Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 10:28:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 otačanie orchidi phal. 
Autor Zpráva

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek otačanie orchidi phal.
Ahojte všetci,som nova uživatelka fora a som rada že som ho mohla čítať mam ale prozbu,ako je to s otačaním orchid. phal.možu,alebo nemožu sa otačať,velmi sa mi totiž niektore ťahaju hoci su na južnom parapete dakujem milka


úte 11. srp 2009 20:05:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Ahoj, podle mých zkušeností to hybridním phalům zřejmě nevadí, pootáčím je, aby nebyly šejdrem a trochu se jim rovnaly listy i stvoly a kvetou dobře a poupata nepadají, maximálně v hodně tmavé zimě při nedostatku světla. Ale zřejmě Doritis na to bude citlivá, jak mi poradila EvaJ, takže s tou už raději nemotám.


úte 11. srp 2009 22:40:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Tak nevím, jestli nejsem k těm kytkám macecha, ale já je i přenáším, různě přemisťuju, otáčím a prostě s nima dost hýbám. Zatím jsem si nevšimla, že by trpěly. A co ostatní pěstitelé, jak??? Ň.


úte 11. srp 2009 23:01:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2009 7:21:22
Příspěvky: 32
Bydliště: Bílovec
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Ja také je různě otáčím a ještě se mi nestalo,že by poupatko opadlo,kdo by si to pamatoval jak byly- třeba při prolivaní Emka


stř 12. srp 2009 7:29:34
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
phaly přenáším a otáčím podle potřeby, těm to asi nevadí, občas některé květy zaschnou ve špičce stvolu, ale já to nijak neřeším, jestli je to přisušením nebo čím...pořád jich kvete dost a je na co koukat. Poupata mi opadla jednou jedinkrát v zimě na jednou phalu, ale to zřejmě po ofouknutí při otevření balkonových dveří.


stř 12. srp 2009 10:14:13
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Jednoduchá metoda, jak si poradit s vyklánějícím se květenstvím je zapíchnutí dřevěné tyčky do květníku a postupné vyvazování. Stačí jednou za týden posunout provázek nebo přivázat druhý, protože zpočátku kdy květní stonek roste nahoru, jsou pletiva měkká, a vyvazování vůbec nevadí. Když se objeví poupata, necháte zbytek růst do strany, jak je pro rostlinu přirozené. Tento zbytek už okenní tabule nedosáhne. Ideální k darování řezaného květu:-)


stř 12. srp 2009 11:18:49
Profil ICQ

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
dakujem za všetky odpovede pomohli milka


stř 12. srp 2009 13:06:28
Profil

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Taky s kvítkama pochoduju po bytě sem a tam. Zatím to všechny nesou statečně. :P
Momentálně řeším podstatně větší problém. Stěhujeme se do nového bytu a do neděle musím přestěhovat i kvítka. Už více jak týden hlídám teploměr, jestli nevyleze teplota aspoň trochu nad nulu a pořád nic. Už z toho začínám být zoufalá. Venku se ne a ne oteplit. ;)
Tak mi prosím držte palce, ať to ty moje holky zvládnou bez újmy na zdraví. :roll:


stř 17. úno 2010 18:51:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Veronika píše:
Taky s kvítkama pochoduju po bytě sem a tam. Zatím to všechny nesou statečně. :P
Momentálně řeším podstatně větší problém. Stěhujeme se do nového bytu a do neděle musím přestěhovat i kvítka. Už více jak týden hlídám teploměr, jestli nevyleze teplota aspoň trochu nad nulu a pořád nic. Už z toho začínám být zoufalá. Venku se ne a ne oteplit. ;)
Tak mi prosím držte palce, ať to ty moje holky zvládnou bez újmy na zdraví. :roll:

nebalit do igelitu, ale do novin - lépe udrží teplo


stř 17. úno 2010 19:14:51
Profil ICQ

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: otačanie orchidi phal.
Děkuju,
už mám připravené krabice s papírem a co nejvíc se jich pokusím i přiklopit. Jsou to ale nervy. :?


stř 17. úno 2010 19:28:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron