Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:59:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
 Prosím o radu a Vaše zkušenosti 
Autor Zpráva

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Ono to je z dřívějška - to jsem jen zalévala a ta z vodovodu. Po získání více informací zalévám dešťovou /sněhem/ až po zestříbření kořenů a každý druhý den ráno rosím - také dešťovkou. Ty kořeny jsem dnes ostříhala - pár jich takových bylo i vevnitř, dala jsem nový substrát (koupený - piniová kůra s rašeliníkem - toho tam je ale málo, kůra hezká), rány jsem ošetřila mletou skořicí a nezalévala. Tak snad jsem vše udělala správně a kytička mě zas potěší květy. Nebo myslíte že bych se měla zaměřit ještě na něco? Chci je přesadit všechny, aby tam neměly žádnou tu sůl, ale zatím jsem udělala jen jednu, tu nejhorší a sháním ještě informace


pon 18. bře 2013 18:43:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
danytek píše:
Ono to je z dřívějška - to jsem jen zalévala a ta z vodovodu. Po získání více informací zalévám dešťovou /sněhem/ až po zestříbření kořenů a každý druhý den ráno rosím - také dešťovkou. Ty kořeny jsem dnes ostříhala - pár jich takových bylo i vevnitř, dala jsem nový substrát (koupený - piniová kůra s rašeliníkem - toho tam je ale málo, kůra hezká), rány jsem ošetřila mletou skořicí a nezalévala. Tak snad jsem vše udělala správně a kytička mě zas potěší květy. Nebo myslíte že bych se měla zaměřit ještě na něco? Chci je přesadit všechny, aby tam neměly žádnou tu sůl, ale zatím jsem udělala jen jednu, tu nejhorší a sháním ještě informace


Řekla bych, že to je naprosto správně přesazené. Tak jen dál. :P


pon 18. bře 2013 19:11:38
Profil ICQ

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Hezký den, tak orchidejky jsem už přesázela všechny, směs jsem nakonec udělala piniová kůra - cocochipsy - perlit. Na to jak vypadaly vzdušné kořeny, ty uvnitř jsem docela zachránila. Jen jedna mi zůstala s asi jen třemi malými kořeny. Teď po 10 dnech (jak jsem se tu dočetla) jsem je poprvé opatrně a s hrůzou zalila. Bojím se že to zas přeženu. Co myslíte, za jak dlouho se na phalech projeví změna? Hodím sem ještě pak fotku jedné která se mi moc nelíbí...


úte 02. dub 2013 9:45:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
danytek píše:
Hezký den, tak orchidejky jsem už přesázela všechny, směs jsem nakonec udělala piniová kůra - cocochipsy - perlit. Na to jak vypadaly vzdušné kořeny, ty uvnitř jsem docela zachránila. Jen jedna mi zůstala s asi jen třemi malými kořeny. Teď po 10 dnech (jak jsem se tu dočetla) jsem je poprvé opatrně a s hrůzou zalila. Bojím se že to zas přeženu. Co myslíte, za jak dlouho se na phalech projeví změna? Hodím sem ještě pak fotku jedné která se mi moc nelíbí...

Teď po přesazení možná budou chvíli "stát" (ale třeba taky ne, když začíná to jaro). Jinak Phal vydrží bez zálivky hodně dlouho (měsíc, dva - podle prostředí), tak se vůbec nic neděje, když je v zimě zalejete třeba jen jednou za 14 dní ;) . Jsou vybavené svými listy a kořeny na to, aby dokázaly přežít bez vody delší dobu. Hrůzu nemějte, když jim vodu nebudete lít do srdíček, nepostavíte je na průvan, nenecháte je delší dobu při teplotě pod 15°C s mokrým substrátem, rozdýchají skoro všechno. Takže, přesně jak tu píše jeden z velmi dobrých pěstitelů - nejhorší bylo, naučit se orchišky NEZALÉVAT! Myslím, že tahle "dovednost" potrápila v začátcích nás všechny :mrgreen: (a přiznávám, že i dnes se mi povede "ulít" aspoň jednu kytičku za zimu :roll: ).


úte 02. dub 2013 14:20:44
Profil

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
To máte pravdu, to je ta přepéče a věčné okukování. :lol: Přikládám foto phalíku, který se mi po přesazení nelíbí. Ten výhon je podle mě na květ, ale je tam už min. 2 měsíce v této velikosti. Přijde mi, že se na něm udělala taková černá tečka, chytá divnou barvu, a celkově se mi kyti odspoda nelíbí, no zkuste někdo posoudit, jestli to je z fotek poznat. Předem děkuju za všechny názory


Přílohy:
DSC_0409.JPG
DSC_0409.JPG [ 68.14 KiB | Zobrazeno 3765 krát ]
DSC_0410.JPG
DSC_0410.JPG [ 61.89 KiB | Zobrazeno 3765 krát ]
úte 02. dub 2013 19:54:46
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
V krčku je nejspíš (možná jen částečně) zahnilá.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 02. dub 2013 21:35:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Vypadá to tak, to už se nejspíš dál nepohne. :?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 02. dub 2013 21:53:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Takže myslíte že ji už nerozchodím? Listy má ale hezký, velký a tuhý. A dobrých kořenů jí zůstalo (podle mě) taky poměrně dost


úte 02. dub 2013 22:48:19
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Určitě jo. Záleží na poškození. Já myslel ten stvol. Ten už se určitě dál nerozjede. :?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 02. dub 2013 23:42:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 17. bře 2013 21:35:32
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Já už začala truchlit nad další ztracenou... Neopatrnou zálivkou jsem si už dvě odpravila... Já si říkala že to bude asi reakce na přesazení že to schodí, ale trochu mě zarazila i ta světlejší barva vnější strany srdíčka... No, uvidíme :) Děkuju


stř 03. dub 2013 1:00:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: