Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 2:19:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
 Přesazování 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Přesazování
Jak hniloba postupovala, bohužel nevím. Neměla jsem příležitost kytku pravidelně kontrolovat. Dala jsem ji tchýňce loni na jaře, dlouho byla v docela dobré kondici, ale pak se dostala do podstatně chladnějších podmínek ...
Domnívám se, že to mohla být ta, co ji na zde již zmíněném webu (http://www.staugorchidsociety.org/cultu ... seases.htm) popisují hned jako první, původce Erwinia. Světle hnědá barva, hodně vodnaté. Zasaženy byly listy především těsně nad substrátem, choroba postupovala zvenku dovnitř růžice. Občas byl flek i někde výš na listu. Měla jsem v začátcích totéž na jednom papuči doma, ale zdá se, že odstraněním napadeného listu to snad skončilo.


pát 28. led 2011 22:07:57
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Přesazování
Myslím si, že na popisovaný problém by provedený zásah měl postačovat. Nejdůležitejší je ale zlepší pěstebních podmínek.
Hezký den
Pavel


pát 28. led 2011 22:39:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Přesazování
Díky za rady, Pavle, vynasnažím se :D


pát 28. led 2011 22:41:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Přesazování
Tak snad to bude stačit. Pokud to bylo jen na listu a ten se podařilo včas odstranit. Pokud se to dostalo níž, tak to je horší. Při rozšíření rostlinu zničí.


sob 29. led 2011 11:59:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Přesazování
Uvidíme, listů jsem musela odstranit až hrůza.


sob 29. led 2011 14:16:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Přesazování
Gabča píše:
Zasaženy byly listy především těsně nad substrátem, choroba postupovala zvenku dovnitř růžice.

Jak já ty houbový mrchy nenávidím. Mám dva zelenolistý velkokvětý Paphiopedila. Nevšimla jsem si -asi jsi nepsala název pafíčka? Protože moje zkušenost vychází jen z těchto druhů. Snad dobrý výsledek (ale to nikdy člověk neví) je když jsou kořeny v pořádku a je jich hodně. Jen silná kytka vydrží. Proto varuji aby se kupovali nějaký mrzáčci určený na záchranu.
Tak k houbám. Tyhle dvě Paph mám od r.07 Houbové onemocnění je někdy tak rychlé , že se otočíš a je po pafíčku.Můj názor je, že jen rychlé důkladné ořezání v prvopočátku může kytku zachránit.A pak chemické ošetření -bez toho to bohužel nejde. Postřiky většinou stojí víc než celá kytka- ale tyhle dva pafíky jen tak neseženu a jsou taky památeční. No v tom odkazu od tebe je doporučena sloučenina mědi a to je ve fungicidu Championu 50WP.To jsem ještě neznala.
Blbý je že se mě houba zopakovala .Postupovala jsem stejně ale už jsem nefotila,protože to moc radostný není. Jo dobré je stříkat pafíčko i prolít substrát .Přesazovala jsem až následující rok.Mám kytky vlastně přes 3 roky a ještě jsem je nedělila no jo no.
Paphiopedilum Joan McLellan Tayler- jak vypadá dnes. Roste dobře.
Obrázek


Paphiopedilum Sandra Moore- to je chudák ale bojovník zároveň . Ořezala jsem vše podezřelé i 2 nové malé růžice. Kytce zůstaly jen dvě staré růžice.A to jsem si řekla-sakra jsem zvědavá jak to chlapče zvládneš. Nové růžice jdou-rostou z růžice č.2 -myslím že je to ještě starší růžice než č.1. Nové růžice tentokrát rostou pomaleji Tak naděje je vždycky. Přeju ti zdar
Foto -
Obrázek

Postup u obou kytiček-
[url] http://haki1.rajce.idnes.cz/Paphiopedil ... Tayler.jpg
[/url]
[url] http://haki1.rajce.idnes.cz/Priklad_hou ... dra_Moore/
[/url]


sob 29. led 2011 14:33:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Přesazování
Měďnatých přípravků je řada. Základ síran měďnatý, Kuprikol ,Champion.
Pro tyto ůčely snad i lépe kombinované- dvousložkové. Měď s manconzebem, nebudu ani vypisovat jména, je jich víc. Haki, jak jsi měla v té tabulce Aliete. Dělá se kombinace s mědí Aliete bordó. To jen nejznámější, běžné. Jinak řada jiných. Jistě nic překvapivého.


sob 29. led 2011 20:40:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Přesazování
Díky za tipy. Obávám se, že u nás mají max. Kuprikol. Zatím jsem zbytečky napadených listů vysušila lihem, jinak bych musela fiknout celou růžici. Říkám si, ikdyž z ní nic nezbylo, třeba vyhodí nový list. Možná je to blbost.
Pro HAKI: jméno nemá, je z Hornbachu. Narazila jsem na pěkně rostlou kytku, tchýně měla svátek ... květy byly překvapení, mně se líbily. Zajímalo by mě, pokud by měl někdo nápad, co by v tom mohlo být nakřížené (já vím, že je to věštění). Těšila jsem se, že si časem oddělím, ale jestli to přežije, tak už ji asi nevrátím. Pro sebe většinou beru ty odkvetlé chudáky a zachraňuju. Někdy se podaří i kytka v dobrém stavu. Jedna mi teď žene na květ.


Přílohy:
papuč Jarunka 2.jpg
papuč Jarunka 2.jpg [ 106.8 KiB | Zobrazeno 4547 krát ]
pon 31. led 2011 1:05:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přesazování
Gabčo, Jarunka se povedla, ale na tip si netroufnu. Vůbec jsem netušila, že i něco takového se v Baumaxech a spol. vůbec prodává.


pon 31. led 2011 11:55:21
Profil ICQ

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Přesazování
Občas asi ano. Teď ještě aby rozchodila tu houbu ...


pon 31. led 2011 12:24:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron