Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 17:43:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 Nekvetou a nekvetou 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Nekvetou a nekvetou
Dobry den,
prave jsem se zaregistrovala...myslela sjem si, z vypestovat orchidej je lehky, moje prvni, ta obrazku me o tom presvedcovala, bohuzel jsem byla pres 6mesicu mimo cr a mamka jinechala umrit...bylo mi to moc lito, byla nadherna a porad kvetla, aniz bych s ni cokoliv delala...
Ted mam 5 novych, snazim se jak muzu a nic, proste nekvetou, dala jsem je na lepsi misto, nez mela ta predtim, nic. Zalivam jednou tydne destovou vodou a nic... Uz nevim co s nima, pritom koreny rostou pomalicku novy, listku taky stale pribejva (nejstarsi ale zloutnou) a ocka mam nality...ale to je tak vsechno...zajimalo by me, co delam spatne... :( Chladnou svetlou mistnost ted samozrejme nemam, leda sklep, ale tam je tma...
Poradite mi?


ned 01. srp 2010 13:17:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Jesna píše:
Dobry den,
prave jsem se zaregistrovala...myslela sjem si, z vypestovat orchidej je lehky, moje prvni, ta obrazku me o tom presvedcovala, bohuzel jsem byla pres 6mesicu mimo cr a mamka jinechala umrit...bylo mi to moc lito, byla nadherna a porad kvetla, aniz bych s ni cokoliv delala...
Ted mam 5 novych, snazim se jak muzu a nic, proste nekvetou, dala jsem je na lepsi misto, nez mela ta predtim, nic. Zalivam jednou tydne destovou vodou a nic... Uz nevim co s nima, pritom koreny rostou pomalicku novy, listku taky stale pribejva (nejstarsi ale zloutnou) a ocka mam nality...ale to je tak vsechno...zajimalo by me, co delam spatne... :( Chladnou svetlou mistnost ted samozrejme nemam, leda sklep, ale tam je tma...
Poradite mi?

Nenapsala jste základní věc, co máte za orchideje.....pokud Phalaenopsis tak nač tmavý sklep a chladno? Ale čím větší teplo, musí se zvýšit vzdušná vlhkost, zapnout třeba zvhčovač a pod. Když byla ta vedra pravidelně jsem rosila i záclonu....


ned 01. srp 2010 13:47:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
:) Mam 3 velky phalae, jednu mini a ted novou dendro-phalae. Vsechny mam u SV okna v pokoji, kde stale vetram. Jednou tydne norim na 30min do vody, kazdy den rosim,a ted jsem pridala hnojivo v tycince. Jak jsem rekla, staram se o ne mnohem vic, nez o tu puvodni a nic. :)


ned 01. srp 2010 14:07:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Jesna píše:
:) Mam 3 velky phalae, jednu mini a ted novou dendro-phalae. Vsechny mam u SV okna v pokoji, kde stale vetram. Jednou tydne norim na 30min do vody, kazdy den rosim,a ted jsem pridala hnojivo v tycince. Jak jsem rekla, staram se o ne mnohem vic, nez o tu puvodni a nic. :)

Právě staráte se až moc , za celou dobu jsem orchideje nerosila,ale zvýšila vzdušnou vlhkost a namáčím podle počasí a podle stavu jak rostlina pije....


ned 01. srp 2010 16:36:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
hnojivo v tyčince vyndat spálíte kořeny, phalům stačí hnojivá dávka 2x do měsíce v mini dávce. Já dávám 0,5ml Wuxasulu na 1litr vody.


ned 01. srp 2010 20:55:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
phaly ,ty ze superhypermarketů budou kvést i bez hnojiva :P

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


ned 01. srp 2010 21:24:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Dekuji za radu, a ja si myslela, ze to bude lepsi hnojivo nez ORCHIDEA (od Agro) a ORCHIDEEN (od SUBSTRAL). Jsou tyto pripravky vhodne, nebo si mam koupit Vami zminovany vyrobek?


úte 03. srp 2010 9:42:34
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Taky hnojím Wuxalem super,kytky jsou spokojené.Ještě je dobrý i Vegaflor,ten používám taky.Jestli máte zvolit jiné,těžko na to odpovědět,zkuste pozorovat kytky,jak se jim daří.Taky bych určitě,nedala hnoj.tyčinky,ty jsou akorát dobré na muškáty ibišky a takové ty pokojovky. :P


úte 03. srp 2010 22:06:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Ten Vuxal ale neni primo na orchideje, jak tak koukam po internetu...a ja si prave koupila primo na ne vsechny pripravky, i ty zminovane tycinky...
Tak ja to vyzkousim a uvidime :)


úte 03. srp 2010 23:08:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Tnojivé tyčinky, kuličky,aj. jsou přece jen pro orchideje rizikové. Wuxal je velmi dobré naše hnojivo, pro orchideje bezproblémů. Ale super, další druhy ne..


stř 04. srp 2010 21:28:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: