Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:18:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Mykorrhizní preparáty 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. črc 2009 19:53:51
Příspěvky: 58
Bydliště: Brno-venkov-Biskoupky
Příspěvek Mykorrhizní preparáty
...
A ještě mám otázku ohledně zkušeností - nemáte někdo zkušenosti s mykorizovým preparátem pro orchideje?


úte 07. črc 2009 21:10:13
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Prosím o radu a vaše zkušenosti
Dendinko,
A co se týká mykorhizních preparátů tak jsem na našem trhu našel zatím 2 možnosti:
1) http://www.symbiom.cz/index.php?p=symbi ... menu=hobby o němž výrobce tvrdí, že obsahuje 6 druhů (bohužel blíže nespecifikovaných druhů) mykorhizních hub, a o němž se na jiných místech internetu píše, že není vhodný pro orchideje
2) http://www.growmarket.cz/produkt/polyversum-5g obsahující Pythium oligandrum

Nakolik jsou zmíněné přípravky použitelné při pěstování orchidejí jsem se zatím nikde nedočetl. Každopádně ale hodlám udělat pokus se Symbivitem a použít ho jako součást substrátu pro semenáčky Cypripedium reginae. Výsledky testu ale budou nejdříve koncem příští vegetační sezóny.

Hezký den
Pavel


stř 08. črc 2009 22:02:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. črc 2009 19:53:51
Příspěvky: 58
Bydliště: Brno-venkov-Biskoupky
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
A k tomu mykorizovýmu přípravku mám na mysli tohle: http://www.aukro.cz/item675872442_akce_ ... nejen.html
Obsah preparátu uvádí výrobce podhoubí typu ORM izolovaná z kořenů: phalaenopsis sp., oncidium sp. a xylobium sp. pocházející z místa přirozeného výskytu.


stř 08. črc 2009 23:12:24
Profil

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Dendinka: podle mne je to dobrá věc na to, jak vytáhnout nezkušeným pěstitelům peníze z kapsy. Znám lidi, kteří mají stovky orchidejí, a nikdo z nich nic podobného nikdy nepotřeboval.


čtv 09. črc 2009 10:06:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
presne tak....

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


čtv 09. črc 2009 18:34:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 05. led 2009 13:38:52
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Dobrý den . Chtěla jsem se připojit k diskuzi zkušenosti s mykorhizním preparátem pro orchideje.
Hlavně mne zajímal polský preparát, který je neustále nabízen na aukru.
Obrátila jsem se přímo na výrobce Symbivitu a dostala jsem od paní ředitelky tuto odpověď, kterou cituji.
Obdržela jsem Váš dotaz týkající se použití mykorhizních hub na orchideje.
Musím Vás zklamat – orchideje jsou natolik specifické, že do dnešního dne nikdo nedefinoval mykorhizní přípravky pro orchideje. Orchideje sice mohou utvořit vztah s houbami, ale jedná se o zcela unikátní záležitost a opravdu v této chvíli nikdo tuto zvláštnost nezpracoval komerčně. Máme bohaté zkušenosti i z vědecké oblasti, a proto si mohu dovolit toto tvrzení napsat.
Vámi přiloženou reklamu na přípravek velice dobře známe. Tato polská firma nabízí celou řadu mykorhizních přípravků a slibuje víc, než jejich přípravky mohou dokázat. Samozřejmě, že jsme zkoumali výrobky této konkurenční firmy a bohužel pro jejich zákazníky jsme museli konstatovat, že kvalita je více než špatná. Samozřejmě, že i nás tato skutečnost velice trápí, jelikož tato firma dělá špatné jméno mykorhize a zabraňuje zákazníkům ověřit si, že mykorhiza je opravdu skvělou záležitostí.
Pokud pěstujete orchideje, na našem trhu existuje již řada skvělých hnojiv a přípravků a pokud si mohu dovolit poradit, raději investujte do hnojiva ve spreji (přikládám obrázek) a ne do polského přípravku slibující něco, co není pravda.
Ovšem pokud byste chtěla zkusit mykorhizní přípravky na jiné rostliny, vřele Vám doporučím naše produkty. Můžete navštívit naše webové stránky (http://www.symbiom.cz), kde se dozvíte řadu informací. Pokud byste chtěla vědět více, neváhejte mne kontaktovat.
Petra Koudelná
ředitelka obchodu a marketingu

Podle této odpovědi jsem usoudila, že nejlépe se řídit radami všech zkušených pěstitelů a nezkoušet nějaké experimenty s nevyzkoušenými
preparáty a raději za ušetřené peníze si koupit novou pěknou rostlinku.
Děkuji všem zkušeným pěstitelům , že pomáhají řešit některé svízelné situace a podělí se se svými zkušenostmi. Velmi ráda navštěvuji toto forum a velmi mi pomáha v pěstování orchidejí. S pozdravem Soňa


sob 11. črc 2009 8:02:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Symbivit jsem zkoušela loni, dobře se z nimi znám a testovala jsem to i na pelargoniích a myslím,že by mi p.ředitelka dala za pravdu,že s úspěchem....Mám to po roční zkušební době


sob 11. črc 2009 8:05:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Prosím o radu a Vaše zkušenosti
Pavel Heger: to polyversum se myslím používalo svého času jako velmi šetrná ochrana proti plísním u výsevů neorchidejí. šetrná ale neúčinná, pokud si pamatuji zkušenosti pěstitelů dobře.
S imitací mykorhizy to nemá nic společného.
Navíc všobecně dospělé epifytní kytky obecně nejsou na mykorhizu tak fixovány jako semenáče, popř. některé terestrity.


sob 11. črc 2009 10:35:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 13:36:11
Příspěvky: 80
Bydliště: Brno
Příspěvek Stimulátor růstu
Ráda bych se zeptala, jestli někdo nemáte zkušenost s Mykorizovým podhoubím, které nabízí na Aukru.
http://www.aukro.cz/item816315395_akce_ ... nejen.html

_________________
Hana


pát 13. lis 2009 12:50:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Mykorrhizní preparáty
Nemám ale neřešte to. Někdo chce vydělat.


pát 13. lis 2009 18:16:41
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: