Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:24:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 C. Siam Jade..poupata opadávají 
Autor Zpráva

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek C. Siam Jade..poupata opadávají
Prosím o radu..když se objevil květní stvol,měla jsem radost,C.Siam Jade je moje oblíbená..stvol se vyvíjel,spodní poupata brzy rozkvetou,ale další nad nimi 2.,3.,i 4 poupě zežloutly a opadly..rostlina je stále na stejném místě na východním okně,kvete u mně podruhé..Je možnost,že to způsobilo to horko, rosím i ventilátory jedou několikrát denně..
Nedostatek živin by to taky být neměl..


pát 27. črc 2018 21:58:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: C. Siam Jade..poupata opadávají
Možná to bude jiná příčina, ale taky se to prostě někdy stane, že rostlina udělá víc poupat než dokáže udržet.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 28. črc 2018 16:33:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: C. Siam Jade..poupata opadávají
Také se mi to někdy stane. Naposledy u C. Snow Blind "Kenny" FCC/AOS. Nasadila tři poupata a zhruba v poloviční velikosti růstu poupat se jednoho poupěte zbavila. Zbývající dvě poupata dorostla a zcela bez problémů vykvetla. O rostlinu jsem se staral naprosto stejně, jakýkoliv vnější vliv , myslím, mohu vyloučit. Kytka si to zřejmě sama reguluje a ponechá si jen tolik květů, kolik bez problémů utáhne.


sob 28. črc 2018 17:43:10
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: C. Siam Jade..poupata opadávají
Také si to tak nějak představuji. Na počátku se zrodí květní stvol s počtem květů které kytka ví že utáhne. Během jeho růstu však mohou nastat nějak zhoršené podmínky a to buďto pěstitelskou chybou nebo třeba nepřízní počasí ap. a rostlina část květů shodí. Poznat ale pravou příčinu je někdy velmi obtížné i pro samotného pěstitele který může posuzovat desítky faktorů svých konkrétních podmínek.


sob 28. črc 2018 20:13:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: