Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:26:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Myslím, že kytky, které přežijí moji péči, už vydrží opravdu celkem dost :D


pon 13. led 2014 16:49:57
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Cattleya bowringiana, Cattleya skinneri

Když jsem před třiceti lety začal pěstovat orchideje, patřila k povinnému inventáři téměř každé sbírky Cattleya bowringiana. Jednak proto, že to byl tehdy jeden z mála sehnatelných přírodních druhů katlejí a také proto, že snadno roste. Protože ji nyní nepěstuji, tak sem dávám Cattleyu skinneri, která je jí velmi podobná a má stejné pěstitelské nároky.
Oba druhy patří k nejsnáze rostoucím katlejím a kdo má zkušenosti s pěstováním hybridů, tak by mu neměly činit při pěstování potíže. Květy velikosti kolem 8cm (zato ve větším množství) rozkvétají během léta. Komu se u katlejí přejedly velkokvěté a pestrobarevné hybridy, tak jsou tyto druhy pro začátek dobrá volba. Pro zajímavost uvádím, že Cattleya skinneri je národní květinou Kostariky.

Cattleya bowringiana roste v Belize a Guatemale v 210-900 m n.m.
Cattleya skinneri roste v Mexiku a Kostarice v 200-2300 m n.m.


Přílohy:
Cattleya skinneri Heiti Jacobs FCC-AOS.JPG
Cattleya skinneri Heiti Jacobs FCC-AOS.JPG [ 63.08 KiB | Zobrazeno 6844 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
čtv 16. led 2014 16:30:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
No tak to jsem zrovna já ;) , barevné obří květy cattley (ani strakaté Phaly)tedy nemusím, myslím tedy hybridní . Nějaké cattleye mám , celkem mi jdou, mám i Catt. aurantiacu , která byla docela bez kořenů od Lukscheitera a je malá , ale už se mátoří...a tato je moc krásná , tak díky za dobrý tip ... :)


čtv 16. led 2014 18:34:50
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Miltonia spectabilis:
Další celkem nenáročnou rostlinou je Miltonia spectabilis. Rychle se rozrůstá do velkých trsů a kvete v zimním období 10cm velkými neobyčejně trvanlivými květy. Je možné ji pěstovat navázanou i v květináči (s běžným kůrovým substrátem) v temperovaných stále vlhkých podmínkách. Aby se rostlina nevytahovala, potřebuje celkem silné osvětlení, ale ne přímé slunce (správná je mírně nažloutlá barva listů).
Miltonia spectabilis roste v Brazilii v n.m. kolem 800 metrů. Tento druh kdysi patřil u nás k běžným ve sbírkách velmi rozšířeným orchidejím právě pro svou odolnost a krásu trvanlivých květů. Často je pěstována také vínově zbarvená Miltonia spectabilis var. moreliana.


Přílohy:
Miltonia spectabilis.JPG
Miltonia spectabilis.JPG [ 38.71 KiB | Zobrazeno 6775 krát ]
Miltonia spectabilis var. moreliana2.JPG
Miltonia spectabilis var. moreliana2.JPG [ 46.1 KiB | Zobrazeno 6775 krát ]
Miltonia spectabilis var. moreliana-rostlina.jpg
Miltonia spectabilis var. moreliana-rostlina.jpg [ 141.96 KiB | Zobrazeno 6775 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne ned 19. led 2014 22:17:50, celkově upraveno 1

ned 19. led 2014 17:35:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
oba květy jsou nádherné,ty fotky se dnes opravdu povedly..


ned 19. led 2014 20:12:42
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Marta1 píše:
oba květy jsou nádherné,ty fotky se dnes opravdu povedly..

Fotky květů jsou z loňského roku, dnes jsem fotil jen tu rostlinu :|

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 19. led 2014 21:34:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
radzak píše:
Je možné ji pěstovat navázanou i v květináči (s běžným kůrovým substrátem) v temperovaných stále vlhkých podmínkách.

Možná ta jednoduchost je i o tom jaký pěstitel je a jak to časem vychytá a hlavně jaký má podmínky k pěstování . Tuhle kytičku jsem dostala při návštěvě u pěstitele já ji pěstuji navázanou na akátu druhým rokem.V květníku mě nešla –neumím to.Jinak kvete bez problémů moje v srpnu .Hned po navázání se rozdělila –kvetly oba plazivé výhony . Ale tak jak jsem ji dostala plazivou tak se plazí nerušeně a vesele dál. Je na východní straně zz skoro u skla .No nezdá se mě moc lehká .Jedna výhoda je trvanlivost květu to jo. :)Zřejmě mám divošku :mrgreen: hm.....


Přílohy:
Poznámka: Miltonia spectabilis var. moreliana
M..jpg
M..jpg [ 199.47 KiB | Zobrazeno 6700 krát ]
pon 20. led 2014 10:20:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Přidáván jednu z orchidejí, o kterých si myslím, že jsou pro začínající pěstitele, možným řešením. Je to dendrobium nobile,. Běžně se se sní setkáváme v obchodech, kde prodává jako hybryd v mnoha barevných provedeních, které nejsou příliš mohutné a velmi ochotně zpravidla kvetou.
Na obrázku je přírodní forma. Velmi dobře se množí, dělá značné množství keiků , ale dřív mi tak nechtěla kvést. . Ještě v loni mi moc nekvetla, měl jsem ji po celý rok v teple. Po zavedení změny v prostředí se takto odvěčila.
Od jara do srpna byla v ve velmi teplé části skleníku, v patře, kde bylo někdy i přes 30 °C . Zálivka pravidelná a velmi intenzivní. Rostlna je navázána kusu révy . Od konce srpna jsem ji přendal do nízkého studeného skleníku,kde mám citrusy. Hodně se tam celý rok větrá, při slunci stejně teplota šplhá k 25 °C , ale v noci klesala na podzim i k 10°c. Dle počasí. Větralo se téměř vždy, né jen za opravdu hnusného a deštivého počasí. Od jara do srpna jsem hnojil každých 14 dní výluhem z kravinců. Od září do vánoc už nehnojím a také jsem nezaléval a ani nemlžil . Pahlízy zůstaly i tak napité a nezcvrknuté . Rostlina byla tedy 4 měsíce bez hnojení, chráněna před deštěm a bez zalévání. Vlhkost vzduchu však stále byla celkem vysoká , v rozmezí 60 - 80 %.
Ohledně světla, tak vůbec nebyla venku, nebyla na slunci, vše se odehrálo pod polycarbonátovou střechou.
Na poupata nasadily i loňské pahlízy, které jsou rozesety nad sebou po 1 m dlouhé staré pahlíze. Tímto způsobem jsem manipuloval i s dalšími rostlinami stejného druhu a všechny reagují stejně.

G.


Přílohy:
Den nobile - celá rostlina.JPG
Den nobile - celá rostlina.JPG [ 157.52 KiB | Zobrazeno 6620 krát ]
Den.nobile 1.JPG
Den.nobile 1.JPG [ 133 KiB | Zobrazeno 6620 krát ]
ned 26. led 2014 13:06:48
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
To je tedy nadělení..krásné květy...


ned 26. led 2014 14:26:24
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: PŘÍRODNÍ DRUHY PRO ZAČÁTEČNÍKY
Je to nádhera , ale toho asi nikdy nadosáhnu v bytě na parapetu... :?


ned 26. led 2014 18:42:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron