Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 13:51:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Nádoby 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nádoby
Karlos píše:
Orchideje ve skle nevypadaj lépe než v keramice. To je můj názor, ale myslim si že celkově obecný. Keramzit saje a zadržuje urč. množství vody, jako drenáž se také může použít, tak efektní jako polystyren není. Světlo kořenům prospívá, ale není to podmínkou. Mnoho pěstitelů pěstuje orchideje v obyčejných květináčích a funguje to. S průhlednýma hrnkama přišli spíš až komerční pěstitelé. S mechem a zálivkou to nepřehánějte, ať Vám to neuhnije....

Průhledné nádovy jsem začal používat pro jejich výhody v minulém století, ještě než to objevili jiní. U epifytů kořeny do jisté míry asimilují a u terrestritů, zvláště papučí, je důležitá kontrola kořenů.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 28. úno 2010 22:28:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 06. čer 2011 10:10:23
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Nádoby
Začínám s pěstováním orchidejí, takže hledám nejlepší možnosti a rady.. Snažím se číst články a knížky, ale v obchodech narážím na spoustu věcí. Chtěla bych se tedy zeptat na váš názor na "květináče na orchideje", které jsem objevila v Baumaxu, Obi i IKEA. Jedná se o květináče se zužujícím se dnem, nebo se dvěma částmi, do spodní se nalije voda, která se pak nějakou dobu odpařuje. Kořeny mají vlhkost, ale nejsou ve vodě. Co si o tom myslíte?


pon 06. čer 2011 10:14:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: