Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 4:04:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Nekvetou a nekvetou 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
možno sa niekomu zíde táto tabulka
http://www.forum.orchideen-forum.de/sho ... n-D%FCnger

osobne som odskúšala viacero hnojív
- Agro - nula bodov, zasoluje, a výsledok v podobe kvetov sa po nom nedostavil, podla mna jedno z najhorších hnojív
- Kapka - podobne, hnus
- Floraservis FLORASIN (žltá flaštička) - podobne , hnus, kryštáliky sa usadzovali aj okolo vrchnáka, podobne aj u Agra som si všimla
- Pokon na orchideje 5-6-7 - ten ma milo prekvapil, nemám odmeranú vodivosť, ale viditelné kryštáliky sa netvorili a Phaleonopsisi hybridné kvitli po ňom krásne, sýtymi farbami a bohato, aj rast bol dobrý,m robia ho Holanďania, v jednom článku na nete somsa dozvedela že vodivosť zvyšuje o cca 150-200 us. (vela ?, málo ?)
- Hnojivo na orchideje vlastnej značky z Hornbachu - šedý priemer, ani zle ani dobre, bez výsledku, ale aspoň tolko nezasoloval
- Hnojivo od Orchids and More - malo by sa vyznačovať nízkou vodivosťou, výsledok po asi 2,5 mesačnom používaní zatial nevidno....pravda, pomaličkz už hnojenie začínam obmedzovať, uvidíme o 2-3 mesiace čo bude, zdá sa že nezasoluje.
- Wuxal (zelená tekutina) - zatial používam krátko a len sporadicky, pre zmenu
- Kristalon plod a kvet - neviem, nemám odskúšaný, zrejme je dosť silný a vodivý, takže ked už tak slabšiu koncentráciua trúfla by som si asi len na Cymbidiá a iné žrúty, neviem ale vierohodne posúdiť, kedže som ho neskúšala
- Biplantol - nemám, skúša ho kamarátak, ale vlastne to ani nie je hnojivo, ale homeopatikum
- Substral na orchideje (fialová flaška) - lepší priemer

Podotýkam že som nemerala vodivosť a používala predpísané dávky na menej citlivé orchideje a polovičné na citlivejšie, Paphiopedilum mám len jedno a hnojím len ked si spomeniem aj to len 1/4 koncentráciou, čiže skôr nehnojím. Ale to mi stejne nekvitne :(
Takže to čo som napísala berte skorej ako môj dojem, najlepšie z nich zatial mi vyšiel POKON , robia ho Holanďania a som zvedavá teray na to OM.


pát 20. zář 2013 10:12:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Inak Phaleňákom hybridným určite prospeje pokles teploty o nejaké 3 stupne, najmä na noc, stačí stiahnuť radiátoir alebo ju dať na chodbu alebo niekde do spálne kde je chladnejšie o čosi a súčasne zálievku trochu obmedziť, u mna to kedysi zabralo , každopádne nie pod 16 st. uplne stačí an nejakých 5-6 týždnov. A v lete nekvitnú asi viacerým, v teple sú radi že sú radi :(, príde jesen, ochladenie a zase sa nakopnú.


pát 20. zář 2013 10:15:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Vida, Němci dělají podobná měření jako já.
Zajímalo by mne, z čeho Schwerter to hnojivo míchá, že má tak dobré výsledky. To je teda pozoruhodné.


pát 20. zář 2013 20:00:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Betina2 píše:
Inak Phaleňákom hybridným určite prospeje pokles teploty o nejaké 3 stupne, najmä na noc, stačí stiahnuť radiátoir alebo ju dať na chodbu alebo niekde do spálne kde je chladnejšie o čosi a súčasne zálievku trochu obmedziť, u mna to kedysi zabralo , každopádne nie pod 16 st. uplne stačí an nejakých 5-6 týždnov. A v lete nekvitnú asi viacerým, v teple sú radi že sú radi :(, príde jesen, ochladenie a zase sa nakopnú.


Zajímalo by mně, jak dlouho byla určitá hnojiva používána a pokud zkoušení probíhalo souběžně na různých rostlinách, nebo postupně na všech rostlinách?

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 20. zář 2013 23:22:38
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Já mám phalaenopsisy na jihozápadním okně , jsou tam stále , vlastně i přes ty úmorná vedra a v zimě pod nimi sálá radiátor, hnojím Orchimixem a kvetou jako o život...


sob 21. zář 2013 5:52:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Roman, vždy používam určitú flašku hnojiva na všetky orchideje ktoré hnojím, nedávam jedno hnojivo jednej skupine a v tej istej dobe iné hnojivo inej skupine. Je fakt, že také 2 roky dozadu u mna prevažovali hybridné Phaleonopsisy, takže moj test je čisto subjektívny , ale prišlo chladnejšie obdobie a zase nasadili, až rozkvitnú môžem posúdiť test na hnojivo Orchids and More a či má nejaký vplyv na intenzitu sfarbenia alebo či je to len namiešaná "ružová vodička". Totiž na nasdenie mohol mať vplyv aj ten pokles teploty, to sa ťažko oddelí od ostatných podmienok. Každopádne ale s čistým svedomím už teraz môžem povedať že OM hnojivo ružové sa zdá nezasoluje, alebo len skutočne velmi málo, lebo volným okom to nepostrehnem.


sob 12. říj 2013 22:59:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Evulka u nás najlepšie idú Phaleonopisy na SZ strane v detskej izbe. Najkrajšie Vianoce majú vždy naši chalani na okne =D


sob 12. říj 2013 23:00:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
A ten Pafík jediný mi aj bez hnojenia nakoniec pokvitne :)


sob 12. říj 2013 23:02:11
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Nekvetou a nekvetou
Betino2 Kristalon klidně a zcela bez obav. Používám poloviční množství, než doporučují. Začínám Krystalon start, potom květ a plod a k podzimu Krystalon podzim. Každý má jiný poměr látek. Protože mám kytek hrozně moc, tak přes léto používám i kravinec, protože Krystalon mně jedno balení vydá tak na tři zálivky.


ned 13. říj 2013 6:46:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron