Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:33:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 dendrobium 
Autor Zpráva

Registrován: ned 08. kvě 2016 18:15:32
Příspěvky: 20
Příspěvek dendrobium
Zdravím,
mám jeden ''blbý'' dotaz, kdy mám odstavit kytku aby nahodila květy? nikdy jsem to moc nepobrala kdy je vhodný čas, všude se píše odstavit, omezit vodu ale kdy?
děkuji moc
viz:foto


a ještě at' nezahlcuji, poslední dobou mi odcházejí phaly, listy jsou jak hadry, z některých mi zbyl už jenom pahýl, ale kořeny vypadají zatím dobře, nevím jestli je to způsobené třeba přehnojením??hnojím Agro na orchideje 2x měsíčně
děkuji


Přílohy:
DSC_0354.JPG
DSC_0354.JPG [ 100.27 KiB | Zobrazeno 3593 krát ]
čtv 28. čer 2018 11:00:12
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: dendrobium
Ono hodně záleží na tom, o jaké jde. Dendrobií je kolem 850ti druhů a dost se jich pěstuje odlišně. Jsou teplá, studená i temperovaná a o ostatních nárocích nemluvě. Pokud je to baumaxák, tak ty vykvétají bez problémů kdykoliv a bez nějakých zvláštních požadavků.


čtv 28. čer 2018 18:50:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: dendrobium
jana50 píše:
listy jsou jak hadry, z některých mi zbyl už jenom pahýl, ale kořeny vypadají zatím dobře, nevím jestli je to způsobené třeba přehnojením??hnojím Agro na orchideje 2x měsíčně
děkuji

Když i po zalití jsou listy "jak hadry" tak asi kořeny v pořádku nebudou. Chtělo by to revizi a nějaký kořen z květináče proříznout a zjistit jestli uvnitř je zelené pletivo. Většinou bývají zdravé pouze ty kořeny co rostou na povrchu nebo trčí do vzduchu ale v květináči je to shnilé.


pát 29. čer 2018 9:08:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: dendrobium
V těchto případech mi často (ne vždy) pomůže naložit rostlinu "od hlavy až patě" na několik hodin do demivody s asi 1%cukru (naposledy jsem použil trehalózu a fruktózu a pomohlo to, ale asi stačí obyčejná sacharoza) a 0,5ml/l Superthrive. Mělo to pod 40µS. Po vyndání z nádoby a odkapání jsem ji ještě zbylou vodou z nádoby prolil. Možná by se hodil i jiný stimulátor. Pokud je příčinou špatný stav kořenů nebo nějaká nemoc, rostlinu tím naopak dorazíme.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 29. čer 2018 10:07:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: dendrobium
Podle mých zkušeností jsou změklé listy u Phalů způsobené nedostatkem draslíku. Hnojím velmi opatrně takže mám kytky skoro pořád na hraně s draslíkem, musím s ním stále dohnojovat a nestačím se divit, jak ze substrátu mizí. Jako substrát mám borovou kůru, občas s trochou rašeliníku. Dusík v substrátu přetrvává.


sob 30. čer 2018 19:00:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: