se mi líbí a není toho málo. No a myslím, že jsou spíš všichni otrávení z počasí a mnoho toho nekvete , no a taky vánoce...ale ono se to rozjede pevně tomu věřím :P jo a po fotkách Marťana se mi také stýská , třeba po těch koních...škoda, přijde mi , že kdo se trochu vymyká tak je odejit , ale už jsem se vypsala dost, hezký večer a jsem moc ráda , že tu jste :P krásné svátky všem Eva


čtv 12. pro 2013 21:15:01
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Jen tak...
Vždycky se po čase objeví někdo nový, kdo začíná s hybridy a problémy se neustále opakují. Mne zatím ty diskuze neomrzely a věřím, že jen tak neomrzí. Takže pište, foťte, hybridy, botaniku, vždyť jsou všechny krásné. A já si stejně myslím, že každý "botanik" má nějaký ten hybrídek schovaný jako vzpomínku. Přečtu si ráda názor kohokoliv, takže ještě jednou PIŠTE A FOŤTE!


čtv 12. pro 2013 21:29:18
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Jen tak...
Hezký večer. Náhodou Hanko já sem chodim rád. Nejsem sice orchidejář jak se patří, jsem praštěnej spíš dloubákem než větví, ale mám kytky rád a skalničky a epifyty zvlášť. A taky rád získávám zkušenosti, abych těm pár orchiškám, co už pěstuju, neubližoval, a nebo alespoň minimálně. A protože jsem duší bohém, ach jaké to prokletí pro civilní život, a tak trochu nad věcí, snažím se i nepříjemný výpad obrátit v žert a psát dál s těmi, co chtějí diskutovat a netrpí syndromem děda vševěda. Protože těm posledně jmenovaným / a že tu na foru také jsou/ jejich pravdu stejně nevezmeme. Naopak, uslyším li výtku od lidí, co zároveň ukazují svoje pěstitelské umění/ Radkův skleník, či páně Klátovo okno/ když už neposlechnu alespoň se nad tím zamyslím. A co se novinek týká, když ono to tak rychle neroste, ale slibuju, že za sebe přihodím každou změnu z mého rostlinného koutku, která se vyskytne :roll:


čtv 12. pro 2013 21:50:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Jen tak...
Haki,
strašně dlouho jsem rozmýšlel, jak toto téma vlastně uchopit. Strašně by se chtělo celou situaci rozebrat, patřičně posoudit, možná někoho (nebo něco) odsoudit, ale k čemu by to vlastně bylo? Dovolím si tvrdit, že už jsem toho na československých orchidejových fórech zažil a přečetl hodně (ostatně s mnohými z vás se zde potkáváme na několikátém) a přitom se neustále učím naslouchat i reagovat. A i nadále v tom budu (muset) pokračovat. I nadále sem chodí dost lidí na to, aby bylo fórum životaschopné a to jakou bude mít náladu záleží jen a jen na jeho přispěvatelích ;) . Já jsem optimista a proto pevně věřím, že bude zase dobře.
V poslední době mě zásadním způsobem oslovilo představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem. Je až bych řekl příznačné, jak se ony 4 dohody hodí na naši situaci, proto si dovolím je zde ocitovat:
Citace:
1. Miřte slovem přesně
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

Pokud by to někoho zajímalo hlouběji, tak odkaz je: http://www.youtube.com/watch?v=8Jvn8aF1Q-M
Hezký den
Pavel


čtv 12. pro 2013 23:31:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Jen tak...
Nejdříve jsem myslel, že se zpátky vrátím, až bude celá záležitost vyřešená a já budu moci všechno objasnit. Psal jsem to i Haki poté, co jsme si vše vyříkali a našli nějaké optimální řešení. Uskutečnění potom bohužel zabránilo špatné počasí.
Když jsem se kdysi o tomto fóru dozvěděl, přišlo mi jako úžasný nápad mít možnost diskutovat s lidmi stejného zájmu a zároveň mít zdroj informací, které sem všichni přispěvatelé dávají. Protože orchideje už nějaký ten pátek pěstuju, tak jsem se tehdy zaregistroval s úmyslem se o své zkušenosti s ostatními také podělit. A dělal jsem to i tehdy, když tu nálada nebyla zrovna nejlepší. Vždy mi šlo především o orchideje a o to, aby toto fórum mělo stále více příznivců, kterým bude v jejich pěstování co nejvíce pomáhat. Protože do jara je ještě daleko, tak tento svůj úmysl přehodnotím, i když si nemyslím, že zrovna se mnou by fórum padalo a stálo.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 13. pro 2013 0:12:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Jen tak...
Dobré ráno děkuju moc všem za názory.Uf ...už to bude lepšejší ;)


pát 13. pro 2013 9:06:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Jen tak...
Nevidím důvod v tom hledat něčí vinu. Nějaký ten hádavník, či flame-diskuse myslím si patří ke každému fóru a tady to má Pavel pod kontrolou. Internet je plný informací a vše tady neustále rozpitvávat taky nemá moc smysl. Dost se tu toho již probralo a to vidím jako hlavní důvod mírné stagnace. Psaní SZ zkušeným pěstitelům jako je Radzak či Paphio přeci není známkou strachu umístit do fora nové vlákno či příspěvek.


pát 13. pro 2013 16:24:44
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron