Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:29:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Okurková sezóna 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Okurková sezóna
Také se mi zdá, že poslední dobou se diskuse na fóru smrskla na minimum. Posledním dobrým tématem (podle mého názoru) bylo marťanovo fotovlákno. Pokud budu mluvit za sebe, tak poslední dva měsíce nemám na psaní příspěvků moc času, tak se tímto také omlouvám. Také se mi ale zdá, že není na co odpovídat. Nikdo se na nic neptá a pokud ano, tak většinou na stokrát zodpovězené dotazy, které je možné s trochou úsilí v příspěvcích vyhledat. Dalším důvodem je (alespoň se mi zdá), že bohužel dost přispěvatelů z fóra odešlo. Pokud toto fórum budeme chtít udržet na určité úrovni, tak se asi budeme do jeho chodu muset zapojit ve větším počtu. Stejný problém byl na programu asi před dvěma lety, tak doufejme, že se nám jej podaří opět vyřešit.
(Omlouvám se za špatné zařazení k tématu, ale reaguji na příspěvek HAKI.)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 30. kvě 2012 13:38:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Vanilla
Já myslím, že dobré by bylo vždycky, když někdo dává fotku, dát k ní rovnou informace o tom, jak ji pěstuje v průběhu roku. To že něco kvete, je bezva a hezky se na to kouká, ale informace by byla přímo u konkrétní kytky a nebylo by potřeba ji nějak sáhodlouze hledat. I když je tu informací spousta, ten kdo forum nesleduje průběžně, to nenajde. I ten, kdo sem chodí pravidelně, má s tím občas problém. Pořád platí "opakování - matka moudrosti".


stř 30. kvě 2012 14:24:20
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Vanilla
Sice to do tohoto vlákna nepatří, ale když už jste to nakousli tak se připojím a snad to někdo časem přesune jinam nebo smaže.
Ono to co tu popisujete je v poslední době problém téměř všech fór. Vždy to většinou zklouzne v to, že diskutuje jen velice úzký hlouček lidí, na stejné odborné úrovni. To pochopitelně vede k tomu, že si časem nemají co říct a tak se omezí jen na presentaci fotek. Navíc čím je fórum starší, tím více informací se tu najde a nově příchozí již nemají potřebu diskutovat.
Navíc mnoho z nás má své vlastní stránky a tak dávat automaticky rady pod jednotlivé obrázky je pro ně (alespoň pro mě) dost nudné.
Udržet živou diskusi často znamená nevyřešit problém a tak se po čase tazatel obrátí jinam a vákno se odmlčí.
Jak z toho ven nevím :cry: , tak jen držím palce, aby se situace zlepšila.
K.


stř 30. kvě 2012 15:36:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Vanilla
Hle,co se najde u vanilky... :mrgreen:
Tohle fórum je výborný,nejen díky nezjištným informacím,které mi na začátku pomohly a pomáhají nadále,ale i pestrostí témat a názorů a úrovní diskuse,za což patří všem dík,ale speciálně Pavlovi adminovi.... :!: :P
P.S...o mých oblíbených phragmipediích tady není téměř nic-stejně jako v knihách všeho druhu.. :?: Třeba to téma čeká na mne-tak za pět až deset let... :mrgreen:
P.S.S...HAKI-jsi jako štika v rybníku... :lol:

_________________
www.orchids.webnode.cz


stř 30. kvě 2012 16:56:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Vanilla
karel_t píše:
Navíc mnoho z nás má své vlastní stránky a tak dávat automaticky rady pod jednotlivé obrázky je pro ně (alespoň pro mě) dost nudné.
Udržet živou diskusi často znamená nevyřešit problém a tak se po čase tazatel obrátí jinam a vákno se odmlčí.
Jak z toho ven nevím :cry: , tak jen držím palce, aby se situace zlepšila.
K.

Asi jsem nemyslela, že ke každému phalíku a spíš jsem myslela vlastní postřehy a vychytávky, protože někdo má kytku ve skleníku, jiný na parapetu a zkušenosti se můžou dost lišit.


stř 30. kvě 2012 17:19:12
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Okurková sezóna
Přiznám se, že si ani moc nemyslím, že by stávající situace byla nějak špatná. Karel a Radzak situaci popsali dost přesně. Patří to zkrátka k životu. Myslím si, že jediná věc, které je třeba, je dobrá nálada. Když se pokaždé najde někdo, kdo na nově položený dotaz odpoví, je to v pořádku. Hlavně si udržovat nadhled ;) To ostatní přijde samo. I obyčejné fotky udržují život. Diskuze za každou cenu podle mého nemá smysl. Někdy si připadám jako hostinský z cimrmanovské Hospody na mýtince. Hrozně chci fórum, ale na druhou stranu moc společenský typ zrovna nejsem :mrgreen: Toto fórum funguje už bezmála 4 roky. Za tu dobu se tu pár aktivních lidí vystřídalo. Někteří odešli, jiní přišli. A ti co vydrželi od začátku a stále mají co říct a ještě ke všemu umí být slušní za všech okolností a těžké situace včas odlehčit, si zaslouží metál ;)
Takže nám ve spolek přeju těch na metál bylo co nejvíc (jen nevím, kde je vzít a nekrást :mrgreen: )
Hezký den
Pavel


stř 30. kvě 2012 19:44:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Okurková sezóna
Díky Pavle za tvůj optimismus ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 30. kvě 2012 19:48:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Okurková sezóna
Brzy bude olympiáda, nějaké ty metály vždycky zbydou. :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 30. kvě 2012 19:56:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanilla
marťan píše:
Hle,co se najde u vanilky... :mrgreen:

P.S.S...HAKI-jsi jako štika v rybníku... :lol:

No sakra ............musím se zeptat na tu štiku -prý má kvalitní maso ,ale to jsi asi nemyslel :)


stř 30. kvě 2012 21:44:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Okurková sezóna
mě se také moc líbilo Fotovlákno nebo článek od Radka o Brachypetalech. Spoustu lidí tady má spoustu krásných kytek, dobrých nápadů, ale možná se ostýchají přispět.
Tak trochu jsem s Pavlem domlouvala, že bych napsala něco o vitríně, zkušenosti se stavbou a provozem . Určitě dám něco dohromady. Ale to neřeší, jak víc rozhýbat naše fórum.

Co třeba zkusit dát na určitou dobu (např.týden) jedno téma (např. rod orchideje) s tím, že by se každý mohl vyjádřit, jak mu u tohoto rodu pěstování jde nebo nejde, zda našel nějakou radu na fóru, která mu pomohla atd. a po týdnu třeba přes hlasovací tlačítka vybrat příspěvek, který se nejvíc líbil....


stř 30. kvě 2012 22:27:33
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron