Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 1:17:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Obecné rady začátečníkům 
Autor Zpráva
Příspěvek Obecné rady začátečníkům
Prosím o rady, které orchideje bych mohla pěstovat v bytě kde mám 18-20 st. Zatím tam mám Phaly, Paphilopedila, novou Brassadu,je možné něco zavěsit a jak se o to starat, vracím se z práce v 16 hod.
Díky za rady


pon 13. říj 2008 11:19:09

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Na tohle jsou lepší knížky:-)


úte 14. říj 2008 15:48:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
to Věra: pokud máš možnost v létě přemístit ven, myslím, že výběr je široký, hlavně mezi temperovanými druhy. A co zkusit Dendrobium ? Je jich nepřeberné množství... ( :D jsou to moji oblíbenci - podmínky v domě podobné, ale všechny kromě teplomilných jsou v létě venku) myslím, že jsi psala, že to máš kousek do Čečelic tak tam určitě budou pěkné věci.


úte 14. říj 2008 19:32:30
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Evo,
měla jsem Dendrobium nobile a to ne a ne kvést.


Knížek mám víc než dost,ale přesto děkuji


stř 15. říj 2008 11:45:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Zrovna D. nobile je tak vděčný duh. Dá se venku, nebo ve skleníku s okurkama držet prakticky do nejkrajnějších orchidejářských termínů (kdy to jde k nule), pak přezimovat v suchu, někde ve studené místnosti, na jaře se odvděčí spoustou květů. Přestože je to profláklý a často pěstovaný druh, myslím že jeden z nejkrásnějších:-)
Mrkejte jak to roste v thajsku. Dneska jsem zas internetil....
http://www.theorchidman.com/photo_gallery.htm


stř 15. říj 2008 15:21:54
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Věro,
z Dendrobií mám velmi dobré zkušenosti s hybridy D. phalaenopsis (do bytu je to tutovka) a
pak mám jeden hybrid pojmenovaný (ale neregistrovaný) D. Marie Noel, náležící ke skupině D. nobile, ale kvete pravidelně dvakrát do roka bez jakéhokoliv stěhování z parapetu http://www.orchidej.net/galerie/ostatni ... 0Noel.html , kdybys měla zájem, tak bych měl nějaký kousek na prodej.
Z hybridních katlejí si nemohu vynachválit Blc. Alma Kee "Tip Malee" - kvete spolehlivě každý rok.
A paphiopedil potom např. primární hybrid Paph. Lathamianum. I to roste a kvete v bytě naprosto spolehlivě, i když by mu teoreticky měly vyhovovat spíše temperované podmínky.
Hezký den
Pavel


stř 15. říj 2008 20:07:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Pavle, byl by kousek D. Marie Noel i pro mě ? Jsem dendrobkama dost "postižená" a na to Vaše koukám už pěkně dlouho. Případně vyměním za oddělek D. lindleyi. Děkuji


stř 15. říj 2008 20:44:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Věro, Dendrobií je nepřeberné množství a ve všech teplotních rozmezích. Pokud nemáš možnost letnění, vybírej ty teplomilnější - D. Nobile chce opravdu ven. Koupila jsem před dvěma lety takového chcípáčka, krásně doma rostl ale nekvetl. nevěděla jsem, že má být přes léto venku. Letos jsem ho dala na zahradu do stínu a tady je foto.Vykvetlo dříve, než je pro D.nobile obvyklé. Virens mi říkal, že je to tím, že loni byly pahlízy už vyzrálé, ale protože neměly podmínky pro nasazení květů (nebyly venku) tak letos kvete jak o závod.
Na druhém snímku je Dendrobium eximium x atroviolaceum, je také velmi vděčné. Kvete od začátku července a teprve tento týden začaly odkvétat první květy.


Přílohy:
100_0784.jpg
100_0784.jpg [ 62.43 KiB | Zobrazeno 6022 krát ]
100_0412.jpg
100_0412.jpg [ 59.88 KiB | Zobrazeno 6067 krát ]
stř 15. říj 2008 20:55:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Pavle,
mám volný parapet na jižním okně (teď v zimě), je to ložnice tam netopíme jen pootevřu dveře,ale mám tam špaletová okna, když chci větrat musím ho otevřít ne vyklopit, ráda bych tam něco dala, co radíte?
A ještě napište ceny za ty orchideje, budu mít 50 ku tak bych mohla mít památku..Tu catleyu jsem u Vás nenašla, jakou má barvu?


čtv 16. říj 2008 20:16:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Obecné rady začátečníkům
Jen tak mimo s Pavlou Hybskou se znám moc dobře je to fajn kámoška,ale takové prostory nemám, hlavně v zimě. Skleník sice je, ale poprvé bude s bublinkovou folií, tak uvidím teplotu..


čtv 16. říj 2008 20:18:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: