Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:11:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 Přesazování 
Autor Zpráva

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Přesazování
Evi děkuji , tu špejli mám na Vaši radu už dávno u všech orchidejí , pokusím se to nějak vypreparovat, ty kořeny jsou jako nitě, jsou většinou měkké, no budu bojovat :roll: Eva


úte 27. zář 2016 18:58:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přesazování
evulka píše:
Evi děkuji , tu špejli mám na Vaši radu už dávno u všech orchidejí , pokusím se to nějak vypreparovat, ty kořeny jsou jako nitě, jsou většinou měkké, no budu bojovat :roll: Eva


chce to trpělivost, včera jsem zrovna z jedné malé rostliny odstraňovala rašeliník a zamechovanou rostlinu párátkem asi třičtvrtě hodiny. :lol: když se to občas propláchne pod tekoucí vodou, jde to lépe.


úte 27. zář 2016 19:27:38
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Přesazování
Tak jsem si objednala znovu Dendr. farmeri , přišla pěkná velká rostlina v malinkém květináčku v suchém rašeliníku. Kořeny lezou i spodem. Tak mám hrůzu jak to z toho budu zase dostávat... :?


pát 14. říj 2016 16:21:28
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Přesazování
Po namočení to půjde snadno. Ale jestli jsou všechny pahlízy už dorostlé, mohlo by to počkat na jaro, teď se bude sušit a chladit. Přes zimu ho nezalévám.


pát 14. říj 2016 17:15:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přesazování
přesto, že se teď bude sušit, klidně bych ho z rašeliníku vyndala. Rašeliník vydrží cca půl roku, pak se začne "kazit". Když v tom přijde rostlina, nikdy nevíme, jak v tom je vlastně dlouho. A zrovna tahle orchidku bych v tom nenechávala. Stačí stejně velký květináček jako má teď, ale jen s kousky kůry.


pát 14. říj 2016 17:27:13
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Přesazování
Holky díky , teď jedu na návštěvu k dceři tak to zkusím v neděli nějak opatrně vypreparovat. Zdeno nezaléváš ho vůbec ? To bude u mne velký problém.. :roll:


pát 14. říj 2016 18:13:15
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Přesazování
Asi tak od začátku listopadu vůbec. Až tak do začátku února, obvykle v té době začne nakvétat, tak začnu opatrně zvyšovat zálivku. Proto by mi ten mech nevadil, suchý nebude dělat nic. Ale když ho přesadíš teď, tak je to taky v pohodě. Dej ho do chladna a nech ho na suchu a na světle.


pát 14. říj 2016 18:17:25
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Přesazování
Zdeno díky , už jsem jeden určitě ulila , tak se budu snažit tento uchovat. Zkusím opatrně přesadit jak radíte a děj se vůle boží, zalévat přes zimu nebudu :evil: ;)


pát 14. říj 2016 18:21:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přesazování
evulka píše:
Zdeno díky , už jsem jeden určitě ulila , tak se budu snažit tento uchovat. Zkusím opatrně přesadit jak radíte a děj se vůle boží, zalévat přes zimu nebudu :evil: ;)


toho přesazování se neboj, vůbec by to neměl být problém. Pomáhám si párátkem, rašeliník se dá krásně vytáhnout. Nejdřív ho vyklop z květináče a dej do misky s vodou, aby se vše pořádně nasáklo. Pak to jde dobře. Průběžně to oplachuj, dost se toho vymyje. Navíc kytka se napije. Kůru dej spíš střední kousky a můžeš to zasadit tak, že vlastně kůrou rostlinu v květináči jen ukotvíš, aby se nekvedlala. Když budou kolem kořenů vzduchové mezery, vůbec to nevadí, ba naopak. Rostlinu takto nepřeliješ, až budeš zalévat a přes zimu můžeš tak za tři až čtyři týdny porosit svrchu substrátu kořeny, jen malinko a také podle teploty. Pokud bude opravdu v chladnu, zálivku přes zimu nepotřebuje. Ale pokud budeš mít suchý vzduch, občas takto můžeš porosit svrchu substrát. Správně by se měla začít zvyšovat zálivka, když začne rašit nový výhon. Nenech se kytkou ukecat, že chce zalít, když nasadí poupata. Mohla by ti poupata odpadnout :-)


pát 14. říj 2016 19:14:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Přesazování
Já ten rašeliník nejraději vyplavuju hadicí, proud vody je dobrý a pokud se to nepřežene, tak je dost šetrný.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 14. říj 2016 19:16:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: