Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:15:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Extrémní podmínky 
Autor Zpráva

Registrován: pon 11. pro 2023 11:43:20
Příspěvky: 2
Příspěvek Extrémní podmínky
Zdravím, moc Vás prosím o pomoc.
Přestěhovala jsem se do chaty spolu s mýma kytkama.
Chata nezateplená tudíš bojové podminky :D jsem doma 25°C a když přijdu z dvanactihodinové směny tak třeba i 7 °C. Vlhkost 22%. Mám nějaké bulbo, rhynho, phalenopsis botaniku, sedireu, ascocentrum...a teď dotaz, co je pro ně nejhorší? Za mě vidím největší potíž ve vlhkosti...všem mnohokrát děkuji za rady


pon 11. pro 2023 17:47:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Extrémní podmínky
Vlhkost jistě nestačí. Předpokládám ale, že těch 22% je spíš při těch 25°C. S poklesem teploty by měla vlhkost růst. Krátkodobé snížení vlhkosti je i prospěšné. Pro většinu rostlin by mělo přistříknutí stačit.
Nejteplejším rostlinám(např. plalaenopsis, některá bulba )se pokles na 7°C líbit nebude. Většina temperovaných to ale zvládne.
Také se mi někdy krátkodobě stane. Ne ale u nejteplejších.


pon 11. pro 2023 21:16:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 11. pro 2023 11:43:20
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Extrémní podmínky
Je to dřevěná chata takže sucho. Když přijdu domů, tak většinou vlhkoměr ani neměří. Mám zvhlcovač a když jsem doma, tak je zapnutý. Myslíte se že by můj problém mohla vyřešit třeba nějaká vitrína? Nebo co byste mi prosim poradil. Děkuji


úte 12. pro 2023 12:29:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Extrémní podmínky
Vitrína jistě. Zřejmě by bylo nutné odpovídající přisvětlování, ale to vše jde provést.
To nejjednodušší je občas postřikovačem postříkat. Ale vitrína umožňuje podstatně lepší podmínky.
Dělají se různé věci. Třeba na parapetě pod rostlinami přes celý parapet vaničku s vodou. Asi to ale nebude příliš účinné.
Ve vitríně se dají nastavit libovolné podmínky, s menším dopadem na okolní prostředí. Jen se hůř dosahuje chladu. Přisvětlováním bude teplota vyšší než v okolí. Pro teplejší rostliny dobré, pro chladné nikoli.


stř 13. pro 2023 1:24:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron