Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:38:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 Přesazování 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Přesazování
HAKI píše:
zaruba píše:

Myslím, že se nad mou amatérskou diagnosou pobavíš, ale to je také dobré- občas se zasmát :lol:



To je jasný každý se s tím pereme a jak :) .Miloši protože přesazuju tak mohu zhodnotit podle kořenů jak si pafíčko vede. Snad moje přelejvací doba už je pryč i když někdy se to ještě plíživě vrací…. . Posílám ti foto neříkám mohlo by to být i lepší ,ale po třech letech kořeny nevypadají na zatuchlý skleník a moc vody v zimě .
Je to i tím že i v zimě mohu v zz pár hodin větrat. Nikdo na mě nekřičí, že mu je v prostoru zima. Tahle zima byla i příznivější na teploty . Jo kořeny jsou zasypaný skořicí tak mohou vypadat třeba nezvykle. Teď ještě vyladit ty květy

Výstavní kořeny, já jsem taky ze začátku dost zalívala a jak píšeš, teď hodně větrám pokud to ranní teploty dovolí, jak je 5 st otvírám okno,ale někdy se to nepovede jsou 2 st a pak pere sluníčko holt jsem dala stínovku, nedá se nic dělat.....směnné zaměstnání má i svoje výhody, já odjíždím ráno v půl páte a ve 16.15 jsem doma.....to si nevybereš..... :D Věra


pát 05. úno 2016 11:38:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Psychopsis
Příloha:
WP_20160811_003.jpg
WP_20160811_003.jpg [ 79.3 KiB | Zobrazeno 5285 krát ]
Příloha:
WP_20160811_008.jpg
WP_20160811_008.jpg [ 153.58 KiB | Zobrazeno 5285 krát ]
Příloha:
WP_20160811_001.jpg
WP_20160811_001.jpg [ 164.03 KiB | Zobrazeno 5285 krát ]
Příloha:
WP_20160811_005.jpg
WP_20160811_005.jpg [ 175.87 KiB | Zobrazeno 5285 krát ]
Dnes mi dorazily dvě rostlinky Dendrobium unicum od firmy Luckscheiter. Tak jsem je šel okamžitě přesadit- jako vždy. V malých plastových květináčcích samozřejmě rašeliník. Naštěstí také trocha kůry, která to zachraňovala. Vše nacucané jako houba a rašeliník ve stádiu hniloby jak se tu psalo. Co se dalo jsem z kořenů odstranil a zjistil, že část jich je v pořádku. Přesadil jsem to tak jak jsem ve své sbírce zvyklý a úplně jsem slyšel ty rostlinky jak mi děkují :lol: :lol:
Tak jsem si pomyslel že ti úplní začátečníci to dnes také nemají vůbec lehké. Seženou sice téměř vše, ale většinou mladé, takto rozpěstované rostliny. Pokud to ale nechají tak jak to přišlo tak jim asi dlouho nevydrží. Tyhle dvě rostliny mi přišly z kategorie "květuschopná rostlina". Taková veliká rostlina jakou bych si představoval, která vydrží i větší přehmaty by myslím stála více než 1000,-Kč, ale horší že nikdo takové ani nenabízí.
Není to myšleno nijak proti firmě Luckscheiter, protože oni to také takhle nakupují. Asi dnes je všechno z Asie a stejné kultury. Ty rostlinky nejsou špatné a určitě si je dopěstuji na jedince dle svých představ :P
Rašeliník má asi také výhodu v tom, že i když se rostlina s květníkem postaví vzhůru nohama tak se nic nevysype a bal bude stále nepoškozený na kořenech. Oni to ti obchodníci mají dobře vymyšlené :P


čtv 11. srp 2016 15:15:41
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Přesazování
No ten polystyren je podezřelej. To bych skoro typoval že to namíchal někdo z firmy Lukscheiter. V zahraničí se moc nepoužívá.
Zrovna unicum roste na holé kůře a v tomto má jako vydržet a pěkně kořenit? Echm.... bohužel je stále co zlepšovat. Osvěta je stále žádoucí:-)


čtv 11. srp 2016 16:35:46
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Přesazování
Unicum jsem kupovala v Drážďanech, bylo navázané, ale i s balem rašeliníku. Už se to zařasovalo, když jsem ho kupovala. Převázala jsem ho na kůru bez rašeliníku, podložila jsem ho jenom trochou palmových vláken (to mám od Romana, není to kokos) a sedí navrchu. Dělá kořínky, žene výhon, tak si myslím, že je spokojené.


čtv 11. srp 2016 17:29:49
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Přesazování
Karlos: Asi máte pravdu, ta kůra a polystyren jsou přidávané při přesazování asi u Lukscheitera. Střed byl čistý rašeliník. Osvěta jasně- co člověk koupí to se musí přesadit už kvůli revizi kořenů.
Zdenka: Myslím, že jste to trefila a teprve u Vás kytka dostala to správné- však Vám to dává také najevo :P


čtv 11. srp 2016 19:58:16
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Přesazování
V zásade vždy presadzujem hneď po nákupe ! Aj keď náhodou niekedy v substráte nie je rašeliník, tak substrát je často premočený. Rastliny po presadení nejaký čas stagnujú, než začnú rásť nové korene "adaptované" na suchšie podmienky (myslím pravidelné presýchanie). Najhoršie je to s rastlinami, ktoré boli v čistom rašeliníku.


sob 13. srp 2016 9:57:25
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Přesazování
Potřebuji poradit. Už asi 3x jsem přišla o Burragearu Nelly Isler a stále to nechci vzdát. Objednávala jsem kůru a měl ji p. Kacerovský ve slevě. No ale , už v květináči se kývala a kořeny nic moc, spíš tedy nic , nejde mi poznat zda jsou vůbec nějaké funkční , byl tam rašeliník atd.. poraďte jak tu rostlinu udržet při životě...zatím je vyndaná a zbavená toho nacucaného uprostřed ale nevím jestli zase neodejde :( Ještě jsem vzala Cambrii , měla by to být Bealleara podle květu , má poupě . Mně se s těmi co mají tenké kořeny moc nedaří , poraďte mi nějakou Vaši zkušenost.Děkuji ;) Přidám fotky , první je ta Burrageara..


Přílohy:
B1.jpg
B1.jpg [ 98.09 KiB | Zobrazeno 5085 krát ]
C6.jpg
C6.jpg [ 155.63 KiB | Zobrazeno 5083 krát ]
Poznámka: Kořeny první kytky
B3.jpg
B3.jpg [ 140.79 KiB | Zobrazeno 5081 krát ]
Poznámka: Kořeny Cambrie
C7.jpg
C7.jpg [ 129.37 KiB | Zobrazeno 5080 krát ]


Naposledy upravil evulka dne úte 27. zář 2016 18:16:12, celkově upraveno 2

úte 27. zář 2016 18:04:24
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Přesazování
Zdá se mi to být ten samý obrázek dvakrát.


úte 27. zář 2016 18:06:17
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Přesazování
Ono to mezi tím naskočilo. Tedy kořeny na to, že je to po létě, se mi moc pěkné nejeví. Ani u jedné. Budou to relativně velké kytky. Ale co s tím, zkušenější poradí líp. Muž to zkouší takové, co přijdou o kořeny, položit na živý rašeliník a do mikroteňáku, někdy se zadaří.


úte 27. zář 2016 18:14:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přesazování
lipo píše:
Ono to mezi tím naskočilo. Tedy kořeny na to, že je to po létě, se mi moc pěkné nejeví. Ani u jedné. Budou to relativně velké kytky. Ale co s tím, zkušenější poradí líp. Muž to zkouší takové, co přijdou o kořeny, položit na živý rašeliník a do mikroteňáku, někdy se zadaří.


z kořenů bych odstranila vše, co půjde. Je to někdy piplačka, dobrý pomocník je párátko. Hlavně u báze, kde bývá nacpaný rašeliník. Přilepenou kůru odlepit opatrně např. pod tekoucí vlažnou vodou. Co poznáte, že nejsou funkční kořeny, odstřihněte. Kořeny bych pořádně proprala pod tekoucí vodou a nechala klidně dva dny oschnout na vzduchu. Rostlině se za tu dobu nic nestane. Zasadit do malého květináče tak, aby kořeny byly v podstatě natěsno, max. 1 cm okolo prostor. Na dno drenáž, např. kousky polystyrenu. Já sázím do hrubší kůry, rostlina se musí hlavně v květináči ukotvit např. tyčkou a přivázání k tyčce a pak nacpu hrubší kusy kůry. Nechávám i volný prostor, aby se ke kořenům dostal vzduch. a báze musí být nad substrátem. Nevadí, když budou kousek koukat i kořeny. Když se ale báze utopí do substrátu, může začít uhnívat. Po zasazení 14 dnů vůbec nezalévám, aby se zacelily případná poškození kořenů. Opět tento druhům rostlin se vůbec nic nestane, mají v pahlízách dost zásob, aby rostlina nestrádala. I se zaléváním opatrně, lepší zálivku vynechat, než rostlinu přelít. Pokud budete mít drobnější substrát, můžete do něj strčit špejli a podle toho zalévat - až když je špejle zcela suchá a klidně ještě o dva dny později.
Držím palce, mně se rostliny nezdají nějak špatné, viděla jsem podstatně horší :-)


úte 27. zář 2016 18:38:44
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: