Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 1:51:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Trvanlivost květů 
Autor Zpráva

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Trvanlivost květů
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, které orchideje, buď botanické nebo primární křížence, by jste označili za druhy s trvanlivým květem?

Já vím, že pro pravého "orchidejáře" je toto hledisko asi vedlejší, ale já jednak nejsem orchidejář :), a hlavně mám zatím málo místa, a tak kromě vhodnosti do svých podmínek vybírám prostě i podle toho, abych se z květů mohla těšit co nejdéle, když už si můžu dovolit jen několik rostlin.

U některých rodů jsem se už dočetla informace takové, že "některé druhy kvetou jen pár dní, jiné i několik měsíců", a to mi moc nepomůže :)

Pokud by jste měli nějaké konkrétní tipy, budu ráda.

_________________
Martina


úte 15. pro 2015 11:29:12
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
Dlouho vydrží květy hybridních paphiopedil a cymbidií. Skvělé jsou psychopsisy - na jednom stvolu se kvetení stále opakuje.
A moje hybridní Miltonia Sunset kvetla letos 3x.
Martina


úte 15. pro 2015 20:01:42
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
V tomhle ohledu jsou dobré Howeary. Mini Primi kvete hodně dlouho, rozhodně déle než dva měsíce. A Lava Burst sice kratší dobu, ale zase každých 6 měsíců.


úte 15. pro 2015 20:05:19
Profil

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
Dámy, děkuju Vám za tipy :)

_________________
Martina


stř 16. pro 2015 10:58:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
kvusta píše:
Dlouho vydrží květy hybridních paphiopedil a cymbidií. Skvělé jsou psychopsisy - na jednom stvolu se kvetení stále opakuje.
A moje hybridní Miltonia Sunset kvetla letos 3x.
Martina

Kdyby byla řeč o trvanlivosti po uříznutí tak Psychopsis vydrží jen 1- 2 dny. Pokud je ponechána část stonku, obrazí znovu na květ.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 16. pro 2015 19:14:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
Děkuji Paphio, mám na mysli květy na rostlině :) máte taky nějaký tip?

_________________
Martina


stř 16. pro 2015 19:25:51
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
Moony, jinak třeba i klasické hybridní dendrobium typu nobile vydrží kvést hodně dlouho, obzvláště pokud rostlině můžeme dopřát chladnější prostor. Jen si dovolím upozornit, že rostlin bude postupně čím dál tím víc :-) a pak kvete každou chvíli něco a není to pořád to samé podívání. Přestane vadit, že květy netrvají až tak dlouho :-). A že přibudou, o to bych se troufla i vsadit


stř 16. pro 2015 19:33:46
Profil

Registrován: pát 20. lis 2015 21:03:22
Příspěvky: 93
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
Zdenko, máte pravdu, rostlin asi bude časem přibývat :) ale já asi nikdy nebudu orientovaná převážně na orchideje a mít rozsáhlou sbírku... líbí se mi toho tolik, a místa je VŽDYCKY málo :lol:
Jako dámská kabelka - malá se rychle zaplní, ale když se koupí větší, je zas brzo plná.. jak je to možné? :lol:
Já vím, že asi málokdo, kdo propadl rostlinám, má sbírku třeba jen orchidejí a už nic dalšího... ale když při projíždění témat tady ve fóru vidím kolik toho mnozí máte, myslím, že tak daleko se asi nedostanu.
Pravděpodobně budu mít vždycky od každého "jen něco", a tím spíš si musím pečlivě vybírat :oops: i když přiznávám, že orchideje jsou vysoce návykové :D

_________________
Martina


stř 16. pro 2015 20:22:35
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
Když jsem uviděl toto vlákno tak mě ihned napadly faleňáky od vietnamců a pokvetou i na televizi i když ty dnešní placatice moc prostoru nedávají.


stř 16. pro 2015 21:09:52
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Trvanlivost květů
samamalo, už jsem měl toto téma nachystáno na silvestra. Koupil jsem jeden a fakt ty květy vydrží hrozně dlouho. Ale má to z hlediska pěstebního své mouchy. Je třeba to pravidlně mlžit saponovou vodou aby listy držely barvu a lesk. Fakt nepotřebují moc světla a roh místnosti je ideálním místem. Teplo od televize udržuje rostlinu v dobré kondici. :D


stř 16. pro 2015 21:26:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: