Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 6:20:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Darce orchidejky 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 20. srp 2009 13:06:16
Příspěvky: 1
Příspěvek Darce orchidejky
Dobry den, mate tu skvele stranky, vyzkousela sem uz plno vasich rad. Mam jen dotaz, nenasel by se nekdo, kdo by daroval nejakou orchidejku, nejakou, jaka se neda jen tak sehnat v obchodech. Malou odnoz, ktera doma "prekazi".. Budu moc moc rada, zatim nemam moc druhu a tak bych si rada sbirku rozsirila, sama bych nejake poskytla, ale mam pouze tradicni druhy z marketu.. Diky za odpovedi.


čtv 20. srp 2009 13:10:26
Profil

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Zkus firmu Terra Koruna, mají spoustu netradičních orchidejí za velmi rozumné peníze.


čtv 20. srp 2009 13:36:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Darce orchidejky
JJ, teď jsem od nich dostala lycastu aromaticu, phalenopsis gigantea a schilleriana, dendrobium antennatum a sigmatostalix radicans. Jejich aktuální seznam je tady v inzerci ke stažení. Eventuelně u fy Lukscheiter.Pokud nechceš rostliny naslepo, doporučuju některou z mnoha výstav či burz. Nabízené rostliny se objevují taky v inzerci.


čtv 20. srp 2009 13:44:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 20. srp 2009 8:15:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Uz koukam na tu Terra Korunu, maj tam to soustu, tak jdu listovat, dekuju za tip. Ceny jsou opravdu slusne. Na vystavu bych se rada podivala, ale nikdy mi to nevyjde.. Tak snad se tam nekdy dostanu :)


čtv 20. srp 2009 14:14:22
Profil

Registrován: čtv 20. srp 2009 8:15:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Darce orchidejky
A vy z techto stranek objednavate? Ja se docela bojim, ze prijde naka nepekna, nebo nejak poskozena.. A to jsou nove stranky? Nejsou tam u vsech fotky, tak nevim, jestli si mam pockat, az se stranky dodelaji..


sob 22. srp 2009 20:22:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Moniko, aktuální seznam je tady na inzerci od Věry, resp. pana Hegera. Mě rostliny došly v pořádku, ale objednávala jsem si je, protože mi šlo o tyto konkrétní druhy, které, až bude výstava, třeba zase nemusí být. Pokud ti jde spíše rámcově o něco méně obvyklého, doporučovala bych ti některou z výstav, kde si přímo vybereš rostlinu, která se ti líbí a vyzjistíš od prodávajícího podmínky pěstování. Co se týče aktualizace webu, je Terra v tomto poněkud laxní. Fotky konkrétních botanických druhů a jejich podmínky najdeš na orchidspecies.com


ned 23. srp 2009 21:57:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 20. srp 2009 8:15:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Tak diky, asi si radsi pockam na nejakou tu vystavu a vyberu si pekne rostlou.. Zalibila se mi brassia, ma moc pekny kvety. Ja moc neznam orchideje podle nazvu, takze bych si musela vsechny hledat na jinech strankach, abych zjistila, jak vypadaji..


pon 24. srp 2009 18:48:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Vřele doporučuju, aby sis před tím zhodnotila, jaké máš podmínky, jak je ve kterém pokoji teplo a vlhko, na kterou světovou stranu, jak moc je osluněný. Vždycky je jednodušší si vybrat rostlinu podle konkrétních podmínek, aby ti hezky rostla, než se pokoušet ji napasovat do nevyovujících, předejdeš zklamání.


pon 24. srp 2009 21:00:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Katko, myslím, že to je nejdůležitější a prostudovat pro začátek literaturu a dát na rady zkušených...


úte 25. srp 2009 6:42:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 20. srp 2009 8:15:11
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Darce orchidejky
Knizky mam, jak o pestovani, tak encyklopedie, ale v zadny nemam poradne napsano treba jaky druh ma rad jaky podminky, ale s tim si myslim, ze nebude takovy problem, kdyz si kytku koupim od pestitele, tak snad spolu nakou vybereme. ale je pravda ze sem zatim kupovala, aniz bych vedela, jaky podminky potrebuje. Zanedlouho se budeme stehovat, tak asi pockam, kde se vyskytne mistecko na novou orchidejku. Pestuju totiz hodne kytek, nejen orchideje a zatim mi vsechny rostou pekne, az na ty orchidejky :?


úte 25. srp 2009 9:49:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron